اخبار 1 خرداد, 1402 6:26 ب.ظ
اخبار 1 خرداد, 1402 6:26 ب.ظ

امضا تفاهم‌نامه همکاری پتروشیمی سبلان و پژوهشگاه صنعت نفت با حضور مدیرعامل موسسه

در حاشیه برگزاری نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران با حضور مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، پتروشیمی سبلان و پژوهشگاه نفت، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل موسسه، در حاشیه نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران طی مراسمی با حضور دکتر حمیدرضا نجفپور مدیرعامل موسسه، دکتر فتحی‌نیا معاون امور شرکت‌ها، دکتر زاهدی اول معاون مالی و سرمایه انسانی، خانم دکتر احمدی مقدم بازرس ویژه وزیر، دکتر طاهری رییس هیئت مدیره هلدینگ پتروفرهنگ، مهندس یاری مدیرعامل هلدینگ انرژی سپهر، دکتر حبیبی خراسانی رئیس هئیت مدیره و مهندس کریمی مدیرعامل پتروشیمی سبلان و دکتر کلانتری رییس پژوهشگاه نفت، تفاهم‌نامه همکاری میان پتروشیمی سبلان و پژوهشگاه نفت به امضا رسید.

در این مراسم دکتر نجف‌پور با بیان اینکه این تفاهم‌نامه تحقق ایده مقام معظم رهبری در راستای پیوند صنعت و شرکت‌های دانش‌بنیان است تاکید کرد: امروز صندوق ذخیره فرهنگیان متولی سرمایه فرهنگیان کشور است و مجموعه‌های گوناگونی را در زمینه صنعت پتروشیمی به بهره‌برداری رسانده است.

وی افزود: این صندوق بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری آینده خود را با شرکت‌های دانش‌بنیان گره خواهد زد تا گام موثری در فرایند تولید بردارد. اگرچه امروز شرایط متانول‌سازان چندان مناسب نیست اما این تفاهم‌نامه انشالله نقطه عطفی برای عبور از این شرایط خواهد بود.

مهندس کریمی مدیرعامل پتروشیمی سبلان نیز گفت: اعتقاد ما بر این است که باید به سمت طرح‌های پایین‌دست حرکت کنیم. در حال حاضر 12 طرح پایین‌دستی شناسایی کرده‌ایم که کارهای مطالعاتی آن به پایان رسیده است.

وی تاکید کرد: پژوهشگاه صنعت نفت می‌تواند در این زمینه به ما کمک کند. امیدوارم با این تفاهم‌نامه انشالله به سمت عقد قرارداد پیش برویم و به زودی شاهد آغاز توسعه طرح‌های پایین‌دستی باشیم.

دکتر کلانتری رییس پژوهشگاه نفت نیز با اعلام اینکه ما آمادگی داریم در جهت رفع گلوگاه دانش فنی در راستای توسعه طرح‌های پایین دستی همکاری داشته باشیم افزود: ما در حال حاضر در پروژه‌های گوناگونی فعال هستیم و امیدواریم بتوانیم گام موثری در راستای ایجاد و توسعه طرح‌های پایین دستی برداریم و نقش مهمی در حذف خام‌فروشی ایفا کنیم.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − 3 =

پست های مرتبط