همه فرهنگیان محترم که از سیستم آموزش و پرورش حقوق دریافت می‌نمایند، می‌توانند عضو موسسه شوند با این تفاوت که به اعضای رسمی و پیمانی سهم دولت تعلق می‌گیرد.

 

بهره مندی از سهم دولت به میزان سهم واریزی عضو، سود سهم عضو، سود سهم دولت و همچنین تسهیلات ارائه شده از طریق موسسه و شرکت های تابعه از قبیل کالا و خودرو لیزینگی، بیمه شخص ثالث اقساطی، تورهای مسافرتی اقساطی و …

 

اعضا محترم می توانند از طریق وب سایت صندوق ذخیره فرهنگیان به آدرس www.tifco.co و یا تلفن گویا (در هر زمان) با دریافت صورتحساب، از وضعیت حساب خود اطلاع حاصل کنند.

 

بله، اعضا می توانند یک ماه قبل از بازنشستگی نسبت به تکمیل فرم شماره ٤ درخواست استمرار عضویت داده و آن را به موسسه ارسال کنند.
در دوره استمرار عضویت واریز سهم عضو و سهم دولت امکان پذیر نبوده و اعضا صرفا از سود سالانه فعالیت‌های اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان بهره مند می شوند که با توجه به سرمایه گذاری های گستده موسسه به ویژه در حوزه پتروشیمی و انرژی، این میزان سودآوری در سال های آتی چشمگیر است.

تسویه با کل اعضای خروجی ( انصرافی، بازنشسته، فوتی، از کار افتاده و بازخرید) بعد از گذشت حدود سه ماه انجام می‌شود.

 

فرهنگیان شاغلی که به هر دلیل از عضویت در موسسه انصراف می‌دهند، می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به عضویت مجدد در موسسه اقدام کنند.
از آنجایی که سابقه عضویت در موسسه بر میزان دریافتی فرهنگیان تاثیرگذار است، از فرهنگیان عزیز تقاضا می‌شود حتی‌الامکان تا زمان بازنشستگی از عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان انصراف ندهند.