همه کارکنان رسمی و پیمانی آموزش و پرورش می توانند از طریق مراجعه به حسابداری منطقه محل خدمت خود، نسبت به تکمیل درخواست عضویت موسسه اقدام نمایند. در حال حاضر امکان عضویت برای کارکنان قراردادی و ساعتی وجود ندارد.

 

بهره مندی از سهم دولت به میزان سهم واریزی عضو، سود سهم عضو، سود سهم دولت و همچنین تسهیلات ارائه شده از طریق موسسه و شرکت های تابعه از قبیل کالا و خودرو لیزینگی، بیمه شخص ثالث اقساطی، تورهای مسافرتی اقساطی و …

 

اعضا محترم می توانند از طریق وب سایت صندوق ذخیره فرهنگیان به آدرس www.tifco.co و یا تلفن گویا (در هر زمان) با دریافت صورتحساب، از وضعیت حساب خود اطلاع حاصل کنند.

 

بله، اعضا می توانند یک ماه قبل از بازنشستگی نسبت به تکمیل فرم شماره ٤ درخواست استمرار عضویت داده و آن را به موسسه ارسال کنند.
در دوره استمرار عضویت واریز سهم عضو و سهم دولت امکان پذیر نبوده و اعضا صرفا از سود سالانه فعالیت‌های اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان بهره مند می شوند که با توجه به سرمایه گذاری های گستده موسسه به ویژه در حوزه پتروشیمی و انرژی، این میزان سودآوری در سال های آتی چشمگیر است.

فرهنگیان عضو موسسه در پایان هر ماه که حق عضویت صندوق ذخیره فرهنگیان از آنها کسر نشود، بازنشسته محسوب می شوند. پس از بازنشستگی حدود سه ماه روند اداری جهت تسویه و پرداخت سهم الشرکه طول می کشد.

 

فرهنگیان شاغلی که به هر دلیل از عضویت در موسسه انصراف می دهند می توانند در سریع ترین زمان ممکن نسبت به عضویت مجدد در موسسه اقدام کنند. تاریخ آخرین عضویت فرهنگیان در موسسه، مبنای سابقه عضویت آنهاست.
از آنجایی که سابقه عضویت در موسسه بر میزان دریافتی فرهنگیان تاثیرگذار است، از فرهنگیان عزیز تقاضا می شود حتی الامکان تا زمان بازنشستگی از عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان انصراف ندهند.