اخبار 7 آبان, 1402 8:04 ب.ظ
اخبار 7 آبان, 1402 8:04 ب.ظ

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در نشست خبری با اصحاب رسانه:

امروز فرهنگیان از نزدیک بر دارایی‌های خود نظارت دارند

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، استفاده از ظرفیت فرهنگیان عضو و بکارگیری فرزندان آنان در موسسه را یکی از خواسته‌های فرهنگیان دانست و گفت: این وعده محقق شد؛ به طوری که امروز حدود 80 درصد از جذب نیرو در ستاد موسسه از خانواده فرهنگیان است و بیش از ۴۵ درصد از افرادی که به عنوان تیم مدیریتی در صندوق، هلدینگ‌ها و شرکت ها منصوب شدند از فرهنگیان هستند.

دکتر حمیدرضا نجف‌پورکردی در نشست خبری روز یکشنبه 7 آبان ماه 1402 در جمع اصحاب رسانه با اعلام این خبر، افزود: صندوق متعلق به فرهنگیان است لذا جهت گیری استخدام در موسسه باید صرفا از میان فرهنگیان و خانواده معزز آنان باشد. بنابراین عقب ماندگی‌هایی که از گذشته‌ها نسبت به انتصاب مدیران از میان خانواده فرهنگیان عضو صندوق وجود داشته است طی سال آتی جبران خواهد شد.
وی اظهار داشت: به واسطه تعهدی که تیم مدیریتی موسسه نسبت به افزایش مشارکت و نقش فرهنگیان در بدنه موسسه داشت، بر اساس ابلاغ سازمانی، اولویت بر جذب فرهنگیان و خانواده‌های آنان بوده که چنین رویکردی برای اولین بار در سیاست های راهبردی موسسه ملحوظ و نهادینه شده است.
مدیرعامل موسسه تصریح کرد: تیم مدیریتی موسسه به توان مدیریتی فرهنگیان اعتماد کامل دارند زیرا در میان این قشر فرهیخته، تخصص‌ها و تجربیات کاری لازم در همه حوزه‌های فعالیت موسسه وجود داشته و فرهنگیان نسبت به هر فرد دیگری نسبت به اموال خود دلسوزتر هستند بنابراین، در آگهی‌های استخدام بر اولویت بکارگیری اعضای فرهنگی و خانواده آنان تاکید شده است.
دکتر نجف‌پور همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص ساخت مسکن فرهنگیان، توضیح داد: در شناسایی ظرفیت‌ها اقداماتی انجام دادیم و موقعیت‌ها را شناسایی کردیم اما هنوز کار آن شروع نشده است. در سطح کلان و ملی نیز با وزارت مسکن، وزارت شهرسازی و وزارت آموزش و پرورش موضوعات را دنبال می‌کنیم. ساخت مسکن در حال پیگیری است.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو − 1 =

پست های مرتبط