اخبار 31 تیر, 1397 10:44 ق.ظ
اخبار 31 تیر, 1397 10:44 ق.ظ

امضای تفاهم نامه همکاری بین ماشین سازی اراک و پتروشیمی شازند

شرکت پتروشیمی شازند در راستای رفع نیازهای خود و به منظور حمایت از صنعت بومی و ظرفیت های تولیدی منطقه از توانمندی های شرکت ماشین سازی اراک استفاده خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی و صنعتی شرکت ماشین سازی اراک روز سه شنبه 19 تیر 97 تفاهم نامه همکاری بین مجتمع پتروشیمی اراک و ماشین سازی اراک جهت ساخت تجهیزات مورد نیاز شرکت پتروشیمی شازند با حضور مدیر عامل پتروشیمی شازند مهندس ابراهیم ولدخانی و مهندس جعفر صفری مدیر عامل ماشین سازی اراک امضا شد.
در این جلسه آقای مهندس ولدخانی با اشاره به اینکه صنایع نفت وگاز و پتروشیمی صنایع اصلی کشور است و نقطه محرک اقتصاد کشور محسوب می شود، گفت: در سال های گذشته به دلیل فشارهای کشورهای خارجی امکان استفاده از تکنولوژی در این صنعت بسیار محدود شده است. در حال حاضر با توجه به شرایط حاکم بر جامعه برای اینکه بتوانیم بر این فشارها غلبه کنیم تصمیم بر این گرفته شد تا از توانمندی و پتانسیل شرکت های داخلی استفاده شود. شرکت ماشین سازی اراک یکی از شرکت های توانمند و فعال کشور است که در حوزه های مختلف نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاه دارای تخصص می باشد، ماشین آلات و ابزاری در اختیار دارد که درخاورمیانه منحصر به فرد بوده است.
وی افزود: با امضای این تفاهم نامه ماشین سازی اراک به ارائه خدمات و توانمندی های خود با لحاظ نمودن شرایط کیفی و بازار رقابتی مطابق نیاز و درخواست شرکت پتروشیمی شازند در زمینه توسعه و ساخت و تامین تجهیزات ثابت مورد نیاز و همچنین تعمیرات اساسی آن اقدام می کند و این عمل می تواند در سایر پتروشیمی ها و پالایشگاه های کشور نیز تسری یابد.
در این نشست همچنین مهندس صفری مدیر عامل مجموعه کارخانجات ماشین سازی اراک گفت: ماشین سازی اراک سابقه بیش از 50 سال در زمینه تجهیزات نفت وگاز و پتروشیمی دارد و سهم عمده و اساسی و حیاتی در تمام پالایشگاه ها و قریب به اتفاق پتروشیمی های کشور داشته است. این مجموعه عظیم صنعتی تنها مجموعه ای در ایران و منطقه است که با توجه به دارا بودن گروه های مختلف تولیدی امکان تولید از پردازش مواد خام، ذوب، ریخته گری و … و تبدیل آن به محصول نهایی من جمله تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی، شیرآلات و تجهیزات سرچاهی، دیگ های بخار و پل های فلزی را داراست.
وی تصریح کرد: با امضا این تفاهم نامه ساخت و تامین تجهیزات ثابت و طرح توسعه یا تعمیرات اساسی مورد نیاز پتروشیمی شازند در داخل ماشین سازی اراک انجام می شود و جهت تسری این کار در توسعه ملی در کنار تمام صنایع به ویژه صنایع استان در راستای پیشبرد اهداف صنعتی خواهیم بود.
لازم به ذکر است که مجموعه کارخانجات ماشین سازی اراک با داشتن نیم قرن سابقه و تجربه، قابلیت ها و توانائی های علمی، فنی و تخصصی، بهره مندی از حدود 1700 نیروی متخصص و کارآزموده، تجهیزات و امکانات پیشرفته و مدرن توانسته در عرصه طراحی، ساخت تجهیزات نفت، گاز پالایشگاهی، پتروشیمی، نیروگاهی، سد، دیگ های بخار، پل ها و سازه های فلزی، انواع رینگهای صنعتی، بوش و فلنج، چرخ های قطار، زباله سوزها و محصولات دانش بنیان از قبیل شیرهای دروازه ای و تجهیزات سرچاهی، دراورکس و تفکیک گرها و… نقش بسزایی در عرصه صنعت سنگین کشور ایفا کرده است.
مجتمع پتروشیمی شازند نیز یکی از طرح های زیربنایی و مهم کشور است که در راستای سیاست های کلی توسعه صنایع پتروشیمی و با اهداف تامین نیاز داخلی کشور و صادرات ایجاد و به بهره برداری رسیده است.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 1 =

پست های مرتبط