اخبار 26 مهر, 1401 10:33 ق.ظ
اخبار 26 مهر, 1401 10:33 ق.ظ

بیش از 183 میلیارد تومان از واریزی دولت به زودی در بین اعضا توزیع می‌شود

مهندس حمید باقرنژاد عضو هیات مدیره و معاون مالی و سرمایه انسانی موسسه با اشاره به اینکه خبرهای بسیار خوبی برای اعضای موسسه در حوزه اصلاح ساختارهای مالی، بودجه‌ای و پرداخت‌ها به اعضای موسسه داریم گفت: واریز سهم‌الشرکه بازنشستگان از سه ماه به حدود 15 روز رسیده است.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، عضو هیات مدیره موسسه روز چهارشنبه 20 مهر 1401 در دومین روز نخستین همایش فرهنگیان عضو موسسه که در باشگاه فرهنگیان تهران برگزار شد، افزود: امور اعضای موسسه در چند ماه گذشته به دلیل استقرار واحد امور اعضای در معاونت مالی و سرمایه انسانی با هدف متمرکزسازی فرآیندها، شاهد تغییرات زیادی بوده است به طوری که توزیع سود سال مالی 1400 حدود 25 روز  پس از برگزاری مجمع، در بین اعضای موسسه توزیع شد.

مهندس باقرنژاد تصریح کرد: در حالی که در سال‌های گذشته واریز سود بازنشستگان پس از برگزاری مجمع چند ماه طول می‌کشید، امسال بیش از  640 میلیارد تومان سود بازنشستگان در مدت کوتاهی به حساب آنها واریز شد.

وی گفت: در زمینه واریز سهم‌الشرکه فرهنگیان بازنشسته نیز تحول بزرگی رخ داده است به طوری که این واریزی از سه ماه به حدود 15 روز رسیده است و با استقبال بسیار خوب بازنشستگان مواجه شده است.

معاون مالی و سرمایه انسانی موسسه در پاسخ به سوالات فرهنگیان حاضر در همایش درباره وضعیت واریزی دولت، گفت: مطالبات اعضای موسسه از دولت و آنچه که مورد تایید سازمان حسابرسی قرار گرفته و در سامانه سماد ثبت شده است، مبلغ 3 هزار و 60 میلیارد تومان تا پایان سال 1400 است.

وی با اعلام خبر خوش توزیع بیش از 183 میلیارد تومان از بابت تعهدات دولت در آینده نزدیک اظهار داشت: این مبلغ در حساب اعضا توزیع نشده بود و به دلیل عدم تبدیل اطلاعات اعضاء در سال‌های گذشته به سیستم تحت ویندوز اعضاء، چند سال معطل مانده بود که به یاری همکاران بخش‌های مختلف موسسه انجام شد.

مهندس باقرنژاد در پاسخ به سوال دیگری درباره وضعیت برنامه و بودجه شرکت‌های موسسه، تصریح کرد: برنامه‌‌ راهبردی شامل چشم‌انداز، ماموریت، استراتژی‌های کلان موسسه در سطح موسسه تدوین شده و پس از تایید هیات مدیره به هلدینگ‌ها هم ابلاغ خواهد شد. البته هلدینگ‌های موسسه نیز در حال تدوین استراتژی و برنامه عملیاتی بر طبق ارکان جهت‌ساز مربوطه هستند.

وی با اشاره به اینکه در موسسه فعالیت‌ها بر اساس بودجه‌ریزی عملیاتی پیش می‌رود، تاکید کرد: در کنار بودجه‌ریزی، کنترل و نظارت لازم نیز صورت می‌گیرد. سال مالی موسسه و عمده شرکت‌ها بر اساس سال تحصیلی و از اول مهر تا 31 شهریور سال بعد است.

وی در پایان در پاسخ به سوال فرهنگیان عضو درباره عملکرد نمایندگان استانی موسسه، تصریح کرد: در خصوص نماینده‌های استانی موسسه نیز در حال بازبینی جدی و فعال کردن آنها هستیم و از ظرفیت اعضا در این زمینه بهره می‌گیریم.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + پنج =

پست های مرتبط