اخبار 22 آبان, 1402 12:30 ب.ظ
اخبار 22 آبان, 1402 12:30 ب.ظ

در مجمع عمومی سالانه مطرح شد؛

افزایش 20 درصدی تولید پتروشیمی سبلان در سال 1402

مدیرعامل سبلان با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین چالش‌های شرکت دیون معوق شرکت بوده تاکید کرد: در سال مالی منتهی به مرداد 1402 موفق شدیم بخش بزرگی از این دیون معوق را پرداخت کنیم که دستاورد بزرگی است.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صنایع پتروشیمی سبلان، 20 آبان ماه 1402 با حضور علی یاری مدیرعامل هلدینگ انرژی سپهر، مدیران ارشد هلدینگ پتروفرهنگ، اعضای هیئت مدیره پتروشیمی سبلان، به ریاست علی لطفی و به دبیری رضا کریمی مدیرعامل سبلان برگزار شد.

کریمی با اشاره به افزایش 20 درصدی تولید پتروشیمی سبلان در سال 1402 گفت: خوشبختانه در سال گذشته مالی توانستیم با تعویض کاتالیست و البته تامین اکسیژن ظرفیت تولید را به 100 درصد ظرفیت اسمی برسانیم که دستاورد چشمگیری است و حاصل آن، رشد بیش از 20 درصدی تولید سالانه نسبت به مدت مشابه سال گذشته بود و در سال آینده این میزان باز هم افزایش خواهد یافت.
وی افزود: علاوه بر این و به تبع افزایش تولید ما افزایش صادرات را هم محقق کردیم که نتیجه آن افزایش ارزآوری برای کشور است.
مدیرعامل سبلان همچنین تصریح کرد: پیش‌بینی برای سال مالی منتهی به مرداد 1402 زیان 1200 میلیارد تومانی بود که ما موفق شدیم با مدیریت منابع، تمرکز بر افزایش تولید و انبارش محصول این این میزان زیان را تا 85 درصد کاهش دهیم و پیش‌بینی ما این است که در سال آینده به سوددهی خواهیم رسید.
کریمی در پایان تصریح کرد: مجموع کارهای انجام شده در سال مالی گذشته گویای تلاش، جدیت و تعهد همه کارکنان و همکارانم در شرکت صنایع پتروشیمی سبلان است که خالصانه و با تمام توان تلاش کردند تا امانت‌دار خوبی برای سهامداران گرانقدر خود باشیم و ماحصل آن کاهش زیان انباشته، افزایش تولید و افزایش صادرات بوده است. این دستاوردی است که بابت تحقق آن از همه همکارانم قدردانی می‌کنم.
در پایان این جلسه نیز صورت های مالی و گزارش هیأت مدیره به مجمع تصویب و روزنامه ایران به عنوان روزنامه رسمی شرکت صنایع پتروشیمی سبلان تعیین شد.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =

پست های مرتبط