اخبار 8 خرداد, 1397 9:51 ق.ظ
اخبار 8 خرداد, 1397 9:51 ق.ظ

افتتاح نمایندگی صندوق ذخیره فرهنگیان در اردبیل در سالروز تاسیس موسسه

مدیرعامل شرکت فرآیند نوین استحکام سازه با اعلام خبر تاسیس نمایندگی موسسه در استان اردبیل همزمان با سالروز تاسیس صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: راه‌اندازی و تاسیس نمایندگی صندوق در استان‌ها با هدف تسریع در پاسخگویی به فرهنگیان و ارتباط موثر با صندوق بوده و تلاش و جدیت بر این است تا نمایندگی این صندوق در استان‌های کشور راه‌اندازی شود.

ناصر قاسمی روز دوشنبه 7 خرداد 1397 در جلسه شورای معاونان آموزش و پرورش اردبیل با اشاره به اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان کشور اظهار داشت: بر اساس اساسنامه موسسه، اعضای صندوق می‌توانند تا پنج درصد از حقوق خود را به صورت ماهیانه به صندوق پرداخت کنند و دولت نیز برابر پرداختی، سهم خود را واریز و در پایان بازنشستگی سرمایه فرد همراه با مبلغ سهم دولت و سود حاصل به وی پرداخت می‌شود.
وی با بیان اینکه در طول برنامه پنجم توسعه سهم دولت در صندوق ذخیره پرداخت نشده است، گفت: از نظر حقوقی این موضوع در حال پیگیری است و تلاش می‌کنیم که همکاران سهم واریزی خود را بیشتر کنند چرا که در برنامه ششم توسعه کشور مقرر شده است که دولت سهم خود را به صندوق واریز نماید و این فرصت بسیار خوبی برای صندوق و در نهایت فرهنگیان است که از سهم بیشتر دولتی برخوردار باشند.
قاسمی تصریح کرد: بر اساس اساسنامه موسسه، اعضای صندوق می‌توانند تا پنج درصد از حقوق خود را به صورت ماهیانه به صندوق پرداخت کنند و دولت نیز برابر پرداختی، سهم خود را واریز و در پایان بازنشستگی سرمایه فرد همراه با مبلغ سهم دولت و سود حاصل به وی پرداخت می‌شود.
مدیرعامل شرکت فرآیند نوین استحکام سازه با اشاره به حضور 90 درصدی فرهنگیان استان اردبیل در صندوق ذخیره فرهنگیان بیان کرد: این صندوق با تهیه پرسشنامه و نیازسنجی، نیازهای فرهنگیان را احصا کرده و در حال عملیاتی کردن آن است. تاکنون بیش از 16 هزار نفر از فرهنگیان در این نظرسنجی‌ها شرکت کرده‌اند.
قاسمی همچنین از تاسیس بانک فرهنگیان در آینده خبر داد و گفت: پیگیری راه‌اندازی بانک فرهنگیان مراحل قانونی را طی می‌کند و در صورت تاسیس بانک فرهنگیان با دارا بودن ویژگی و شرایط لازم، پاسخگوی انتظارات فرهنگیان خواهد بود.

صندوق ذخیره فرهنگیان مصداق بارز سرمایه‌گذاری مطمئن است
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل نیز در این نشست، ایجاد فرصت سرمایه‌گذاری مطمئن و بلند مدت برای فرهنگیان را از جمله سیاست‌های آموزش و پرورش برشمرد و افزود: مصداق بارز این سرمایه‌گذاری مطمئن صندوق ذخیره فرهنگیان است که با وجود شایعات و با توجه به گزارش‌های مدیران و عملکرد شفاف در این زمینه این صندوق همچنان با قوت به کار خود ادامه می‌دهد.
ناصری افزود: در برنامه ششم توسعه دولت مکلف به پرداخت سهم خود به صندوق ذخیره فرهنگیان شده است بنابراین هر چه درصد واریزی فرهنگیان به این صندوق بیشتر باشد، به همان میزان می‌توانند سهم بیشتری را به خود اختصاص دهند.
وی با اشاره به افتتاح نمایندگی صندوق ذخیره فرهنگیان در استان اردبیل گفت: این موضوع فرصت مناسبی است که بتوانیم از این ظرفیت برای توسعه آموزش و پرورش و یا دیگر حوزه‌های استان استفاده کنیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان مورد اعتماد فرهنگیان است، افزود: در حال حاضر 90 درصد از فرهنگیان استان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند که این میزان 2 درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 7 =

پست های مرتبط