اخبار 10 آبان, 1402 10:32 ق.ظ
اخبار 10 آبان, 1402 10:32 ق.ظ

در مجمع عمومی عادی سالیانه مطرح شد؛

آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی مهتاب پارسیان در آینده‌ نزدیک

مجمع عمومی عادی سالیانه پتروشیمی مهتاب پارسیان برای بررسی عملکرد این شرکت در سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ با اعلام خبر آغاز عملیات اجرایی این شرکت در ماه‌های آتی برگزار و صورت‌های مالی شرکت مورد تصویب مجمع قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ پتروفرهنگ، مجمع عمومی عادی سالیانه پتروشیمی مهتاب پارسیان برای بررسی عملکرد این شرکت در سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ با حضور نمایندگان ۱۰۰ درصد سهامداران این شرکت با حضور مهندس سلبعلی کریمی معاون نظارت و امور شرکت‌ها، مهندس معاضدی معاون برنامه‌ریزی و توسعه اقتصادی، مهندس منافی معاون مالی و تامین منابع هلدینگ پتروفرهنگ به ریاست علی لطفی و علیرضا مجرد مدیرعامل این شرکت به عنوان دبیر جلسه برگزار شد.
مهندس مجرد مدیرعامل پتروشیمی مهتاب پارسیان با اشاره به فعالیت‌های انجام شده، گفت: با توجه به مصوبات هیئت مدیره هلدینگ پتروفرهنگ به عنوان سهامدار اصلی مهتاب پارسیان، این شرکت در دو حوزه پروژه MTO/MTP و بازرگانی فعالیت خود را آغاز نمود.
وی عنوان کرد: در حوزه بازرگانی این شرکت توانست تمرکز فروش کیمیای پارس خاورمیانه را به بهترین نحو انجام داده و با استقرار یک تیم متخصص بازرگانی، در همان مدت کوتاه سه ماهه که فروش در این شرکت متمرکز بود، شرایط بهتری از فروش را تجربه کرده و ارزش افزوده بیشتری برای هلدینگ خلق کند.
مدیرعامل پتروشیمی مهتاب پارسیان افزود: حاصل این اقدامات برگزاری دو مزایده فروش محصول متانول و یک مناقصه اجاره کشتی بود که این اقدامات تحت نظارت و با هدایت هلدینگ به بهترین شکل ممکن انجام شد.
مجرد ادامه داد: در بخش پروژه نیز اقداماتی مانند مذاکره با تامین‌کنندگان سرمایه داخلی و خارجی، مذاکره برای اخذ و تهیه دانش فنی، تحقیق و تعریف پروژه‌های جدید کوچک و زودبازده و همچنین برگزاری مناقصه حصار پیرامونی و آغاز عملیات اجرای حصار پیرامونی زمین پروژه انجام شد که امید می‌رود با توفیق در مذاکره با تامین‌کنندگان سرمایه، بتوان پروژه در فاز اول به اجرا برسانیم.
علی معاضدی معاون برنامه‌ریزی و توسعه اقتصادی هلدینگ پتروفرهنگ نیز در این نشست با اشاره به اینکه ورود به صنایع پایین‌دست متانول جزو اولویت‌ها هلدینگ است، گفت: با توجه به شرایط زمین مهتاب پارسیان از قبیل نزدیکی به فازهای پارس جنوبی، استقلال پروژه مهتاب در تامین یوتیلیتی و… اجرای طرح‌های پایین دستی متانول در این شرکت برای پتروفرهنگ در اولویت قرار دارد.
وی با تاکید بر اینکه در صورت تحقق قراردادها، این پروژه تا پیش از اتمام سال جاری وارد فاز عملیات اجرایی خواهد شد، بیان کرد: ما به کمک و همیاری نهادهای حاکمیتی و دولت برای اجرای این پروژه نیازمندیم و امید داریم با حمایت و هدایت هلدینگ‌های بالادستی و دولت برنامه‌های در دست اجرا تحقق پیدا کند.
سلبعلی کریمی معاون نظارت و امور شرکت‌های هلدینگ پتروفرهنگ نیز در این نشست بر اهمیت پروژه مهتاب تاکید کرد و افزود: به زودی این طرح به عنوان یک طرح حیاتی هلدینگ آغاز به کار خواهد کرد و ما در هلدینگ تمام توان خود را برای اجرای آن خواهیم گذاشت.
در ادامه مجمع، نماینده حسابرس مستقل (بازرس قانونی) به قرائت گزارش خود پرداخت و صورت‌های مالی مهتاب پارسیان را مورد قبول خواند و همچنین صورت‌های مالی حسابرسی شده و معاملات مشمول ماده ۱۲۹ مورد تایید و تصویب مجمع قرار گرفت.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 1 =

پست های مرتبط