اخبار 8 مرداد, 1398 2:25 ب.ظ
اخبار 8 مرداد, 1398 2:25 ب.ظ

مدیرعامل موسسه:

اموال و دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان متعلق به معلمان است

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه اموال صندوق ذخیره فرهنگیان هم برای معلمان است، گفت: توزیع ارزش افزوده املاک مدنظر است اما این موضوع نیازمند اصلاح اساسنامه و پیدا کردن راه حلی برای شیوه اجرای آن است.


مهدی نیکدل در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم درباره شریک شدن فرهنگیان در سهام کارخانه‌های زیرمجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار کرد: این موضوع جزو برنامه‌های آینده ما است و تمایل داریم فرهنگیان علاوه بر اینکه هنگام بازنشستگی، پولی را از صندوق دریافت می‌کنند در طول خدمت نیز به آنها سهام بدهیم تا در طول سال، سود سهام به فرهنگیان تعلق گیرد.

وی افزود: باید بورس و نهادهای نظارتی در این رابطه با ما همکاری کنند و به دنبال جلب همکاری آنها هستیم و مذاکراتی نیز انجام شده است.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: براساس این طرح، سهام را به فرهنگیان می‌فروشیم که ارزش خوبی دارد و بعدها نیز برای آنها سودآوری خواهد داشت که اصطلاحا به سهام ترجیحی معروف است. یعنی در زمان واگذاری در بورس، اجازه گرفته و آن را به اعضای صندوق می‌دهیم که بلافاصله وقتی وارد بورس شد و سهام شروع به سودآوری کرد، معلمان در آن سهیم باشند؛ این موضوع فعلا به عنوان یک ایده مطرح است و در حال پیگیری آن هستیم.


ارزش افزوده املاک صندوق ذخیره محاسبه می‌شود

نیکدل درباره محاسبه ارزش افزوده املاک صندوق ذخیره فرهنگیان و سهیم شدن معلمان در آن خاطر‌نشان کرد: این موضوع جزو مطالباتی است که معلمان مطرح می‌کنند و البته بحث پیچیده‌ای است. به عنوان مثال می‌گویند ارزش دفتری دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان اگر هم‌اکنون 5 هزار میلیارد تومان است اما ارزش روز آن 10 هزار میلیارد تومان است و وقتی معلمان بازنشسته و از صندوق خارج می‌شوند از 5 هزار میلیارد تومان آن سهم دارند، پس نیمی دیگر از آن برای چه کسی است؟

وی یادآور شد: اموال صندوق ذخیره فرهنگیان برای معلمان است، در همین رابطه دو بار به آقای دکتر بطحایی وزیر سابق آموزش و پرورش نامه‌ای نوشتیم و درخواست کردیم در این رابطه تصمیم‌گیری کنند زیرا تصمیم‌گیری درباره احتساب ارزش افزوده املاک برعهده هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان نیست و یک تصمیم بالادستی است که نیاز به اصلاح اساسنامه دارد.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان نمی‌تواند ارزش افزوده توزیع کند بلکه سود حسابداری را که هر سال تصویب می‌شود بین معلمان توزیع می‌کنند. بنابراین اگر قرار باشد سود تقسیم نشود و دارایی‌ها را تقسیم کنند نیاز به راهکار دارد. البته هیچ بنگاهی نمی‌تواند دارایی را تقسیم کند مگر اینکه راهکار قانونی پیدا کند و این کار مشکل است اما تلاش می‌کنیم با کمک وزارت آموزش و پرورش راه‌حلی برای آن پیدا کنیم.

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 19 =

پست های مرتبط