اخبار 22 شهریور, 1402 6:46 ب.ظ
اخبار 22 شهریور, 1402 6:46 ب.ظ

اقدامات مثبت صندوق ذخیره فرهنگیان، معلمان را امیدوار کرده است

علی رستمی معلم اصفهانی عضو صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به تاثیرگذاری مثبت اقدامات تیم مدیریتی و به ویژه مدیرعامل موسسه در یکسال اخیر در زمینه ساماندهی وضعیت صندوق و ایجاد امید در فرهنگیان نسبت به سودآوری و اصلاح در موسسه، گفت: ساماندهی نسبتا خوبی در وضعیت صندوق صورت پذیرفته است که انشالله در فرایند سودآوری صندوق موثر خواهد بود. امید است تیم مدیریتی صندوق نسبت به اقدامات انجام شده گزارش شفاف ارائه نمایند تا اعضا در جریان فعالیت‌های صورت گرفته قرار بگیرند.

وی افزود: به دنبال پیگیری‌های مدیران موسسه در یکسال اخیر، بالاخره در برنامه هفتم توسعه مصوب شده است که دولت سهم خودش را در پایان هرسال به صندوق پرداخت کرده و بدهی سنواتی را نیز طی دوسال تسویه کند. بنابراین باید اعلام کنم که واریزی سهم دولت قطعاً تاثیر بسیار مطلوبی در فرایند سودآوری برای اعضا خواهد داشت. متاسفانه از ابتدای تاسیس صندوق تاکنون دولت‌ها به صندوق ذخیره فرهنگیان بدهی داشته‌اند که این فرایند به ضرر فرهنگیان عضو صندوق بوده است.

رستمی تصریح کرد: در حال حاضر چنانچه دولت فعلی به تعهدات خود عمل نموده و نسبت به تسویه بدهی خود به صندوق اقدام نماید تاثیر بسیار خوبی در ثروت آفرینی اعضا خواهد داشت. انشاالله تیم فعلی موسسه صندوق بتواند به این مهم عمل نمایند.

این معلم اصفهانی با اشاره به بکارگیری مدیران جهادی و باانگیزه به ویژه از میان خانواده فرهنگیان در موسسه و شرکت‌ها در یکسال اخیر، اظهار داشت: به کارگیری نیروهای جهادی متعهد و با تقوا در موسسه و شرکت‌های تابعه در ایجاد احساس تعلق اعضا به موسسه بسیار موثر است ولی آنچه که مهم است این است که فرهنگیان عضو صندوق باید از خدمات بیشتری از موسسه برخوردار بوده و برکات آن را لمس نمایند.  لذا مدیریت بهینه دارایی‌های موسسه توسط نیروهای جهادی باید در زندگی فرهنگیان عضو صندوق اثرگذار باشد.

رییس اردوگاه شهید بهشتی اصفهان با اشاره به اینکه یکی از اقدامات بسیار مهم تیم مدیریتی فعلی آغاز طرح ارزش ماکانه بود، گفت: طرح ارزش مالکانه طرح ارزشمندی است و توانسته است  امید را در نگاه فرهنگیان عضو صندوق ایجاد نماید. لذا لازم است تیم فعلی سند تائید شده‌ی سهام تعلق گرفته به اعضا را صادر نموده و در اختیار فرهنگیان عضو قرار دهد.

رستمی افزود: طرح فوق‌الذکر در صورتی که خوب مدیریت بشود می‌تواند رضایت‌مندی و ارتقاء وضعیت معیشتی فرهنگیان را فراهم نماید.

این معلم که از سال 1374 عضو صندوق ذخیره فرهنگیان است از رویکرد مدیرعامل و اعضای هیات مدیره صندوق مبنی بر تکریم عملی فرهنگیان و افزایش نقش آنها در مدیریت و نظارت صندوق استقبال کرده و اظهار داشت: نظر بنده این است که کلیه فرهنگیان عضو صندوق موسسه باید در انتخاب  مدیرعامل موسسه از طریق برگزاری انتخابات اثرگذاری مستقیم داشته باشند و انتخاب مدیر موسسه از فرایند انتصابی خارج شود زیرا در این  صورت است که مدیرعامل موظف به پاسخگویی به کلیه اعضای صندوق در فرایند فعالیت‌ها خواهد بود.

وی سیاست تیم مدیریتی در خروج از بنگاه‌داری و تاکید بر سهام‌داری را یک رویکرد اصولی و بسیار خوب دانسته و تصریح کرد: به نظر بنده سیاست سهامداری در شفاف‌سازی صندوق تاثیر نسبتاً پایداری خواهد داشت.

رستمی با اشاره به اینکه در یکسال گذشته اقدامات خوبی برای افزایش امیدواری و بازگشت اعتماد فرهنگیان به صندوق صورت گرفته است، یادآور شد: برای تداوم و افزایش امید و اعتماد فرهنگیان به صندوق باید ابتدا دولت بدهی خود را به موسسه تسویه نماید. از سوی دیگر موسسه در خصوص نیازهای اصلی خانواده‌های فرهنگیان عضو صندوق به ویژه مسکن و تامین زمین ورود پیدا کند. همچنین در خصوص تامین کالاهای مورد نیاز اعضا ترتیبی اتخاذ گردد که قیمت کالاها مناسب‌تر از بازار فراهم گردد.

این فرهنگی با سابقه در پایان تاکید کرد: یکی از اقدامات اطمینان‌بخش، اعتماد آفرین و امیدآفرین در بین فرهنگیان، اجرای کامل طرح ارزش مالکانه است؛ به طوری که سهام تخصیص یافته به اعضای صندوق به آنها تحویل گردد.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + یازده =

پست های مرتبط