اخبار 21 مهر, 1401 7:50 ب.ظ
اخبار 21 مهر, 1401 7:50 ب.ظ

دکتر نجف پور کردی:

اساس عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان مبتنی بر تکریم معلمان است

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با تاکید بر اهمیت جایگاه معلمان، اساس عملکرد و برنامه‌ریزی‌های استراتژیک این موسسه را تکریم فرهنگیان دانست.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، دکتر حمیدرضا نجف‌پور کردی در همایش فرهنگیان عضو موسسه که با حضور 80 نفر از اعضا از سراسر کشور برگزار شد، ضمن تبریک میلاد با سعادت رسول اعظم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت بیان کرد: در نخستین روزهای آموزشی و تربیتی کشور قرار داریم و در این همایش دو روزه میزبان نمایندگان قشر عظیم معلمان هستیم که امیدوارم در موسسه و فضای جامعه، برگرفته از نگاه انبیا و اولیای الهی برای خدمات‌رسانی به این جامعه گام موثر برداریم.

وی ادامه داد: برای توفیق خدمت به این قشر انبیایی جامعه مبتنی بر مشی امامین انقلاب، حاج قاسم و شهدا در این جمع هستیم و امیدواریم انبیای الهی و شهدا کمک بکنند تا در کنار هم اهداف صندوق را محقق کنیم.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت جایگاه معلم گفت: باید تکریم معلم و حرفه تعلیم و تربیت در جامعه ما همگانی شود و همه به معلم بودن افتخار کنند.

وی تصریح کرد: ارزش‌های آرمانی این جلسه و کل عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان، تکریم اعضا است و این مهم باید در عمل هم پیش می‌رود.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار کرد: این همایش برای آگاهی‌بخشی از عملکرد صندوق، تبیین سیاست‌ها و جهت‌گیری‌ها، اهداف کلان و راهبردهای عملیاتی، شنیدن صدای واقعی اعضای موسسه، شفاف‌سازی مسائل و چالش‌ها، مصلحت اندیشی در برنامه کلان صندوق و… برگزار می‌شود.

دکتر نجف‌پور کردی، شنیدن صدای معلمان عضو را بسیار مهم دانست و افزود: معلمان با دیدگاه‌های مختلف ممکن است انتقاداتی به ما داشته باشند که باید بپذیریم.

مرکز ثقل اهداف کلان کشور، احترام، اقتدار ارزش‌های اسلامی و ارزش ملی است

وی با بیان اینکه مرکز ثقل اهداف کلان کشور، احترام، اقتدار ارزش‌های اسلامی و ارزش ملی است که برای این‌ها دشمن برنامه‌ریزی کرده است، گفت: این چالش به ملت خسارت زده است؛ بنابراین اگر در مورد مسائل کلان وحدت داشته باشیم به اهداف اصلی خدشه ای وارد نمی‌شود.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه باید به مسائل اقتصادی و معیشتی فرهنگیان ‌توجه داشت، تاکید کرد: اهداف استراتژیک موسسه باید با نگاه به منافع فرهنگیان تدوین شود.

دکتر نجف‌پور کردی اضافه کرد: در تحلیل مسائل نباید نگاه تک بعدی داشته باشیم و باید تحلیل پویای چند وجهی انجام شود؛ مجموعه پتروشیمی‌های ما مجموعه‌ای عظیم و دارای چالش‌های سنگین است که با نگاه چند بعدی برای رفع چالش‌های آن گام بر می‌داریم.

وی اضافه کرد: از دیگر چالش‌های مطرح شده صندوق بدهی دولت به صندوق است که قریب به 3 هزار و 60 میلیارد تومان تا پایان سال 1400 است؛ همچنین پروژه‌های نیمه تمام پتروشیمی ها حدود ٧ میلیارد دلار نیاز به تامین منابع دارد.

مدیرعامل موسسه در ادامه تبیین چالش‌های موجود تصریح کرد: نظام جامع اطلاعات و شفافیت در ارتباطات و اصول حاکمیت شرکتی همه باید مبتنی بر قواعد حاکمیت شرکتی پاسخگوی نیازهای صندوق باشند.

دکتر نجف‌پور کردی با بیان اینکه پرتفوی دارایی‌های ما نامناسب است،  اظهار کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان ۴ هلدینگ دارد که از این میان یکی در حوزه پتروشیمی است و بیش از 55 درصد دارایی‌های صندوق در این شرکت که عمدتا به صورت تک محصولی متانول است. این اقدام با توجه به نگاه ۲۰ سال پیش که صنعت نفت ایران فعال بود، جهت‌گذاری خوبی صورت گرفت اما اکنون با توجه به اقتضائات صنعت نفت و پتروشیمی بازدهی مناسبی ندارد.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان بیان کرد: برای حل مشکل زیان حاصل از تولید متانول سه ماه، شبانه روزی وقت گذاشته شد، همچنین برای بهبود سرمایه‌گذاری از رئیس جمهور و هیات دولت تا هیئت مدیره و تیم مدیریتی بررسی‌های لازم  انجام شد.

دکتر نجف‌پور کردی تصریح کرد: در بخش تامین مسکن معلمان هم با مصوبه اخیر هیات امنا و با همراهی هلدینگ ساختمانی هم اقداماتی در دستور کار داریم.

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان یکی دیگر از برنامه‌های کلان صندوق را اداره این بنگاه مبتنی بر نظام شایستگی و عقلانیت دانست و گفت: نظام انتصابات مبتنی بر عقلانیت و شایستگی است و فرآیند جذب مبتنی بر ملاحظات و شایستگی به تخصص، تجربه و تبحر افراد تاکید دارد و اولویت با این افراد است. بنابراین انتصابات فامیلی نداریم.

دکتر نجف‌پورکردی درباره حل مسائل حقوقی صندوق افزود: تک تک پرونده‌ها را مبتنی بر اهمیت و اولویت جمع‌بندی می‌‌کنیم و با دستگاه قضا، دادستانی کل کشور و ظرفیت‌‌ساز‌ی‌های موجود مشکلات حقوقی را تا حصول نتیجه پیگیری می‌کنیم.

در روز اول این همایش همچنین پنل‌های تخصصی از جمله موضوع ارزش مالکانه، اساسنامه و مسائل حقوقی و احیای بانک سرمایه با حضور مدیران و مشاوران بخش‌های مختلف موسسه به شکل تعاملی برگزار شد. همچنین فرهنگیان عضو موسسه دیدگاه‌ها و سوالات خود را در قالب کارگروه‌های ارزش مالکانه، امور رفاهی، مسائل حقوقی و … مطرح کردند و مدیر عامل و سایر مدیران موسسه نیز به سوالات اعضای موسسه پاسخ دادند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × پنج =

پست های مرتبط