اخبار 13 آذر, 1397 12:22 ب.ظ
اخبار 13 آذر, 1397 12:22 ب.ظ

افزایش درآمد شرکت زاگرس و بهبود خدمات به فرهنگیان در سال مالی 1397

مدیرعامل شرکت مسافرتی و جهانگردی زاگرس در گزارش عملکرد این شرکت به مجمع عمومی صاحبان سهام از رشد درآمد این شرکت نسبت به سال قبل و همچنین بهبود ارائه خدمات به فرهنگیان گفت و به بخشی از برنامه‌های شرکت زاگرس برای سال مالی آینده اشاره کرد.

مجمع عمومی سالیانه شرکت خدمات مسافرتی هوایی، جهانگردی و زیارتی زاگرس در تاریخ 2 آبان ماه 1397 و با حضور کلیه سهام‌داران این شرکت در موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان برگزار شد.

در این مجمع، ریاض‌الدین طباطبایی مدیرعامل وعضو هیات مدیره شرکت زاگرس به فعالیت‌های انجام شده طی یک سال گذشته از جمله، بازسازی فضای داخلی شرکت با توجه به گلایه مسافرین حضوری، ایجاد انضباط مالی و اداری از قبیل طبقه‌بندی اطلاعات، بایگانی اسناد، مستندسازی و آرشیو، اصلاح ساختار مالی، ایجاد اتاق سرور، تهیه سرور و زیر ساخت‌های فناوری اطلاعات اشاره کرد.

وی افزود: تهیه مستندات و مدارک مورد نیاز برای پرونده‌های مالیاتی، اخذ برگه‌های تشخیص مالیاتی و اعتراض به مالیات‌های مذکور، پیگیری و حل و فصل مشکلات مالیات بر ارزش افزوده شرکت از سال 91 الی 95 و تقلیل مالیات شرکت از 7 میلیارد تومان به حدود 140 میلیون تومان و پرداخت آن و اخذ گواهی مفاصا حساب، حل مشکل مالیاتی سال 91 شرکت موضوع ماده 169 به مبلغ 113 میلیون تومان و صفر کردن مبلغ مذکور از دیگر فعالیت‌های سال مالی گذشته بود.

طباطبایی با اشاره به حل مشکل بیمه ای شرکت در 5 سال گذشته، تصریح کرد: رایزنی با وزارتخانه و زیر مجموعه‌ها و عقد تفاهم‌نامه همکاری با معاونت ها و ادارات از جمله، سازمان دانش آموزی، سازمان پژوهش، معاونت تربیت بدنی، اداره بازنشستگی شهر تهران و غیره در راستای ارائه خدمات بهتر به فرهنگیان صورت گرفته و نتایج بسیار خوبی نیز حاصل شده است.

وی به اخذ مجوزهای لازم از سازمان‌های هواپیمایی کشوری، میراث فرهنگی و گردشگری، حج و زیارت و انجمن صنفی و کارفرمایی آژانس‌های هواپیمایی اشاره کرد و گفت: تهیه چارت سازمانی با تصویب هیات مدیره، تبلیغات هدفمند و حرفه‌ای در کانال‌های مربوط به فرهنگیان کشور و غیره با هدف بستر سازی قانونی برای گسترش فعالیت‌ها انجام شد.

طباطبایی همچنین به کارنامه مالی شرکت زاگرس و به ویژه رفع مردودی صورت‌های مالی شرکت در سال 1397 اشاره کرد وگفت: تشکیل ستاد عتبات فرهنگیان، راه‌اندازی تورهای مستقیم عتبات و راه‌اندازی سامانه ثبت نامی mookeb.ir به صورت آنلاین، و ارایه وام از یک و نیم تا 9 میلیون تومان به هر فرهنگی و خانواده آنها با کارمزد سالیانه 2 درصدو بدون بهره باعث شده است که شرکت زاگرس یکبار دیگر به انتخاب اول فرهنگیان برای انجام امور مرتبط با سفر تبدیل شود.

انعقاد قرارداد با آژانس‌های همکار معتبر در تهران و استان‌های مختلف، اخذ درگاه پرداخت الکترونیک، تهیه برنامه استراتژیک تا افق 1400، انعقاد قرارداد با کارگزاری‌های معتبر داخلی و خارجی از جمله sun&sand و sea travel و اخذ گواهی‌نامه معتبر مالیات بر ارزش افزوده از دیگر فعالیت‌های هیات مدیره شرکت زاگرس بود که به استماع مجمع رسید.

مدیرعامل شرکت زاگرس با اشاره به توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات این شرکت در راستای استقلال فنی و خدماتی، تصریح کرد: برگزاری دوره‌های آموزش مشتری مداری برای پرسنل، ارایه برنامه‌های بلند مدت شرکت از جمله راه‌اندازی سیستم رزرواسیون آنلاین و نرم افزار موبایل به منظور ارائه خدمات بهینه و سریع به مشتریان و به ویژه فرهنگیان انجام شده است و بزودی به بهره برداری خواهد رسید.

طباطبایی یکی از خدمات بسیار جذاب این شرکت را اجرای تورهای مستقیم داخلی و خارجی عنوان کرد و از دیگر فعالیت‌های شرکت به برگزاری تورهای گردشگری سلامت، تورهای ورودی، تبلیغات هدفمند و با برنامه برای جذب بیشتر فرهنگیان، هم افزایی بیشتر با استان‌ها، شرکت‌های تابعه صندوق، جذب مشتریان بزرگ، مشتری مداری و راه اندازی باشگاه مشتریان و ….در آینده نزدیک اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت زاگرس به افزایش قابل توجه سطح خدمات ارائه شده به مشتریان و فرهنگیان اشاره کرد و افزود: در مجموع به 22 هزار نفر از فرهنگیان شاغل و بازنشسته انواع خدمات مسافرتی ارایه شده است که شامل بلیط داخلی و خارجی، قطار، تورهای داخلی، تورهای خارجی، و سفرهای زیارتی عتبات بوده است.

ریاض‌‌الدین طباطبایی، به افزایش درآمد عملیاتی شرکت از 754 میلیون تومان در سال مالی 96 به 980 میلیون در سال مالی 97 و رشد 30 درصدی آن اشاره کرد و گفت: درآمد غیرعملیاتی شرکت زاگرس نیز در سال مالی 96 مبلغ 279 میلیون تومان بود که در سال مالی 97 به یک میلیارد و 145 میلیون تومان افزایش یافت.

وی همچنین از طرح اعزام 18 هزار نفر از فرهنگیان به مشهد مقدس با وام بدون بهره و کارمزد 2 درصد سالیانه از طریق بانک قرض الحسنه رسالت در سال مالی 1398 خبر داد.

مجمع پس از استماع گزارش هیات مدیره شرکت زاگرس، سطح این شرکت در میان شرکت‌های تابعه صندوق ذخیره فرهنگیان را از درجه 3 به درجه 2 ارتقاء داد که به معنی عبور این شرکت از وضعیت بحرانی به وضعیت باثبات است.

همچنین صورت‌های مالی شرکت زاگرس مورد تصویب قرار گرفت و موسسه حسابرسی و مشاور مالی «ژرف بین بهبود ارقام» به عنوان بازرس قانونی اصلی و حسابرس مستقل و موسسه حسابرسی «بهنام مشار» به عنوان حسابرس مستقل و بازرس علی‌البدل و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی و اطلاعیه‌های شرکت برای سال مالی آینده انتخاب شدند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + چهار =

پست های مرتبط