اخبار 22 شهریور, 1402 11:43 ق.ظ
اخبار 22 شهریور, 1402 11:43 ق.ظ

یادداشت راضیه بهرامی فرهنگی بازنشسته تهران

استراتژی تخریب علیه صندوق ذخیره، رمز عبوری برای عدم تحقق ارزش مالکانه

با ایجاد تغییرات در سطوح مدیریتی هلدینگ ها، موجی از مخالفت ها، صندوق ذخیره را فرا گرفت. فضای پرتنش و غبار آلود بر کلیه کارکنان؛ از خدمتگزاران صدیق تا کارشناسان سایه افکنده است. شرایط بحرانی و غیر اقتصادی کشور به همراه خودخواهی های ناشی از تغییرات باعث شده تا دلگرمی به کار از بین برود.

 

گر چه مطابق با قوانین حاکم بر تجارت و حاکمیت شرکتی، تصمیمات متخذه برگرفته از نظرات کمیته بررسی عملکرد و تحت مدیریت هیئت مدیره صندوق ذخیره بوده و نماینده وزیر در جلسات، ناظر بر تصمیمات بودند ولی با برکناری مدیرعامل هلدینگ پتروفرهنگ، موج تخریب و تبلیغات رسانه‌ای بر علیه مدیران صندوق شروع شد.

با هزینه های میلیاردی، صاحبان رسانه های تجاری را بسیج کرده تا با نشر توئیت و اخبار عمومآ غیر مستند و فضاسازی تبلیغاتی، کمیته بررسی عملکرد را زمین گیر کرده و کردند.

بیش از هر کس، نجف پور کردی که حداقل در سلامت مالی وی شکی نیست و حتی یک برگ سند بر خلاف وی و نزدیکانش یافت نخواهد شد را مورد هجمه قرار دادند. وی حتی در کمیته انتصابات هم اعمال نفوذ نمی کرد و شاید بهتر بود در انتصابات دخالت بیشتری می کرد تا افراد مورد وثوق وی در مناصب قرار میگرفتند.

با نشر اخبار عمومأ نادرست و یا بی ارزش از نظر قوانین حاکمیت شرکتی و قانون تجارت و محکمه نپسند، سعی کردند فضا را ملتهب کنند تا تغییرات در هلدینگ ها ادامه نیابد. هدف نهایی انتشار فیش اضافه کار ۱۸ ماهه یکی از معاونین، زیر سئوال بردن توانایی ارکان صندوق در انجام امور مدیریتی بود. در حالی که این پرداخت مغایرتی با قوانین حاکم بر شرکت ها ندارد.

آنچه مهم است ارزش مالکانه، اصلی ترین شعار و محوری ترین شعار و عملکرد نجف پور کردی بوده و هست. طی نه ماه گذشته، امور به خوبی پیش رفته است. کلیه اقدامات هم تابع سیاست های اعمالی هیئت امناء بوده و تیم مدیریتی مجری این ماده اساسنامه بوده است.
مدیرعامل موسسه در مهرماه ۱۴۰۱، توانست اعتماد نمایندگان فرهنگیان سراسر کشور را نسبت به عملکرد و اجرای ارزش مالکانه کسب کند.

تردیدی نیست که هجمه های این ایام نه برعلیه مدیریت صندوق بلکه علیه اجرای ارزش مالکانه است. با اجرای این طرح عظیم و تاریخی، بخش عمده ای از سرمایه صندوق به صاحبان سرمایه که بازنشستگان باشند، برمی گردد. از این بازگشت سرمایه، سواستفاده کنندگان بسیاری ناراضی خواهند شد.

کسی جرأت شعار علیه ارزش مالکانه را ندارد ولی با فضا سازی علیه متولیان این طرح، می خواهند برای همیشه این ابرپروژه را ابتر کنند. فرهنگیان باید هوشمندانه تر اخبار را رصد کنند و پشت پرده ها را تشخیص دهند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 4 =

پست های مرتبط