اخبار 25 مرداد, 1402 4:28 ب.ظ
اخبار 25 مرداد, 1402 4:28 ب.ظ

اعلام اسامی برندگان مسابقه هفته معلم با موضوع انتقادات و پیشنهادات فرهنگیان

نزدیک به 9 هزار نفر از فرهنگیان در مسابقه صندوق ذخیره فرهنگیان به مناسبت هفته معلم شرکت کردند که در بخش سوالات چهار گزینه‌ای 28 نفر و در بخش انتقادات و پیشنهادات 11 نفر از فرهنگیان عضو موسسه به عنوان برندگان این مسابقه معرفی شدند.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل صندوق ذخیره فرهنگیان، مدیرعامل موسسه در بدو فعالیت خود، بر گسترش تعاملات راهبردی با اعضا تاکید داشته و اطلاع و بهره‌گیری از ایده‌ها و پیشنهادات مخاطبان صندوق به ویژه فرهنگیان عضو را در اولویت این برنامه قرار داد.

روابط‌عمومی موسسه نیز در راستای ماموریت محوله، در هر بخشی از برنامه‌های تعاملات راهبردی با اعضا، این موضوع را مدنظر قرار داده است. از این رو به مناسبت بزرگ داشت مقام معلم در هفته معلم 1402 اقدام به برگزاری یک مسابقه در بین فرهنگیان کرد.

هدف اصلی از برگزاری این مسابقه سنجش میزان آشنایی فرهنگیان با موسسه و مشارکت دادن آنها در تدوین استراتژی، تصمیم‌گیری‌ها، سرمایه‌گذاری‌ها و نحوه مدیریت دارایی‌های اعضا در این مجموعه بود زیرا مدیرعامل موسسه بر این باور است که هیچ‌کس محرم‌تر از فرهنگیان نسبت به این مجموعه وجود ندارد و آنها علاوه بر اینکه باید نسبت به وضعیت موسسه آگاهی و اطلاعات کافی داشته باشند بلکه در مدیریت کلان دارایی‌های خود می‌توانند نقش تعیین کننده داشته باشند.

بنابراین علاوه بر طرح سوالات چهار گزینه‌ای، دو بخش نیز به منظور گردآوری انتقادات و پیشنهادات فرهنگیان در نظر گرفته شد که البته با استقبال کم نظیر ایشان همراه شد. این مسابقه نتایج بسیار خوبی به همراه داشت که مهم‌ترین آن احساس تعلق خاطر اعضا نسبت به موسسه بود. دلسوزی اعضا در قبال دارایی‌هایشان در پیشنهادات مطرح شده به خوبی قابل مشاهده است. تکثر و تنوع ایده‌های مطرح شده یکی دیگر از نتایج سودمند این مسابقه بود به طوری که هیچ جنبه‌ای از فعالیت‌های موسسه از نگاه تیزبین فرهنگیان دور نمانده بود.

پیشنهادات مطرح شده از سوی فرهنگیان در خصوص سرمایه‌گذاری‌های جدید و بهینه‌سازی پرتفوی دارایی‌های موسسه، یکی از نکات بسیار قابل توجه بود که نشان از شم اقتصادی فرهنگیان و همچنین دغدغه آنها نسبت به سرمایه‌گذاری‌ها و فعالیت‌های موسسه دارد. فرهنگیان همچنین تاکید ویژه‌ای بر ارائه تسهیلات و خدمات مختلف در حین خدمت داشته‌اند که می‌تواند در تصمیم‌گیری‌ها، استراتژی‌ها و برنامه‌های عملیاتی موسسه، مورد توجه هیات مدیره قرار گیرد.

فرآیند برگزاری و معرفی برندگان

در مجموع، در بازه زمانی مورد نظر (از 12 تا 19 اردیبهشت 1402) تعداد 8908 نفر در این مسابقه شرکت کرده و به سوالات چهارگزینه‌ای پاسخ داده بودند. پس از پالایش پاسخ‌های صحیح، حذف اسامی تکراری و موارد دارای اطلاعات ناقص، 882 نفر به عنوان واجدان شرایط شرکت در قرعه‌کشی نهایی شدند. مراسم قرعه‌کشی با حضور معاونان و مدیران موسسه برگزار شد و در نهایت 28 نفر به قید قرعه به عنوان برندگان مسابقه اعلام شدند.

اسامی برندگان به شرح زیر است:

بخش انتقادات و پیشنهادات

از میان شرکت‌کنندگان در مسابقه، تعداد 1321 نفر فرم انتقادات را پر کرده و تعداد 1349 انتقاد مطرح کردند. همچنین تعداد 2541 نفر فرم پیشنهادات را تکمیل کرده و تعداد 2865 پیشنهاد مطرح کردند. بنابراین در مجموع 3862 نفر 4214 انتقاد و پیشنهاد مطرح کرده‌اند. پس از پایش، دسته‌بندی و امتیازدهی به دیدگاه‌های مطرح شده در نهایت 11 نفر موفق به کسب بالاترین امتیاز شده و به عنوان برندگان این بخش از مسابقه معرفی شدند.

اهم یافته‌های تحلیل انتقادات و پیشنهادات فرهنگیان

ارائه وام و تسهیلات در صدر مطالبات فرهنگیان از موسسه

محاسبه و تحویل ارزش مالکانه

شفافیت و اعتمادسازی در حوزه مالی و انتصابات

خدمات رفاهی حین عضویت (مسکن، خودرو، گردشگری، بیمه و …)

سرمایه‌گذاری جدید و اصلاح پرتفوی سرمایه‌گذاری موسسه

تقدیر و تشکر از اقدامات تیم مدیریتی در یکسال اخیر

مورد خاص پرداخت بموقع سهم‌الشرکه

تقسیم عادلانه خدمات و امتیازات موسسه

 

اسامی برندگان بخش انتقادات و پیشنهادات به شرح زیر است:

 

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × سه =

پست های مرتبط