اخبار 26 اردیبهشت, 1401 2:26 ب.ظ
اخبار 26 اردیبهشت, 1401 2:26 ب.ظ

جواد نوری در جمع مدیران آموزش و پرورش کرمان خبر داد؛

بهبود وضعیت بیمه تکمیلی و رایزنی برای ثبت نام مسکن فرهنگیان

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از رایزنی برای بهبود خدمات‌رسانی به فرهنگیان عضو صندوق در قالب بیمه تکمیلی، سبد کمک معیشتی، لیرینگ خودرو و لوازم منزل و مسکن فرهنگیان خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، جواد نوری در سفر به کرمان به منظور افتتاح رسمی نیروگاه خورشیدی اسفندقه در شهرستان جیرفت و همچنین بازدید از کارخانه پلورسبز، در دیدار با رضا رضایی، مدیر کل و تعدادی از مدیران آموزش و پرورش استان کرمان و با حضور امین‌الله سالاری نماینده منتخب فرهنگیان در هیات امنا صندوق تصریح کرد: امروز در کرمان شاهد دو رویداد بزرگ هستیم که هم اتفاق بزرگی برای استان محسوب می‌شود و هم سودآوری قابل توجهی برای اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان به دنبال دارد که شامل نیروگاه اسفندقه کرمان و کارخانه واگن‎سازی پلورسبز است.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه همگی ما امانتدار فرهنگیان عضو صندوق ذخیره هستیم، گفت: سرمایه‌گذاری‌های بسیار خوبی صورت گرفته و ظرفیت‌های ارزشمندی شکل گرفته است اما فرهنگیان در حوزه خدمات، انتظارات بحقی دارند که تلاش می‌کنیم آنها را نیز برآورده کنیم.

وی افزود: نگاهی در صندوق وجود داشته است که بر مبنای آن، ارائه خدمات و کسب سود را متناقض می‌دانستد درحالی که بزرگترین و سودآورترین بنگاه‌های دنیا شرکت‌هایی هستند که در حوزه خدمات فعالیت می‌کنند.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه فرهنگیان با سابقه‌های متفاوت عضویت در صندوق داریم که با احتساب واریزی خود، واریزی دولت و سودی که با آنها تعلق گرفته، مبالغ قابل توجهی در صندوق دارند گفت: رویکرد قبلی این بوده که این مبالغ صرفا در زمان بازنشستگی به اعضا پرداخت شود و در اساسنامه صندوق هم بر همین مساله تاکید شده است اما هدف ما تغییر این رویه به شکلی است که فرهنگیان در زمان خدمت نیز مزه عضویت در صندوق را بچشند.

نوری با تاکید بر اینکه ما به عنوان امانتداران این مجموعه باید تصمیماتی بگیریم که انتظارات فرهنگیان برآورده شود،: البته خدمات‌رسانی به فرهنگیان در زمان خدمت با حفظ خطوط قرمز صندوق است و بنا داریم خدماتی ارائه کنیم که هم سودآوری داشته و هم برای فرهنگیان مفید باشد و این هدف امکان‌پذیر است.

وی درباره رسیدگی به وضعیت بیمه تکمیلی فرهنگیان، از شروع مذاکراتی برای ساماندهی بیمه تکمیلی آنها خبر داد و گفت: این بیمه از جوامع و صنوف مشابه مانند بانک، نیروهای مسلح و … پایین‌تر نخواهد بود و به اسم بیمه درمانی یا زنجیره درمانی برای فرهنگیان در نظر گرفته می‌شود.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه این مجموعه دارای 65 شرکت است که 17 مورد از آنها پتروشیمی بوده، گفت: شش مورد از این پتروشیمی‌ها در حال حاضر در مدار تولید هستند و ارزش افزوده بسیار زیادی ایجاد شده است که متعلق به فرهنگیان است و صندوق سالانه سودآوری بسیار خوبی برای اعضا دارد.

نوری با بیان اینکه برای تامین مسکن هم مذاکرات خوبی داشتیم و برنامه اصلی دولت و قول اول آن نهضت ملی مسکن است، تاکید کرد: گروه ساختمانی معلم متعلق به صندوق جزو بهترین‌های ایران است و این هفته با وزیر مسکن مذاکراتی خواهیم داشت تا موضوع تامین مسکن را با با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در چند استان شروع کنیم و کار را با ثبت نام فرهنگیان پیش ببریم.

وی یکی از برنامه‌های اصلی صندوق را وصول مطالبات به روش تهاتر عنوان کرد و گفت: از چند استان همچون کرمان با وجود معادن ارزشمند پیشنهادهایی داشتیم و با توجه به اینکه دولت نقدینگی کافی ندارد می‌توانیم از طریق تهاتر با معدن، سهام به جای طلب چند هزار میلیاردی که داریم توافقاتی کنیم؛ البته این کار ملاحظاتی دارد که علاوه بر صندوق، سر ریز سود آن به اداره کل استان هم میسر است.

نوری از مذاکره با شرکت‌های خودروسازی کشور از قبیل سایپا، ایران خودرو، مدیران خودرو و … خبر داد و اظهار کرد: بنا داریم تا تعدادی خودرو برای اعضایی که سال پایانی عضویت در صندوق را می‌گذرانند در صورت درخواست خودشان در نظر گرفته شود و برای تسریع این هدف می‌توانیم در شرایط فعلی که کرمان هستیم با مدیران شرکت کرمان خودرو رایزنی‌هایی داشته باشیم.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان، راه‌اندازی سبد معیشتی از 50 تا 200 میلیون تومان را از دیگر خدمات در نظر گرفته شده برای فرهنگیان عنوان کرد و از رایزنی با فروشگاه‌هایی چون افق کوروش و رفاه برای تحقق این برنامه خبر داد.

نوری ادامه داد: 2500 فروشگاه فیزیکی و آنلاین در کشور داریم که با اعتبار در نظر گرفته شده برای فرهنگیان امکان خرید برای آنان میسر می‌شود و می‌توانند خرید اقساطی از 12 تا 24 قسط بدون سود بازپرداخت داشته باشند.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به همکاری با بنیاد زندگی گفت: طرح جهیزیه و هزار روز از دوران جنینی برای خدمات‌رسانی به فرزندان فرهنگیان در نظر گرفته شده است.

نوری همچنین به در نظر گرفتن تسهیلاتی با همکاری بانک رسالت و مهر اشاره کرد و گفت: بسته به اعتبار هر فرهنگی و اعتبار بانک و ایفای نقش مسئولیت اجتماعی، هر فرهنگی با اعتبار 10 تا 20 میلیون تومان وام تعلق می‌گیرد که در حال طراحی این برنامه هستیم.

وی تاکید کرد: برای ساخت و ساز در آموزش وپرورش از مدرسه گرفته تا ساختمان اداره کل به جای استفاده از پیمانکاران دیگر خواهش داریم که از ظرفیت گروه ساختمانی معلم بهره گرفته شود. همچنین پیشنهادی دادیم که روی بام مدارس استان کرمان و حتی خانه‌هایی که کارشناسی شده و از استحکام کافی برخوردار هستند 100 نیروگاه خورشیدی داشته باشیم که این موضوع می‌تواند درآمد خوبی برای مدارس داشته باشد.

نوری همچنین از توافق دیگری با بنیاد زندگی و آستان قدس خبر داد و اظهارکرد: در نظر داریم طی چند سال آینده هیچ فرهنگی زیارت نرفته به اماکن مذهبی نداشته باشیم و این موضوع شامل تمام اماکن مذهبی از حرم عبدالعظیم حسنی گرفته تا مشهد و کربلا و سوریه را شامل می‌شود.

در ادامه این نشست، رضا رضایی مدیرکل آموزش وپرورش استان کرمان نیز ضمن ابراز رضایت از عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان نسبت به شرایط اقتصادی کشور، گفت که باید درباره صندوق ذخیره فرهنگیان شفاف‌سازی شده و فهرستی از خدمات‌رسانی‌های انجام شده به فرهنگیان عضو ارائه شود. 

در این نشست همچنین امین‌الله سالاری منتخب نمایندگان فرهنگیان در هیات امنای صندوق و تعدادی از مدیران صندوق حضور داشتند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + دو =

پست های مرتبط