اخبار 30 اردیبهشت, 1400 4:20 ب.ظ
اخبار 30 اردیبهشت, 1400 4:20 ب.ظ

وزیر آموزش و پرورش در مراسم افتتاح یکی دیگر از پتروشیمی های صندوق ذخیره فرهنگیان:

با رشد سود آوری در چهار سال اخیر، اعتماد به صندوق ذخیره فرهنگیان بازگشته است

محسن حاجی‌ میرزایی در شصت و هشتمین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید و برنامه افتتاحیه طرح‌های ملی وزارت نفت، با بیان اینکه دومین بار در یک سال اخیر است که در افتتاح یک واحد پتروشیمی متعلق به فرهنگیان شرکت می‌کنم اظهار کرد:امروز در کنار صنعتگران و کارآفرینانی هستم که این طرح را برای آینده کشور آماده بهره برداری کرده‌اند؛ وجه حضور من پاسدار جامعه فرهنگیان و پس‌اندازهای خرد آن‌ها است.

وی افزود: در سال‌های اخیر به ویژه در ٢ سال گذشته اخبار امیدوار کننده‌ای در این حوزه داشته‌ایم. در این مدت اخباری داشتیم که افزایش امید به آینده و تقویت اعتماد جامعه فرهنگیان را در پی داشته است.

حاجی میرزایی گفت: عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان اختیاری و ضریب نفوذ عضویت اختیاری فرهنگیان از ۶۵ درصد در سال ۹۵ به ۸۲ درصد در سال ۹۹ رسیده است. این نشان می‌دهد فرهنگیان به این صندوق اعتماد کرده‌اند.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: وقتی از جمعیت ۷۵۰ هزار نفری فرهنگیان، ۵۰۰ هزار نفر عضو صندوق به افزایش سرمایه خود مبادرت می‌کنند، به این معنی است که تصویرشان از آینده روشن‌تر و امیدبخش‌تر شده‌ است.

وی افزود: پتروشیمی سبلان که امروز افتتاح شد اولین طرح از سه طرح بزرگ انرژی سپهر و یکی از چهار طرح بزرگ پترو فرهنگ است. در خرداد سال گذشته پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه به بهره‌برداری رسید و اکنون درآمد ارزی دارد.

به گفته حاجی میرزایی، طی دو سال آینده دو طرح متانولی دیگر به بهره‌برداری می‌رسد و با این برنامه پترو فرهنگ با اتکا به سرمایه‌های خرد فرهنگیان به یکی از بزرگترین تولید کنندگان و عرضه کنندگان متانول در دنیا تبدیل می‌شود که منفعتی پایدار برای فرهنگیان ایجاد می‌کند.

وی اظهار داشت: سرمایه‌گذاری‌های صندوق فرهنگیان به تدریج به بار می‌نشیند و حاصل آن افزایش میزان سود از ٢۵٠ میلیارد تومان از سال ۹۵ به ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: تنها در فاصله سال‌های ۹۸ تا ۹۹، سود صندوق از هزار میلیارد به حدود ۳ هزار ۵۰۰ میلیارد، یعنی ۳ برابر شد.

وی خبر داد: سود پیش بینی شده برای سال ۱۴۰۰، حدود ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خواهد بود که به معنی چند برابری سودآوری طی چهار سال اخیر است.

 

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − چهار =

پست های مرتبط