اخبار 23 اسفند, 1401 2:15 ب.ظ
اخبار 23 اسفند, 1401 2:15 ب.ظ

امضای تفاهم‌نامه همکاری مرکز وکلا و موسسه صندوق ذخیره جهت توسعه خدمات حقوقی و کارشناسی به اعضا

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان از امضای تفاهم‌نامه همکاری با مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه ‌قضاییه جهت ارائه خدمات حقوقی به اعضای موسسه با هدف تسریع و تسهیل در امور حقوقی آنان خبر داد و این طرح را در راستای تسهیل ارائه خدمات به فرهنگیان معزز اعلام کرد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، دکتر حمیدرضا نجف‌پور کردی در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان این موسسه و  و مرکز کانون وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه‌قضائیه با اشاره به اهمیت جایگاه معلم و نگاه ویژه به این قشر اظهارداشت همواره سعی داریم تا ارائه خدمات به معلمان را علی‌رغم آنکه در اساسنامه به آن اشاره نشده است، مورد توجه قرار دهیم و از جمله آن تسهیل در ارایه خدمات و نیازمندی‌های حقوقی فرهنگیان است.

وی ادامه داد: وظیفه خود می‌دانیم تا وجوه متعددی از این خدمات‌رسانی را در دستور کار قرار دهیم و انعقاد این تفاهم‌نامه اتفاق مبارکی برای معلمان و کشور است.

دکتر نجف‌پور کردی تصریح کرد: در حوزه‌های آموزش، امور حقوقی، کارشناسی املاک و اموال و خدمات حقوقی به منظور استفاده بهینه از ظرفیت مرکز در حوزه‌های کارشناسی تخصصی و ارائه خدمات حقوقی و مشاوره برای اعضای صندوق برنامه‌هایی در نظر گرفته شده است که پس از ایجاد سازوکارهای لازم به اطلاع فرهنگیان عضو خواهد رسید.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به دیگر اقدامات در نظر گرفته شده برای رفاه معلمان گفت: زیرساخت‌هایی در فضای مجازی از طریق راه‌اندازی سوپر اپلیکیشن فرهنگیان جزو اولویت برنامه‌هاست و هفته گذشته نسخه آزمایشی این سوپر اپلیکیشن رونمایی شده و در ماههای آینده مورد بهره برداری کامل قرار می گیرد و به فرهنگیان عزیز خدمات ارائه خواهد داد.

  ایجاد طرح زنگ حقوقی صندوق ذخیره فرهنگیان برای اعضای موسسه

در ادامه این مراسم دکتر حسن عبدلیان پور رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه‌قضاییه با اشاره به ظرفیت‌های بالای این مرکز برای خدمات رسانی از جمله وکالت تخصصی و مشاوره خانواده به جامعه گفت: در حوزه‌های مختلفی از جمله خدمات حقوقی، مشاور خانواده، آموزشی و… ظرفیت های خوبی برای خدمات‌رسانی به فرهنگیان هم وجود دارد.

وی ادامه داد: این تفاهم‌نامه از چند بعد مدنظر است و خدماتی که در این تفاهم نامه داریم نتایج ارزنده‌ای برای جامعه فرهنگی دارد.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه‌قضائیه بیان کرد: سازماندهی گروه کارشناسان رسمی متخصص جهت ارائه خدمات مشاوره حقوقی رایگان به اعضای صندوق و خانواده آنان در قالب طرح زنگ حقوقی صندوق، حمایت‌های حقوقی لازم از قبیل خدمات مشاوره و وکالت از اعضای صندوق، ایجاد سامانه ویژه برای تسریع در ارائه خدمات به اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان از جمله خدماتی است که در این تفاهم نامه موردتوجه داریم.

همچنین در این دیدار دکتر امین‌اله سالاری عضو هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اهمیت آموزش‌های حقوقی در میان جامعه فرهنگی و دانش‌آموزان گفت: وقتی فرزندان ما به قوانین آگاه شوند در رفتارهای اجتماعی و فرهنگ آنها تاثیر مثبت داشته در رفتار آنان تبلور یافته و باعث ارتقای فرهنگ حقوقی جامعه می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد این تفاهم نامه همکاری بتواند نتایج و دستاوردهای خوبی جامعه فرهنگی کشور داشته باشد.

در ادامه محسن مسعودی عضو دیگر هیات امنای موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان بیان کرد: این اتفاق مبارک از سوی مرکز وکلا که مورد وثوق جامعه هستند، به فال نیک می گیرم.

وی اضافه کرد: آموزش‌ مسائل حقوقی به دانش‌آموزان‌ اقدام مثبت و مبارکی است و این آموزش‌ها به مهارت‌های زندگی کمک می‌کند.

عضو هیئت امنای موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان  با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های مدیرعامل موسسه خدمات‌رسانی خارج از اساسنامه به فرهنگیان است، اظهار کرد: این تفاهم‌نامه به همکاران عضو کمک می‌کند تا اگر دچار مشکلات حقوقی شدند تکیه‌گاهی برای خود متصور باشند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 9 =

پست های مرتبط