هلدینگ ساختمانی معلم

تاریخچه

شرکت ساختمانی معلم (سهامی خاص)، به استناد مصوبه مؤسسه ی صندوق ذخیره ی فرهنگیان، به منظور حضور موثر و فعال این موسسه در بازار ساخت و ساز بویژه ساخت مسکن جهت فرهنگیان، در مورخ ١٣٧١/٣/١٩ با سرمایه اولیه ی ٥،٠٠٠،٠٠٠ ریال (منقسم به ٥،٠٠٠ سهم ١،٠٠٠ ریالی با نام) تأسیس و تحت شماره ی ٩٠٧٧٢ در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسید. این شرکت از سال ١٣٨٦ عمده فعالیت خود را بر سرمایه گذاری در بخش ساختمان و تولید انواع کاربریهای ساختمانی با هدف تاثیرگذاری مثبت بر شرایط عمومی بازار مسکن کشور، کسب درآمد هر چه بیشتر و تحصیل سود جهت سهامداران محترم موسسه ی صندوق ذخیره ی فرهنگیان که قشر عظیم زحمت کش فرهنگیان کشور می باشند، متمرکز نموده است.

لازم به ذکر است این شرکت به عنوان یکی از شرکتهای زیرمجموعه ی موسسه ی صندوق ذخیره ی فرهنگیان در طی سالها فعالیت سرمایه گذاری خود در حوزه ی متنوع فعالیتهای ساختمانی اعم از مسکونی، تجاری و … در روندی رو به رشد توانسته دارائیهای خود را تا چندین برابر افزایش دهد، ضمن اینکه طی دوره های اخیر، توانسته با فروش نهایی بخشی از آپارتمانهای قابل واگذاری و نیز انجام معاملات تهاتری در قالب خرید تراکم و مشارکت در پروژه های مختلف واجد توجیه فنی و اقتصادی بازدهی و سودآوری بسیار قابل توجهی را در سوابق فعالیتهای خود ثبت نماید.

موضوع فعالیت

الف) طرح و مشاوره و اجرای پروژه‌های ساختمانی و عمرانی و احداث شهرک، تهیه و تولید مصالح ساختمانی به منظور اجرای موضوع شرکت، انجام امور بازرگانی مربوط به واردات و صادرات کلیه قطعات، ماشین‌آلات و تجهیزات، احداث شهرک­ها و ساخت‌‌وساز واحدهای استیجاری و عقد قرارداد نمایندگی داخلی و خارجی در این خصوص و ایجاد شعب در داخل و یا خارج از کشور، می‌باشد.

ب) همچنین بر اساس مفاد ماده ی فوق اساسنامه شرکت می تواند طبق مقررات به هر نوع عملیات و فعالیت (از جمله تاسیس شرکتهای فرعی، خریداری و تملک سهام شرکتهای دیگر با حق فروش و انتقال آنها) که برای توسعه و پیشرفت موضوع شرکت ضروری و مفید باشد مبادرت نماید.

سرمایه و ترکیب سهامداران

سرمایه ی شرکت ساختمانی معلم به مبلغ ٥٠٠٠،٠٠٠،٠٠٠،٠٠٠ ریال، منقسم به ٥ میلیارد سهم هزار ریالی می باشد که در این میان موسسه ی صندوق ذخیره ی فرهنگیان با ٤٩٩،٩٠٠،٠٠٠ سهم، سهامدار عمده و شرکتهای سرمایه گذاری فرهنگیان، لیزینگ فرهنگیان، پتروفرهنگ و خدمات شرف اطمینان هر یک با ٢٥،٠٠٠ سهم سایر سهام شرکت را در اختیار دارند.

هیئت مدیره

هیئت مدیره شرکت طبق ماده‌ی ١٥ اساسنامه متشکل از پنج عضو می‌باشد که از طرف مجمع عمومی شرکت انتخاب می‌شوند. مدت مأموریت هیئت مدیره شرکت در هر دوره دو سال است و درصورت انقضاء مدت تصدی اعضاء هیئت مدیره تا زمان انتخاب اعضای جدید، اعضای سابق کماکان مسئول اداره امور شرکت خواهند بود. هیئت مدیره یک نفر شخص حقیقی را به عنوان مدیرعامل انتخاب و حدود اختیارات و مدت تصدی وی را تعیین می‌کند. هیئت مدیره می‌تواند قسمتی از اختیارات مشروحه خود در اساسنامه را به مدیرعامل تفویض کند.

شرکت های تابعه
شرکت پروژه آریا عمران پارس
بر اساس مصوبه مورخ ١٣٨٧/٦/١٨ هیئت­ مدیره، شرکت آریا عمران پارس (سهامی خاص) به منظور انجام امور مربوط به اجرای پروژه تجاری اداری پارس با مشارکت شرکت‌های ساختمانی معلم، پرشین نگین صدرا و بازرگانی و صنعتی ایران اطلس تأسیس می گردد. ٣٣ درصد از سهام شرکت مذکور به نام شرکت ساختمانی معلم می‌باشد. در حال حاضر شرکت، دارای یک نماینده به عنوان عضو هیأت­ مدیره در شرکت آریا عمران پارس می­باشد.

شرکت پدیدآوران اطلس پارس
پیرو مذاکرات انجام شده فی مابین شرکت‌های ساختمانی معلم، پرشین نگین صدرا، توسعه بین الملل ساختمان و سرمایه ­گذاری توسعه سپهر هشتم توافق گردید تا برای ساماندهی فروش واحدهای تولیدی خود، شرکتی تحت عنوان شرکت پدیدآوران اطلس پارس تأسیس نمایند به موجب این توافق مقرر می‌شود تا شرکت‌های ذینفع، امور مربوط به فروش و یا خرید املاک خود را طی قراردادهای کارگزاری و یا حق­العمل کاری به شرکت پدیدآوران اطلس پارس واگذار نمایند. لذا به استناد مصوبه مورخ ١٣٩٠/٢/٥ شرکت ساختمانی معلم، با خرید ٢٢ درصد از سهام شرکت مذکور موافقت گردید. در حال حاضر شرکت دارای یک نماینده به عنوان عضو هیأت­مدیره در شرکت پدیدآوران اطلس پارس می­باشد.
شرکت آرتا لطیف سبلان
شرکت ساختمانی معلم به استناد صورتجلسه مورخ ١٣٨٨/١٢/١٩ و براساس صورتجلسه مشترک با شرکت توسعه ساختمان سرمایه متعلق به بانک سرمایه به شماره ١/٨٨/١١٢٧ مورخ ١٣٨٨/١٢/٣ اقدام به خرید ٣٠ درصد از سهام شرکت مذکور در شرکت آرتا لطیف سبلان نموده است. این شرکت مسئولیت ساخت دو ساختمان ٢٢ طبقه بر روی زمینی به مساحت ٣٩٨٠ مترمربع و زیربنای ٢٤٠٠٠ متر مربع در شهر اردبیل (٣٠% شرکت ساختمانی معلم و ٣٠% شرکت توسعه ساختمان سرمایه) را دارد.
خرید سهام ٣٠ درصدی از شرکت توسعه ساختمان سرمایه، به صورت تهاتری و با تعدادی از آپارتمانهای برج بین­الملل تهران صورت گرفته است. در حال حاضر شرکت ساختمانی معلم دارای یک نماینده به عنوان رئیس هیأت­ مدیره در شرکت آرتا لطیف سبلان می­باشد.
شرکت پارس گوهر بین الملل
شرکت پارس گوهر بین‌الملل طی قراردادی به شماره ١٦/١٣٦٨٦ مورخ ١٣٨٧/٧/٦ با سازمان ملی زمین و مسکن استان خوزستان، مسئولیت سرمایه گذاری، طراحی، اجرا و ساماندهی خور ماهشهر به طول تقریبی ١٦٠٠ متر (تحت عنوان فاز اول) و آماده سازی اراضی موسوم به چهل هکتاری (تحت عنوان فاز دوم) واقع در پشت دانشگاه آزاد ماهشهر را به عهده می گیرد. سازمان مسکن خوزستان نیز طی شرایطی در مقابل متعهد می‌شود تا ٧٠ درصد از اراضی استحصال شده را بابت سرمایه گذاری انجام شده به شرکت پارس گوهر بین‌الملل واگذار نماید. شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان بابت فروش سهام خود در شرکت شادچین خوزستان (اهواز) و فارس با شرکت پارس گوهر بین‌الملل وارد مذاکره شده و با توافقاتی که انجام می‌شود ٤٩ درصد از سهام شرکت مذکور به شرکت سرمایه‌گذاری فرهنگیان و ٢ درصد به شرکت‌های هم گروه صندوق واگذار می‌شود.
شرکت سرمایه‌گذاری فرهنگیان در تاریخ ١٣٨٩/٦/٢٩ طی قراردادی، حقوق و تعهدات ناشی از اجرای پروژه ماهشهر را در قالب شرکت پارس گوهر بین‌الملل به شرکت ساختمانی معلم صلح نموده است.

به اشتراک بگذارید