اخبار 2 دی, 1400 1:28 ب.ظ
اخبار 2 دی, 1400 1:28 ب.ظ

رییس هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان:

بیش از 1000 میلیارد تومان به‌ حساب اعضای بازنشسته در مهرماه 1400واریز شد

رییس هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان با اعلام اینکه میانگین دریافتی اعضای بازنشسته صندوق حدود 24 میلیون تومان است، گفت: این در حالی است که میانگین واریزی اعضا به صندوق حدود 6 میلیون تومان بوده است.

رییس هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان از پرداخت یک‌هزار و 40 میلیارد تومان به اعضای بازنشسته در مهر ماه 1400 صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد.
«محمد هاشم رکن تهران» با اشاره به پرداخت سهم‌الشرکه به فرهنگیان بازنشسته شده در بازه زمانی دوم شهریور تا اول مهر، گفت: البته امروز پنج‌شنبه دوم دی ماه، سهم بازنشستگان در استان‌های غیر از استان تهران واریز شد و سهم بازنشستگان عزیز در استان تهران طی هفته آینده پرداخت خواهد شد.
وی ادامه داد: مبلغ پرداختی شامل واریزی عضو، واریزی دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان است که به‌حساب 43 هزار و 468 نفر از فرهنگیان واریز شده است.
وی تأکید کرد: از این مبلغ، 25 درصد حاصل واریزی اعضاست و واریزی دولت نیز حدود 5 درصد بوده است، درحالی‌که 70 درصد از مابقی 1040 میلیارد تومان، مربوط به سودآوری ناشی از فعالیت‌های اقتصادی صندوق بوده است.

رکن تهران، افزایش میزان دریافتی فرهنگیان بازنشسته از صندوق را به دلیل افزایش چند برابری سودآوری موسسه در سال‌های اخیر ذکر کرد و گفت: سودآوری صندوق ذخیره فرهنگیان در سال مالی 1399 برابر با 3440 میلیارد تومان بود و پیش‌بینی سودآوری سال 1400 نیز بیش از 4 هزار میلیارد تومان است.
وی ادامه داد: این رقم همه دریافتی فرهنگیان مذکور نیست زیرا سود سال مالی منتهی به 31 شهریور 1400 پس از تقسیم در بین اعضا، به‌حساب آن‌ها واریز می‌شود و میزان دریافتی آن‌ها را باز هم افزایش می‌دهد.
رییس هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه فرهنگیان عضو صندوق برای بهره‌مندی کامل از سهم دولت و سودآوری موسسه، می‌توانند میزان واریزی خود را تا سقف 5 درصد افزایش دهند، یادآور شد: به تعداد اندک فرهنگیانی که هنوز عضو صندوق نشده‌اند پیشنهاد می‌کنم در اسرع وقت نسبت به عضویت در موسسه اقدام کنند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

1 دیدگاه

  • ع زبیری :

    سلام.من ۱۵ مهر ۱۴۰۰بازنشسته شده ام ولی تاکنون که۹ بهمن ماه است حق السهم بنده واریز نشده.کی واریز می‌شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 19 =

پست های مرتبط