اخبار 15 اسفند, 1401 4:54 ب.ظ
اخبار 15 اسفند, 1401 4:54 ب.ظ

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما؛

اردیبهشت سال آینده سهام اولین شرکت بورسی را به فرهنگیان تقدیم می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در حاشیه همایش سراسری اعضای هیئت مدیره و مدیران عامل مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: در حال حاضر، زیرساخت ها، تعامل با دولت، قوانین و مقررات، مدل سازی بورسی شدن شرکت ها، نهایی شده و در گام اول یعنی ۶ ماهه اول سال آینده، ۵ شرکت بورسی می‌شود. تمام تلاشمان این است که در اردیبهشت سال آینده سهام اولین شرکت بورسی را به فرهنگیان تقدیم کنیم.

حمیدرضا نجف پور کردی درباره هدف برگزاری این همایش گفت: هدف از برگزاری اولین همایش سراسری مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان، گفتمان سازی، تعامل راهبردی، هم افزایی و ارتقای بهره وری سازمانی بود که با همت ۶ کارگروه تخصصی در حوزه برنامه ریزی راهبردی، حاکمیت شرکتی، ارزش افزوده و سرمایه انسانی برگزار شد که ره آورد‌های خوبی داشت.

نجف پور از ره آورد‌های خوب مالی برای اعضا صندوق فرهنگیان نیز خبر داد و گفت: نزدیک به هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به ۵۰ هزار فرهنگی که در ۶ ماه اخیر بازنشسته شده اند و سهم شان را از صندوق مطالبه کرده بودند، پرداخت شد. این پرداختی در گذشته با تاخیر چند ماهه انجام می‌شد، ولی در حال حاضر کمتر از سه هفته پرداخت می‌شود.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه تاکنون سامانه برخط یکپارچه‌ای برای فرهنگیان طراحی نشده تصریح کرد: در این همایش از نسخه آزمایشی سامانه یکپارچه فرهنگیان رونمایی شد که پس از نهایی شدن به اطلاع فرهنگیان عزیز خواهد رسید و آنها می‌توانند با ورود به این سامانه از همه فعالیت‌های صندوق و اطلاعات مورد نیاز از جمله مطالبات خود آگاه شوند.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در ادامه گفت: هر فرهنگی بازنشسته به طور متوسط، ۴۵ میلیون تومان از صندوق دریافت می‌کند و بالاترین رقم هم بیش از ۱۰۰ میلیون تومان است.

وی درباره معوقات مطالبات سنواتی بازنشستگان فرهنگی نیز گفت: با حمایت دولت، سازمان برنامه و بودجه و مجلس امسال بودجه پرداخت مطالبات سنواتی ۱۰ ساله بازنشستگان در سند بودجه تصویب و ۱۵۰ میلیون دلار از این مطالبات فرهنگیان وصول شد.

نجف پور در ادامه گفت: یکی از دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان پتروشیمی‌ها هستند که برای رفع زیاندهی آن‌ها، در فرایند تعاملی با دولت و مجلس دستاورد خوبی داشتیم و منتظر بهره وری بهتر پتروشیمی‌ها هستیم.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 6 =

پست های مرتبط