اخبار 28 مهر, 1399 2:43 ب.ظ
اخبار 28 مهر, 1399 2:43 ب.ظ

امضای تفاهم‌نامه تامین تب لت دانش‌آموزی بین آموزش و پرورش و شرکت صنایع آموزشی

مدیرعامل شرکت صنایع آموزشی در نشست سه جانبه مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز و مدیریت شعب بانک قرض الحسنه مهر استان البرز از امضاء تفاهم نامه ای با وزارت آموزش و پرورش در خصوص تولید و تامین تبلت دانش آموزی خبر داد.

علی محمد مصلحی مدیر عامل شرکت صنایع آموزشی در این نشست که روز 23 مهرماه 1399 برگزار شد، گفت: با بروز محدودیت های اجتماعی در سال جاری و اجرای آموزش ها به صورت مجازی، نیاز به تبلت و ابزار مناسب بیش از پیش احساس می شد. از طرفی بررسی ها نشان می دهد، واردات تبلت به داخل کشور نیز محدود شده است.
وی افزود: این در حالی است که وزارت آموزش و پرورش مصمم است با تمام توان این نیاز را مرتفع سازد، اما بدون حمایت خیرین و اعطای تسهیلات به متقاضیان این امر میسر نخواهد شد. در همین راستا با جمعی از خیرین مذاکرات انجام شده و همچون همیشه خیرین در تلاش اند که بخشی از نیاز دانش آموزان بی بضاعت را تامین نمایند. 
مصلحی تصریح کرد: از طرفی در صدد هستیم با امضاء تفاهم نامه هایی با بانکها و موسسات مالی شرایط را برای فروش اقساطی تبلت به متقاضیان و همچنین با استفاده از ظرفیت شرکتهای وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان تسهیلاتی برای اعضاء و فرزندان آنها فراهم نمائیم.
وی گفت: در این راستا در نظر داریم تبلت های دانش آموزی را در دو اندازه 7 و 8 اینچ تولید کنیم که برای مثال در حال حاضر تبلت 8 اینچی با قیمتی حدود دو میلیون و پانصد هراز تومان قیمت گذاری خواهد شد. 
در ادامه این نشست سالار قاسمی مدیر کل اداره آموزش وپرورش استان البرز،  ضمن آرزوی موفقیت برای مدیریت و کارکنان شرکت صنایع آموزشی گفت: با توجه به اوضاع حساس استان البرز و عدم دسترسی بخشی از دانش آموزان به ابزار های مناسب آموزش الکترونیک، استان البرز می تواند اولویت بالاتری برای تامین تبلت دانش آموزی داشته باشد. به همین منظور از مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در این جلسه دعوت به عمل آمد تا ضمن اطلاع از این طرح ملی، شرایط و توان بانک مهر اقتصاد را تشریح کنند. 
دهقان نیری مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان البرز نیز با تاکید بر اینکه اجرای این طرح بسیار موثر خواهد بود.، گفت: شرایط و ضوابط اعطای تسهیلات کم بهره به دانش آموزان و اولیاء آنان فراهم شده است. 
در پایان مقرر شد شرایط و ضوابط بانکی اعلام شده از سوی بانک قرض الحسنه مهر ایران توسط شرکت صنایع آموزشی مورد مطالعه دقیق تر قرار گرفته و در صورت نهایی شدن به اطلاع رسیده و  توزیع تبلت های دانش آموزی دراستان وارد فاز اجرایی شود.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 3 =

پست های مرتبط