اخبار 26 تیر, 1402 5:24 ب.ظ
اخبار 26 تیر, 1402 5:24 ب.ظ

به همت مهندسان و کارگران ماشین‌سازی اراک صورت گرفت؛

آغاز عملیات تحویل کولر راکتور احیای آهن اسفنجی شرکت فولاد بوتیای ایرانیان

شرکت ماشین‌سازی اراک از شرکت‌های تابعه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان برای اولین بار در کشور و چهارمین بار در دنیا در حال ساخت رآکتور احیای آهن اسفنجی است و پس از آماده شدن کولر این رآکتور، عملیات حمل و ارسال آن به کارخانه فولاد بوتیای ایرانیان آغاز شده است.

رآکتور احیای آهن اسفنجی متعلق به تکنولوژی HYL3 است که با نصب آن ظرفیت تولید ۲ میلیون تن آهن اسفنجی در سال در کارخانه فولاد بوتیای ایرانیان واقع در چترود کرمان، ایجاد خواهد شد. تکنولوژی HYL3 برای اولین بار در کشور مورد بهره‏برداری قرار می‏گیرد و با ورود این رآکتور به چرخه تولید فولاد کشور، بخش قابل توجهی از نیاز کارخانجات تولید فولاد داخل به تأمین آهن اسفنجی از خارج کشور، برطرف خواهد شد.

وزن عملیاتی راکتور حدود 2900 تن بوده که به صورت عمودی در ارتفاع ۴۵ متری زمین بر روی برج احیا واقع بر روی استراکچر فلزی نصب می‏شود و با استفاده از گازهای احیای Co و H2 در دمای۹۵۰ درجه سانتیگراد، گندله آهن را به آهن اسفنجی تبدیل می‌کند. این کوره از داخل با سیمان و آجر نسوز و از خارج با واتر جکت پوشش داده شده است تا تبادل حرارتی بین بدنه، محیط و فراورده درونی کاملا تحت کنترل باشد. جریان گاز احیا از پایین به بالا و عبور گندله از بالا به پایین است و بدنه رآکتور دمای ۹۵۰ درجه سانتیگراد را تحمل می‏کند. فشار کار این رآکتور ۷ بار است که سبب افزایش راندمان واکنش‏های احیا می‏شود.

به جهت کاهش مصرف برق در کوره قوس الکتریکی واحد فولاد سازی با استفاده از تکنولوژی HYTEMP که یک سیستم پنوماتیک با سیال نیتروژن است، آهن اسفنجی داغ به محصول خروجی این رآکتور با دمای ۶۰۰ درجه سانتیگراد به ادامه مسیر فرایندی تولید فولاد، منتقل می‏شود.

این راکتور که برای اولین بار در کشور و چهارمین بار در دنیا توسط صنعتگران ماشین‌سازی اراک در حال ساخت بوده و همه مواد خام مورد نیاز ساخت آن از داخل کشور تأمین می‌شود. در حال حاضر عملیات حمل و ارسال اولین بخش ساخته شده این رآکتور به نام کولر آغاز شدهه است.

حمل تجهیز اصلی این این رآکتور با ابعاد ترافیکی ۱۲ متر عرض، ۱۲ متر ارتفاع، ۴۰ متر طول و ۴۲۰ تن وزن از مبدأ شرکت ماشین‌سازی اراک به مقصد مجتمع فولاد بوتیای ایرانیان واقع در چترود کرمان، به عنوان پهن‏ترین و بلندترین محموله تاریخ حمل و نقل فوق سنگین کشور لقب خواهد گرفت.

همکاری پلیس راهور، شهرداری‏ها، شرکت‏های برق منطقه‏ای و ادارات راه و شهرسازی استان‏های مسیر حمل جهت تسهیل رفع معارضات ترافیکی، ساختمانی، جاده‏ای و برق فشار قوی، نقش بسیار مهمی در حمل به موقع محموله و راه اندازی پروژه، ایفا خواهد کرد.

با توجه به توانمندی‌های فنی و سیستمی شرکت دانش‌بنیان ماشین‌سازی اراک در بخش‌های طراحی ، ساخت و تولید از جمله ریخته‌گری و آهنگری، ماشین‌کاری سنگین و خطوط ذوب، پالایش فولادهای آلیاژی، فورج گرم و عملیات حرارتی و ساخت سازه‌های دقیق تجهیزات معدنی و فولادی، این شرکت به حوزه طراحی و ساخت تجهیزات دقیق و سنگین مورد نیاز صنایع معدنی و فولاد ورود کرده است.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =

پست های مرتبط