اخبار 10 آبان, 1402 12:40 ب.ظ
اخبار 10 آبان, 1402 12:40 ب.ظ

اطلاعیه مهم؛

امکان استمرار عضویت بازنشستگان در صندوق ذخیره فرهنگیان فراهم شد

فرهنگیان بازنشسته عضو صندوق ذخیره فرهنگیان می‌توانند به منظور برخورداری از سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی این صندوق در سال‌های آتی و بهره‌مندی از خدمات و مزایای صندوق، نسبت به استمرار عضویت اقدام نمایند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل موسسه، با توجه به درخواست‌های مکرر شمار زیادی از فرهنگیان عزیز جهت ادامه عضویت در صندوق پس از بازنشستگی به منظور بهره‌مندی از سودآوری‌ها و مزایای آتی صندوق، اطلاع‌رسانی حداکثری به همه این عزیزان در دستور کار قرار گرفته است.
بر همین اساس، پیامک دعوت به استمرار عضویت برای بیش از 56 هزار نفر از بازنشستگان مهرماه 1402 با نام و نام خانودگی هر بازنشسته معزز ارسال شده است تا قبل از تسویه حساب با صندوق ذخیره فرهنگیان و دریافت سهم‌الشرکه، امکان استمرار عضویت در صندوق را داشته باشند.
بازنشستگان عزیز با ارسال عدد 1 به همان سرشماره 02143376 که پیامک دعوت را دریافت کرده‌اند، تمایل خود را برای استمرار عضویت اعلام می‌کنند و در مراحل بعدی با مراجعه به دفاتر نمایندگی‌ موسسه در سراسر کشور و تکمیل فرم (شماره 4) استمرار عضویت، درخواست آنها به صورت رسمی ثبت خواهند شد.
فرهنگیان بازنشسته پس از استمرار عضویت، در هر زمان امکان قطع عضویت و دریافت سهم‌الشرکه خود را خواهند داشت، بنابراین استمرار عضویت به هیچ وجه مانع دریافت سهم‌الشرکه نخواهد بود.
لازم به ذکر است در دوره استمرار عضویت هیچ مبلغی به عنوان واریزی عضو از فرهنگیان دریافت نمی‌شود و طبق قانون، واریزی دولت نیز به این عزیزان تعلق نمی‌گیرد بلکه به نسبت سرمایه خود نزد صندوق، از سودآوری سالانه و سایر خدمات و مزایای صندوق برخوردار خواهند شد.
سودآوری 4400 میلیارد تومانی صندوق در سال مالی منتهی به 31 شهریور 1402 و چشم‌انداز سودآوری سال‌های آتی، بسیاری از فرهنگیان بازنشسته را به استمرار عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان ترغیب کرده، بنابراین صندوق در راستای رسالت اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی، همه بازنشستگان را در جریان این امر قرار داده است.

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =

پست های مرتبط