اخبار 13 شهریور, 1402 6:34 ب.ظ
اخبار 13 شهریور, 1402 6:34 ب.ظ

آغاز پروازهای نجفِ هواپیمایی اِروان از فرودگاه بین المللی امام‌خمینی(ره)

مدیرعامل شرکت هواپیمایی از آغاز پروازهای ویژه اربعین فرهنگیان با قیمت‌های مصوب از صبح فردا سه‌شنبه ۱۳ شهریور ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا فتوحی در نشست خبری با یادآوری این‌که ایرلاین وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان حدود 6 سال قبل تاسیس شد،‌اظهار کرد: در ابتدا با توجه به این‌که شرکت‌ هواپیمایی مجوز AOC (گواهینامه بهره‌برداری هوایی) را نداشت بنابر تصمیم مسئولان وقت دو فروند هواپیمای خریداری شده اجاره داده شد.

وی افزود: از اواخر تیرماه امسال با اخذ مجوزهای مربوطه از جمله گواهینامه بهره‌برداری هوایی از سازمان هواپیمایی کشوری، این ایرلاین فعالیت خود را در مسیرهای داخلی از تهران به مشهد، شیراز، بوشهر، کیش، قشم و بندرعباس راه‌اندازی کرد که پرواز به 4 شهر دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی صورت گرفته برای ارائه پروازهای اربعین به فرهنگیان گفت: در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب برای حضور پرشور در مراسم اربعین و توزیع عادلانه بلیت برای اقشار مختلف مردم، از بامداد فردا فروش بلیت پروازهای ویژه فرهنگیان به مقصد نجف آغاز می‌شود.این فروش از طریق اینترنتی انجام شده و هر فرد می‌تواند برای 9 نفر بلیت را با قیمت مصوب خریداری کند.

وی با بیان این‌که حدود 70 درصد از ظرفیت پروازهای اربعین برای فرهنگیان در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: این پروازها تا 21 شهریور به صورت روزانه یک پرواز انجام می شود که درصددیم با فشرده انجام دادن پروازهای داخلی تعداد پروازهای نجف را افزایش دهیم.

فتوحی با یادآوری این‌که 4 فروند هواپیمای بوئینگ 737 در ناوگان داریم، اظهار کرد: از این تعداد 2 فروند را سال‌های 99 و 1400 در اوج تحریم‌ها و کرونا خریداری کردیم.

وی بیان کرد: خط قرمز ما ایمنی پروازهاست و اگر ایمنی نباشد پرواز انجام نمی‌دهیم.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 11 =

پست های مرتبط