اخبار 27 اردیبهشت, 1401 4:15 ب.ظ
اخبار 27 اردیبهشت, 1401 4:15 ب.ظ

در حضور مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان انجام شد؛

امضای قرارداد ساخت واگن بین شرکت پلورسبز و شرکت آروین تبریز

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در جریان امضا و مبادله قرارداد ساخت و تولید 300 دستگاه واگن باری لبه بلند بین گروه صنعتی پلورسبز و شرکت آروین تبریز گفت: گروه صنعتی پلور سبز پس از دو دهه فعالیت به یکی از قطب‌های صنعتی ریلی کشور در زمینه تولید و خدمات انواع واگن‌های مسافری، مترو و باری تبدیل شده و با ظرفیت تولید سالیانه 850 دستگاه انواع واگن، افتخار بزرگی برای کشور محسوب می‌شود.

جواد نوری در سفر دو روزه خود به استان کرمان که با هدف افتتاح رسمی نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی اسفندقه و بازدید از کارخانه واگن‎سازی پلورسبز وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان انجام شد، روز یکشنبه 25 اردیبهشت 1401 در محل این کارخانه در شهرستان زرند استان کرمان در جمع مدیران و کارگران گروه صنعتی پلورسبز حاضر شد و شاهد امضای قرارداد ساخت واگن‌های باری توسط این شرکت بود.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: پلور سبز علاوه بر تولید واگن مسافری، واگن باری لبه بلند، واگن حمل غلات، واگنت حمل مواد معدنی و بدنه واگن مترو، خدماتی از قبیل خدمات فنی و مندسی، بازسازی و نوسازی و تعمیرات ناوگان ریلی، و خدمات پس از فروش انجام می‎دهد.
وی افزود: این شرکت تاکنون 200 دستگاه واگن مسافری به شرکت حمل و نقل ریلی رجاء، شرکت راه آهن حمل و نقل و شرکت راه آهن شرقی بنیاد تحویل داده و همزمان 173 دستگاه شاسی و بدنه واگن مترو در اختیار شرکت واگن سازی تهران قرار داده است و 33 رام قطار مترو نیز تحویل مترو شهرهای اصفهان و شیراز داده است.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به ظرفیت‌های پلورسبز در حوزه واگن‌های باری گفت: این شرکت بالغ بر 50 دستگاه واگن باری لبه بلند و 250 دستگاه واگن ویژه حمل غلات نیز تولید کرده و بالغ بر 150 واگنت حمل مواد معدنی تحویل مشتریان خود داده است.
نوری تصریح کرد: با توجه به ظرفیتی که به لحاظ فنی و نیروی انسانی در این مجموعه ایجاد شده است، باید ریل توسعه و نگاه اقتصادی در کنار هم و همزمان پیش برود تا علاوه بر تامین نیاز بخش‌های مختلف صنعت ریلی کشور، سودآوری قابل قبولی برای فرهنگیان عضو صندوق به همراه داشته باشد و با مدیریت صحیح، این امر شدنی است.
وی بار دیگر بر اهمیت امضا و مبادله قرارداد ساخت و تولید 300 دستگاه واگن باری لبه بلند با شرکت آروین تبریز که به امضای مهندس شیخ‌طاهری مدیرعامل گروه صنعتی پلورسبز و مهندس مختاری عضو هیات مدیره شرکت آروین تبریز رسید، تاکید کرد و افزود: امضای قرارداد در چنین مقیاسی نشان دهنده اعتماد شرکت‌های بزرگ به توانمندی و ظرفیت پلورسبز و پشتوانه‌های عظیم این شرکت از جمله صندوق ذخیره فرهنگیان و معلمان عضو این صندوق است.
نوری در پایان تصریح کرد: بنابراین واضح است که محصولات ریلی بازار بسیار خوبی در کشور دارد و گروه صنعتی پلورسبز نیز با بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا، می‌تواند سهم قابل توجهی از این بازار را به خود اختصاص دهد تا علاوه بر تداوم اشتغالزایی برای جمع کثیری از افراد بومی در این منطقه، انتظارات سهامداران را نیز برآورده سازد و سودآوری قابل توجهی برای فرهنگیان عضو موسسه ایجاد کند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × سه =

پست های مرتبط