اخبار 7 دی, 1401 3:16 ب.ظ
اخبار 7 دی, 1401 3:16 ب.ظ

دکتر نجف‌پورکردی خبر داد:

احیای 5 هزار میلیارد ریال سرمایه اعضای موسسه و ساخت هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان از قطعی شدن مالکیت شرکت تامین مسکن فرهنگیان بر 4 و نیم هکتار از زمین واقع در منطقه الهیه شهر مشهد پس از 12 سال خبر داد و گفت: با این اقدام بالغ بر 5 هزار میلیارد ریال از دارایی‌های موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان استیفا شده و طبق برنامه این شرکت، قرار است واحدهای مسکونی برای فرهنگیان در زمین مذکور احداث شود.

دکتر حمیدرضا نجف‌پور کردی افزود: این زمین طی قراردادی در سال 1383 از سوی سازمان مسکن و شهرسازی خراسان رضوی به شرط ساخت مسکن به شرکت تامین مسکن فرهنگیان واگذار شده بود و شرکت نیز نسبت به سرمایه‌گذاری و ساخت و تکمیل واحدهای مسکونی در بخشی از زمین مذکور اقدام کرد.

مدیرعامل موسسه تصریح کرد: از سال 1389 تاکنون، باقیمانده زمین به متراژ حدود 4 و نیم هکتار بدلیل وجود معارضین مختلف، عدم رعایت صرفه و صلاح مجموعه فرهنگیان، قرارداد با اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی فسخ و عملا زمین از مالکیت شرکت تامین مسکن فرهنگیان خارج شد.

دکتر نجف پور گفت: به جهت اهمیت موضوع، پیگیری‌های حقوقی برای استیفای حقوق از دست رفته اعضا در اولویت برنامه‌های هلدینگ ساختمانی معلم قرار گرفت و طی اقدامات و پیگیری‌های مستمر شرکت و با ظرفیت‌سازی راهبردی و بکارگیری افرداد متخصص و با تجربه و نیز به پشتوانه قشر عظیم فرهنگیان، اتفاق مبارکی رقم خورد.

وی با اشاره به عقد قرارداد مجدد شرکت تامین مسکن فرهنگیان با اداره راه و شهرسازی خراسان رضوی و اخذ رای نهایی و قطعی از دادگاه، تصریح کرد: طی این اقدامات، حقوق زمین الهیه مشهد به ارزش برآوردی بالغ بر 5 هزار میلیارد ریال به شرکت بازگشت که خبر بسیار خوبی برای اعضای صندوق ذخیره و فرهنگیان عزیز می‌باشد.

مدیرعامل موسسه اظهار داشت: خبر خوش اینکه شرکت تامین مسکن فرهنگیان در نظر دارد پس از اجرای حکم دادگاه و تحویل زمین، ضمن حل اختلافات مالی با شهرداری مشهد، معارضات مطروحه را پیگیری نموده و نسبت به برنامه‌ریزی برای ساخت و واگذاری واحد مسکونی به فرهنگیان اقدام کند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =

پست های مرتبط