اخبار 23 اردیبهشت, 1402 12:45 ب.ظ
اخبار 23 اردیبهشت, 1402 12:45 ب.ظ

مدیرعامل شرکت ‌سرمایه‌گذاری فرهنگیان؛

ارزش سبد اول واگذاری طرح ارزش مالکانه ۹۵۰۰ میلیارد ریال است

مدیرعامل شرکت ‌سرمایه‌گذاری فرهنگیان در خصوص اقدامات صورت گرفته برای آغاز اجرایی شدن طرح ارزش مالکانه صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: اولین گام در خصوص اجرای این طرح و واگذاری سهام به فرهنگیان بازنشسته، در راستای سیاست هیئت امناء و هیئت مدیره موسسه و تصمیمات کمیته راهبری ارزش مالکانه، ارزیابی آخرین وضعیت شرکت‌های تابعه موسسه، از لحاظ امکان پذیرش در بازار سرمایه بوده‌است.

به گزارش بازارکار، مهندس رضا عاصم‌نخجوانی افزود: در اولین جلسات کمیته راهبری ارزش مالکانه، مقرر گردید پذیرش چند شرکت در بازار سرمایه، در اولویت قرار گیرد. البته با توجه به طولانی بودن این فرآیند از یک طرف و پذیرش پیشنهاد واگذاری سهام شرکت‌هایی که سابقا در بازار سرمایه پذیرفته شده و سهام آنها قابل معامله می‌باشد در کمیته از طرف دیگر، و با توجه به گزارشاتی که به کمیته ارائه و در آنجا بررسی شد، هیئت مدیره موسسه مقرر نمود، بخشی از سهام شرکت‌های بورسی نیز در مرحله واگذاری قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت ‌سرمایه‌گذاری فرهنگیان درباره نحوه و پروسه واگذاری سهام شرکت‌ها به فرهنگیان بازنشسته، تصریح کرد: مقرر گردید ابتدا از سهام کلیه شرکت‌های بورسی و یا در حال پذیرش، به همه اعضای محترم بازنشسته موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، واگذار گردد و واگذاری‌ها نیز تماما با رعایت آئین‌نامه‌ها و مقررات سازمان بورس اوراق بهادار و بازار سرمایه و از طریق شرکت بورس و فرابورس ایران انجام شود.

وی با بیان اینکه در اولین قدم، اخذ کد بورسی در سامانه سجام توسط اعضای محترم بازنشسته ضروری می‌باشد، افزود: در این رابطه نیز با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی مذاکراتی صورت پذیرفته تا از این طریق بتوان به اطلاعات لازم دسترسی یافت.

مهندس نخجوانی با اشاره به تدریجی و مرحله‌ای بودن واگذاری سهام به بازنشستگان، اظهار داشت: ابتدا سهام سه شرکت بورسی واگذار شده و امیدواریم با پذیرش سایر شرکت‌ها در بورس، واگذاری سهام به فرهنگیان عضو صورت پذیرد و در این رابطه، اقداماتی بطور همزمان از طریق فرابورس در حال انجام است.

وی درباره میزان و ارزش سهامی که به بازنشستگان تعلق خواهد گرفت، افزود: میزان و ارزش سهام با توجه به محاسبات انجام شده از طریق موسسه صندوق اعلام می‌گردد. در حال حاضر با توجه به برآوردهای انجام شده، مجموع ارزش سبد اول واگذاری، حدود ۹۵۰۰ میلیارد ریال می‌باشد.

مدیرعامل شرکت ‌سرمایه‌گذاری فرهنگیان با اشاره به اینکه رفتار فرهنگیان در مورد نحوه مدیریت سهامی که با آنها واگذار می‌شود بسیار مهم است تصریح کرد: پس از واگذاری سهام تخصیص داده شده به اعضای محترم، تدابیر بعدی بر عهده فرهنگیان محترم بازنشسته بوده و هیچگونه محدودیتی از بابت خرید و فروش سهام وجود ندارد. در عین حال، انجام معاملات خرید و فروش در بازار سرمایه، تابع میزان شناختی است که هر دارنده سهمی از آن برخوردار می‌باشد.

وی افزود: پیشنهاد می‌شود با توجه به بهبود شرایط بازار سرمایه، و وضعیت عملکرد شرکت‌های فوق‌الذکر در سالهای اخیر، اعضای محترم در فروش سهام‌ خود تعجیل نکنند.

مهندس نخجوانی در پایان یادآور شد: این طرح در راستای سیاست‌های هیات امناء و هیئت مدیره موسسه، در اجرای احقاق حقوق اعضای محترم بازنشسته بوده و انتظار می‌رود راهکار مناسبی در تحقق عدالت باشد، به نحوی که فرهنگیان گرامی از مزایای دوران عضویت خود در موسسه استفاده حداکثری داشته، علاوه بر دریافت سودهای ناشی از عملکرد، از مزایای افزایش ارزش دارائی‌ها نیز بهره‌مند شوند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 3 =

پست های مرتبط