اخبار 13 آذر, 1401 6:44 ب.ظ
اخبار 13 آذر, 1401 6:44 ب.ظ

مدیرعامل موسسه در نشست خبری با اصحاب رسانه خبر داد:

ارائه خدمات لیزینگ خودرو به اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان

دکتر حمیدرضا نجف‌پور کردی با تاکید بر ارائه خدمات شایسته به اعضای شاغل موسسه، از ارائه چند هزار دستگاه خودروی لیزینگی با اقساط بلند مدت خبر داد.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان روز یکشنبه 13 آذر 1401 در نشست با اصحاب رسانه گفت: در تعامل با شبکه خودرویی توافق کردیم تا چند هزار دستگاه خودرو در قالب لیزینگ برای فرهنگیان در نظر گرفته شود و به زودی عملیاتی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ٨۶ درصد فرهنگیان عضو صندوق هستند، افزود: بیش از ۵۷ درصد اعضا میزان واریزی خود را تا سقف ۵ درصد افزایش داده‌اند تا به همان نسبت از سهم دولت و سودآوری‌های موسسه بیشتر برخوردار شوند.

دکتر نجف‌پورکردی با اشاره به عملکرد و اقدامات موسسه طی چند ماه گذشته، تصریح کرد: اعتماد و اطمینان فرهنگیان و اعضا به موسسه بازگشته است و به همین دلیل شاهد کاهش ٢٠ درصدی میزان انصرافی‌ها و افزایش اعضای جدید هستیم.

مدیرعامل موسسه درباره روند واریزی سهم‌الشرکه بازنشسگان گفت: از فروردین امسال تاکنون بالغ بر ١٢٣٢ میلیارد تومان به حساب اعضای بازنشسته واریز شده است که بیش از 1117 میلیارد تومان آن در ‌مهر ماه 1401 واریز شده است. ضمن اینکه مدت زمان واریزی از سه ماه به حدود 20 روز پس از بازنشستگی و دریافت اطلاعات اعضا کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به سایر طرح‌های موسسه برای ارائه خدمات به اعضا، تصریح کرد: بنا داریم از ظرفیت نهضت مسکن کمک بگیریم و برای سهامداران تامین مسکن داشته باشیم.

دکتر نجف‌پور اظهار داشت: برای اصلاح پرتفوی سرمایه‌گذاری و مالی موسسه در نظر داریم هلدینگ صنعتی و معدنی ایجاد کنیم و به اقتصاد دیجیتال توجه جدی داشته باشیم زیرا این حوزه با سرمایه‌گذاری اندک، بازدهی مناسب و پایدار به همراه خواهد داشت.

مدیرعامل موسسه در پاسخ به سوالی مبنی بر استفاده از ظرفیت بیمه معلم برای خدمت به فرهنگیان گفت: وزارت آموزش و پرورش با دستگاه‌های دیگر از قبل به تفاهم رسیده بودند تا علاوه بر ظرفیت بیمه معلم، خدمات بهتری دریافت کنند اما این به آن معنی نیست که ظرفیت‌های بیمه معلم نادیده گرفته شود.

دکتر نجف‌پور کردی درباره حضور اعضا در هیات امنای موسسه اظهار کرد: جلسات متعددی در این زمینه برگزار و بر حضور نمایندگان فرهنگیان در صندوق تاکید شد زیرا این عزیزان اشراف کاملی به مسائل صندوق و مشکلات فرهنگیان دارند و منشا اثر هستند.

 

احیای بانک سرمایه در دستور کار قرار دارد

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان احیای بانک سرمایه را هم از دیگر برنامه‌های مهم عنوان کرد و گفت: مسیر احیای بانک به خوبی در حال طی شدن است و هماهنگی با تمام اجزای حاکمیت با وجود سختی کار انجام شد.

وی افزود: هچنین دیون چند هزار میلیاردی تومانی به شکل ارزی داشتیم که به ریالی تبدیل شد و بخشی از نگرانی ما در این خصوص رفع شد. در حوزه شفافیت نیز آنچه که مورد انتظار سهامداران بود در همایش اخیر که با 80 نفر از نمایندگان اعضا برگزار شد، مطرح و ابعاد آن احصا و در مسیر اجرا قرار دارد.

دکتر نجف‌پور تاکید کرد: در حوزه اصلاح ساختار سرمایه‌گذاری با رویکرد آینده پژوهی کارهای بنیادی انجام شد و طی 4 الی 5 ماه اخیر با بیش از ۵٠  تا ٧٠ نفر از نخبگان حوزه پتروشیمی جلسه داشتیم و در مواردی که ریسک دارد مدیریت ریسک کردیم  و تصمیم‌هایی از جنس بهبود گرفته شد.

وی ادامه داد: در حوزه ریسک‌های حقوقی پرونده‌هایی داشتیم که بین ١٣ تا ١٧ هزار میلیارد تومان بود و راهکارهای برون رفت از ریسک تدوین و احصا و اقدامات بسیار خوبی انجام شده است که نتایج آن را خواهیم دید.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کرد: از منظر قوانین به سمت ظرفیت‌سازی حاکمیتی ‌و حل مسائل گذشته حرکت کردیم و حاکمیت شرکتی از منظر نیروی انسانی و جذب و استخدام و شبکه مدیریت به طور ویژه مبتنی بر شایستگی را مدنظر داریم.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =

پست های مرتبط