اخبار 16 مرداد, 1397 10:10 ق.ظ
اخبار 16 مرداد, 1397 10:10 ق.ظ

طی مراسمی توسط وزیر آموزش‌وپرورش صورت گرفت؛

آغاز به کار منتخبان فرهنگیان در هیئت‌امنا صندوق ذخیره فرهنگیان

طی مراسمی با حضور وزیر آموزش‌وپرورش و اعضای هیئت‌امنا صندوق ذخیره فرهنگیان، منتخبان فرهنگیان در هئت امنا صندوق معرفی شدند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، سید محمد بطحایی در جلسه معارفه اعضای منتخب هیئت‌امنای صندوق ذخیره فرهنگیان که در سالن ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان تجربه مفید، ارزشمند و قابل‌استفاده است که برای اولین بار در آموزش‌وپرورش به‌دست‌آمده است.
وی برگزاری چنین انتخاباتی را بسیار دشوار برشمرد و تصریح کرد: به لطف خداوند این انتخابات به‌رغم اینکه اولین تجربه بود به‌خوبی برگزار شد و فرهنگیان در این فرآیند، دموکراسی را تمرین کردند، البته با توجه به حساسیتی که در صندوق ایجادشده، شایسته است منتخبان هیئت‌امنای صندوق با نهایت دقت امور محوله را پیگیری کنند.
وزیر آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: در دو سه سال اخیر باوجود شرایط اقتصادی موجود، هم اینکه صندوق توانسته خودش را سر پا نگه دارد قابل‌تقدیر است.
وی بر ضرورت استفاده از ظرفیت منتخبان استانی تأکید و اعلام کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان یک بنگاه اقتصادی است که ارزیابی و کارایی آن بر اساس سود آن محاسبه می‌شود.
عضو کابینه تدبیر و امید تصریح کرد: هیئت‌امنا نقش سیاست‌گذاری در صندوق ذخیره فرهنگیان را دارد و اعضای آن باید با ۸۰منتخب فرهنگیان در مرحله اول صندوق ذخیره، ارتباط نزدیک و تعامل سازنده داشته باشند.
در این جلسه حصیری مشاور اقتصادی وزیر آموزش‌وپرورش اظهار کرد:‌ این جلسه به معنای پایان انتخابات دو نفر اعضا و یک نفر بازرس ویژه صندوق ذخیره است و امروز منتخبان ابلاغ مسئولیت خود را از دست وزیر دریافت می‌کنند.
وی اضافه کرد: در این ابتکار بی‌سابقه که طی آن ۳۳۰هزار نفر از فرهنگیان در آن شرکت کردند، دو نفر به‌عنوان عضو اصلی و یک نفر به‌عنوان بازرس ویژه در هیئت‌امنا انتخاب شدند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × یک =

پست های مرتبط