اخبار 11 آذر, 1397 1:20 ب.ظ
اخبار 11 آذر, 1397 1:20 ب.ظ

اعتمادسازی در بین فرهنگیان از وظایف اصلی روابط‌عمومی‌ها است

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به برنامه واحد روابط‌عمومی و امور بین‌الملل موسسه و تایید آن در هیات مدیره در خصوص کمپین‌های اعتمادسازی گفت: شرکت‌های تابعه موسسه باید به طور جدی در حوزه شفاف‌سازی، تبلیغات و معرفی ظرفیت‌ها و فعالیت‌های خود به فرهنگیان و افکار عمومی ورود کنند و روابط‌عمومی‌ها در مرکز این حرکت قرار دارند.


مهندس مهدی نیکدل در نشست روابط‌عمومی‌های موسسه و شرکت‌های تابعه ضمن تاکید بر اهمیت واحد روابط‌عمومی در کلیه شرکت‌های تابعه صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: اینکه مدیران عامل شرکت‌ها به واحد روابط‌عمومی توجه داشته و در همه شرکت‌ها مسئول امور روابط‌عمومی وجود دارد، جای خوشحالی است.

وی با اشاره به اتفاقات دو سال اخیر افزود: به سبب وضعیتی که صندوق ذخیره فرهنگیان در آن قرار داشت و تحقیق و تفحص در حال انجام بود، فرصت برای انجام کارهای بلندمدت محدود بود اما وقت آن شده است که برای آینده برنامه‌ریزی داشته باشیم.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به برنامه ارائه شده از سوی واحد روابط‌عمومی و امور بین‌الملل موسسه و تایید آن در هیات مدیره در خصوص انجام فعالیت‌های اعتمادسازی در بین فرهنگیان و افکار عمومی گفت: شرکت‌های تابعه باید به طور جدی در حوزه شفاف‌سازی و تبلیغات ورود کنند زیرا در نهایت فعالیت صندوق، وابسته به فعالیت تک تک شرکت‌هاست. از این رو، از حالا به بعد باید موسسه و شرکت‌ها حضور پر رنگ و منسجمی در عرصه افکار عمومی و رسانه‌های مختلف داشته باشند.

مهندس نیکدل با تاکید بر موضوع هم‌افزایی و هماهنگی در فعالیت روابط‌عمومی‌های موسسه و شرکت‌ها، تصریح کرد: باید در نظر داشته باشیم که کلیه شرکت‌های تابعه، خود را عضوی از خانواده بزرگ صندوق ذخیره فرهنگیان معرفی کنند. البته هدف ما از هماهنگی و یکپارچگی به معنی دخالت در امور شرکت‌ها به عنوان نهادهای مستقل نیست بلکه به معنی تاکید بر سینرژی و هم‌فزایی است.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: نقش روابط‌عمومی در شرکت‌ها بسیار مهم است زیرا از یک سو به عنوان چشم و گوش سازمان هستند و از سوی دیگر، به عنوان پیشانی سازمان، فعالیت‌ها و اقدامات شرکت را به جامعه هدف معرفی می‌کنند، بنابراین باید بسیار دقیق و با حساسیت جدی عمل کنند.

در این نشست، حسین نورانی‌نژاد مدیر روابط‌عمومی موسسه نیز با اشاره به اهمیت سرمایه اجتماعی، این مساله را اساس کار روابط‌عمومی عنوان کرد و گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان با تاکید بر اهمیت سرمایه اجتماعی و اعتماد فرهنگیان عضو، توانست دوره پرچالش خود را سپری کرده و وارد مرحله سودآوری چشمگیر شود.

وی افزود: تصمیم قطعی و مصوبه هیات مدیره موسسه بر این است که مساله اعتمادسازی را با جدیت دنبال کنیم که در این راستا اقدامات بسیار خوبی انجام شده و به زودی کمپین اعتمادسازی را بر اساس اطلاع‌رسانی دقیق فعالیت‌ها و شفافیت حداکثری اجرا ‌می‌کنیم.

نورانی‌نژاد با اشاره به اتفاقات دو سال اخیر تصریح کرد: در دروان چالش تلاش کردیم وضعیت را به شکلی مدیریت کنیم که کمترین آسیب به منافع معلمان عضو موسسه وارد شود، بنابراین تمرکز ما بر شفاف‌سازی، کاستن از حجم اخبار غیرمستند و انتشار اخبار مثبت از موفقیت و سودآوری شرکت‌ها بود که در این زمینه موفقیت نسبی حاصل شده است.

مدیر روابط‌عمومی موسسه با تاکید بر اهمیت همگرایی و هم‌افزایی در خانواده بزرگ صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: موسسه از شرکت‌ها جدا نیست و شرکت‌ها نیز بخشی از کلیت موسسه هستند بنابراین از هر مسیری بخواهیم وارد شویم یک راه بیشتر نداریم و آن معرفی فعالیت‌ها، قابلیت‌ها و سودآوری شرکت‌ها برای اعضای موسسه و افکار عمومی تحت یک برند واحد به نام صندوق ذخیره فرهنگیان است.

نورانی‌نژاد با اشاره به آمادگی روابط‌عمومی موسسه برای همکاری و هماهنگی با روابط‌عمومی شرکت‌های تابعه گفت: نشریه هم‌افزا یکی از ابزارهای اطلاع‌رسانی با تاثیرگذاری بسیار بالاست که شرکت‌ها می‌توانند از این ظرفیت برای اطلاع‌رسانی و تبلیغات خود استفاده کنند از این رو در نظر داریم تیراژ آن را افزایش دهیم تا فرهنگیان بیشتری در سراسر کشور به آن دسترسی داشته باشند. همچنین در تهیه کمپین‌های تبلیغاتی، تهیه تیزرهای تبلیغاتی و فیلم معرفی شرکت‌ها، زیرساخت‌های مناسبی ایجاد شده است تا با هزینه کمتر به نتایج بهتری دست پیدا کنیم.

وی با تاکید بر اهمیت حداکثر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، تصریح کرد: با استفاده مشترک از منابع و ارتباطات مجموعه هلدینگ، می‌توانیم اهداف خود را به صورت بهینه و کم‌ترین هزینه به انجام برسانیم و استراتژی روابط‌عمومی، توجه ویژه بر کاهش هزینه‌ها، در عین توجه به کیفیت اجرای برنامه‌هاست.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

پست های مرتبط