اخبار 4 تیر, 1401 2:55 ب.ظ
اخبار 4 تیر, 1401 2:55 ب.ظ

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان:

بهینه‌سازی پرتفوی از مسیر بررسی کارشناسی انجام می‌شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موسسه، چهل و یکمین جلسه کمیته سرمایه‌گذاری با حضور دکتر حمیدرضا نجف‌پور کردی مدیرعامل، معاونان و مدیران موسسه و همچنین مدیران عامل هلدینگ‌های تدبیرگران اطلس و سرمايه‌گذاری فرهنگیان برگزار شد.

در این جلسه دکتر نجف‌پور کردی با تاکید بر انجام کار مستمر، فشرده و جهادی برای پیشبرد و تدوین آیین‌نامه‌ها از جمله آیین‌نامه سرمایه‌گذاری بیان کرد: باید جلوی زیان را هرچه سریع‌تربگیریم و زیان‌های احتمالی گذشته را جبران کنیم که این کار باید مبتنی بر عقلانیت سازمانی و مشورت با شرکت‌ها انجام شود.

وی ادامه داد: آیین‌نامه معاملات و سرمایه‌گذاری باید از جنس نظامات و اختیارات با هم تطبیق داشته باشد و منطق قوی مطالعاتی و عملیاتی روی این کار حاکم شود.
مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه آیین‌نامه سرمایه‌گذاری مهم‌ترین محور همه آیین‌نامه‌های موجود است، اظهار کرد: در قالب برنامه‌ریزی استراتژیک برنامه‌های اساسی زیادی داریم و از طرفی اصلاحات و ساختاری جدید در نظر گرفته شده است.
دکتر نجف‌پور کردی درباره تعیین تکلیف شرکت‌ها در راستای بهینه‌سازی پرتفوی کلی موسسه، گفت: ضمن بررسی ابعاد موضوع از سوی مدیران عامل هلدینگ‌ها، تصمیم‌گیری نهایی در این مورد باید با انجام کارشناسی و تبیین تمام ابعاد و راهکارهای لازم انجام شود تا حداکثر انتفاع از این شرکت‌ها برای فرهنگیان به عنوان اعضا و صاحبان این موسسه در نظر گرفته شود.
در این جلسه همچنین به موضوع توسعه کسب و کارهای مبتنی بر اقتصاد دیجیتال در حوزه خدمات هم که متولی آن هلدینگ تدبیرگران اطلس است، پرداخته شد؛ همچنین راه‌اندازی سوپر اپ (super app) آموزش و پرورش که دغدغه وزیر محترم آموزش و پرورش و مجموعه هلدینگ تدبیگران اطلس بوده مورد بررسی قرار گرفت. این درگاه در پیشنهاد اولیه می‌تواند به عنوان درگاه واحد ارائه خدمات موسسه به معلمان در نظر گرفته شود.
توسعه استارت‌آپ‌های دانش‌ بنیان و راه‌اندازی خانه نوآوری هم در هلدینگ تدبیرگران اطلس به عنوان یکی از ماموریت‌های شرکت صنایع آموزشی در نظر گرفته شده است که درباره توسعه این برنامه در موسسه و حتی در سطح ملی، نقطه نظرات حاضران جلسه احصا شد.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =

پست های مرتبط