اخبار 14 آبان, 1397 1:19 ب.ظ
اخبار 14 آبان, 1397 1:19 ب.ظ

اطمینان و آرامش خاطر نسبت به صندوق در بین فرهنگیان بیشتر شده است

مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس گفت: در استان فارس به عنوان یکی از استان های بزرگ کشور، ظرفیت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد که صندوق ذخیره فرهنگیان می‌تواند با ورود به این حوزه‌ها، خدمات رسانی خود به فرهنگیان سراسر کشور را گسترش دهد.


دکتر علی عسکر نجفی در همایش یک‌روزه صندوق ذخیره فرهنگیان در شیراز که با حضور معاونین پشتیبانی ادارات آموزش و پرورش سراسر استان فارس برگزار شد، ضمن اشاره به شرایط خاص اقتصادی موجود و کمبود منابع ملی در آموزش و پرورش، گفت: باید با رهبری منابع، اولویت‌بندی نیازها و مدیریت هزینه‌ها، مشکلات مالی فرهنگیان و آموزش و پرورش را به حداقل برسانیم.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس همچنین فرایند آموزش و پرورش و پشتیبانی را به هم مرتبط دانست و گفت: همه ما به عنوان متولیان امر تعلیم و تربیت به دنبال تحقق اهداف نظام آموزشی و پرورشی کشور هستیم و اولین انتظار از معاونین پشتیبانی ادارات سراسر استان، داشتن نگاهی آموزشی و پرورشی قبل از نگاه مالی است و آنچه در این حوزه به عنوان پشتیبانی انجام می‌شود برای تحقق همین اهداف است.
وی گفت: برای تامین منابع مالی مورد نیاز آموزش و پرروش، با توجه به ظرفیت‌های قانونی ایجاد شده، باید به دنبال ایجاد ظرفیت‌های جدید و افزایش درآمد‌های اختصاصی در هر منطقه و شهرستان باشیم و از سوی دیگر مصارف و هزینه‌های غیر ضروری را کاهش داده و رفع کنیم.
نجفی با اشاره به فعالیت‌های صندق ذخیره فرهنگیان، گفت: ظرفیت‌های خوبی در این صندوق وجود دارد و با توجه به بیلان کاری شفاف و مطلوب آن در سال‌های اخیر، اطمینان و آرامش خاطر نسبت به این صندوق در بین فرهنگیان بیشتر شده است.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: در استان فارس نیز به عنوان یکی از استان های بزرگ کشور، ظرفیت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد که از آن جمله می‌توان به ظرفیت گردشگری در حوزه‌های مختلف و نفت و گاز اشاره کرد که صندوق ذخیره فرهنگیان می‌تواند با ورود به این حوزه‌ها، خدمات‌رسانی خود به فرهنگیان سراسر کشور را گسترش دهد.
وی همچنین گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان با توجه به در اختیار داشتن شرکت‌های مختلف تولیدی و خدماتی به عنوان زیر مجموعه خود، می‌تواند در زمینه ایحاد اشتغال برای فرزندان فرهنگیان عضو در این صندوق اهتمام داشته باشد.

سهم دولت دائمی می‌شود
معاون توسعه منابع و امور فرهنگیان صندوق ذخیره فرهنگیان نیز در این جلسه گفت: بر دلیل فضاسازی ایجاد شده علیه این صندوق در سال‌های گذشته، خسارت‌هایی متوجه اعضای صندوق شد.
مهندس فتاح سلیمی افزود: در حالی که صندوق ذخیره فرهنگیان با 47 درصد سهام و مبلغی در حدود 218 میلیارد تومان به عنوان یک از سهام داران بانک سرمایه است که تاکنون نزدیک به 160 میلیارد تومان از بانک سود دریافت کرده است اما عده‌ای با مرتبط ساختن بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان، به این مجموعه آسیب‌های مالی و اعتباری وارد کردند.
وی گفت: با این حال، صندوق ذخیره فرهنگیان و مدیران این مجموعه به تلاش خود در راستای احقاق حقوق فرهنگیان عضو ادامه دادند که یکی از اقدامات بسیار مهم آنها، تلاش برای تصویب قانون دائمی شدن سهم دولت در مجلس است که امیدواریم بزودی به تصویب برسد.
سلیمی همچنین با اشاره به برنامه جدید این صندوق برای افزایش اختیاری سهم  مشارکت فرهنگیان بین 3 تا 5 درصد، گفت: فرهنگیان با سپرده‌گذاری 5 درصدی از حقوق خود در این صندوق، از سهم دولت نیز به همین میزان برخوردار شده و در نهایت نیز از سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی موسسه به میزان کل سهم الشرکه خود برخوردار می‌شوند.

ضریب نفوذ صندوق در استان فارس از کل کشور بالاتر است
نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان در استان فارس نیز با اشاره به استقبال خوب فرهنگیان استان از صندوق، گفت: استان فارس نزدیک به 63 هزار فرهنگی دارد که 53 هزار و 400  نفر از آنها عضو صندوق هستند، به نحوی که ضریب پوشش فارس نسبت به کل کشور 2 درصد بیشتر بوده و از نظر میانگین نیز از  میانگین کشوری بالاتر است.
مجید حق نگهدار با شاره اقدامات این صندوق در فارس، گفت: از مهم‌ترین خدمات صندوق ذخیره فرهنگیان در فارس، احداث 453 پروژه یک تا  سه خوابه مسکن برای فرهنگیان عضو صندوق، ایجاد یک ایرلاین هوایی و ثبت آن در استان فارس با اولویت اشتغال زایی در استان و تحویل بیش از یک هزار و 880 خودرو لیزینگی در بین سال‌های 95 تا 97  به صورت اقساط به فرهنگیان در سراسر فارس است.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − یک =

پست های مرتبط