اخبار 12 شهریور, 1402 7:28 ب.ظ
اخبار 12 شهریور, 1402 7:28 ب.ظ

عضو کمیسیون داخلی و شوراهای مجلس:

اقدامات اخیر صندوق ذخیره فرهنگیان به ایجاد فضای امید در بین معلمان کمک کرده است

رسول فرخی میکال نماینده مردم لاهیجان در مجلس شواری اسلامی با اشاره به اقدامات اخیر صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: طرح ارزش مالکانه یکی از اقدامات مهم صندوق در یکسال گذشته بوده که ضمن افزایش شفافیت در این مجموعه، به جلب اعتماد فرهنگیان و ایجاد فضای امید در بین این قشر فرهیخته کمک کرده است.

فلسفه وجودی  تاسیس صندوق کمک به معیشت فرهنگیان است و با توجه به اینکه این صندوق در حوزه های مختلف از جمله انرژی و پتروشیمی فعالیت دارد می‌تواند منشا خدمات زیادی به معلمان باشد.

عضو کمیسیون داخلی و شوراهای مجلس افزود: متاسفانه در گذشته سوءمدیریت‌هایی در این صندوق وجود داشت که منجر به ایجاد مشکلاتی شد، اما امروز صندوق در تلاش است با ایجاد راهکارهای مختلف به حوزه معیشت معلمان کمک کند.

وی با اشاره به اقدامات اخیر این صندوق در زمینه طرح ارزش مالکانه اظهار داشت: شفافیت در فعالیت‌ها، سرمایه‌گذاری‌های و دارایی‌های این مجموعه بزرگ می‌تواند به جلب اعتماد فرهنگیان کمک کرده و موجب رشد و تقویت مدیریت این صندوق می‌شود.

فرخی میکال با اشاره به سرمایه‌های‌گذاری‌های این صندوق در حوزه‌های مختلف اقتصادی تصریح کرد: متنوع بودن پرتفوی صندوق و افزایش سودآوری سالانه به ویژه در شرایط اقتصادی فعلی، موجب امیدواری فرهنگیان به فعالیت این بنگاه اقتصادی می‌شود.

نماینده مردم لاهیجان با اشاره به طلب صندوق ذخیره فرهنگیان از دولت بیان کرد: وصول این مطالبات، می‌تواند به افزایش توان سرمایه‌گذاری صندوق در حوزه‌های جذاب و سودآور بیانجامد؛ بنابراین مجلس هم تلاش می‌کند که این اتفاق هرچه سریع‌تر بیفتد تا فرهنگیان از نتایج آن بهره‌مند شوند.

پیش از این، غلامحسین کرمی نماینده مجلس شواری اسلامی، اقدامات اخیر صندوق برای حل مشکلات و چالش‌های آن مورد تایید دانسته و گفته بود که موسسه با استفاده از شرکت‌های زیر مجموعه خود، علاوه بر سودآوری برای فرهنگیان، می‌تواند به عنوان بازوی قوی دولت عمل کرده و به رشد تولید در کشور کمک کند.

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز در مصاحبه با ایرنا گفته بود که مجلس از برنامه‌های ارزش‌آفرین صندوق ذخیره برای ارتقای معیشت فرهنگیان حمایت می‌کند.

صندوق ذخیره فرهنگیان در دوره مدیریتی جدید اقداماتی در راستای تامین مطالبات معلمان آغاز کرده که یکی از آنها طرح ارزش مالکانه است.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 7 =

پست های مرتبط