اخبار 1 آبان, 1402 9:42 ق.ظ
اخبار 1 آبان, 1402 9:42 ق.ظ

تاکید بر گزارشگری مالی و باکیفیت برای رعایت حقوق سهامداران

مدیر امور حسابرسی داخلی موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان بر ضرورت شفافیت و انضباط مالی و لزوم گزارشگری مالی با کیفیت تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، دکتر غلامرضا بیگلرخانی در همایش مدیران عامل موسسه، هلدینگ ها و شرکت‌های تابعه با تاکید بر ایجاد شفافیت و انضباط مالی بر اساس اصول حاکمیت شرکتی جهت رعایت حقوق سهامداران بیان کرد: این مهم از طریق حفظ استقلال حسابرسان مستقل و به تناسب دریافت گزارشات حسابرسی با کیفیت میسر است.

وی ادامه داد: نقش کمیته‌های حسابرسی شرکت‌ها برای افزایش کیفیت گزارش‌گری مالی هم از دیگر مواردی است که به ایجادشفافیت مالی کمک می‌کند.

مدیر امور حسابرسی داخلی موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان بیان کرد: لازمه ایجاد انضباط مالی تهیه گزارشات مالی به موقع و همچنین پیگیری و رفع تکالیف مقرر در مجمع سالانه است.

دکتر بیگلرخانی باتاکید بر لزوم وجود ساختار کنترل‌های داخلی منسجم در شرکت‌ها نسبت به دریافت گزارش نامه مدیریت از حسابرسان و رفع نقاط ضعف موجود اشاره کرد.

وی در پایان گفت: قراردادهای سال مالی منتهی به 1403/۶/31 حسابرسان مستقل بعد از برگزاری مجامع در سال‌جاری با حسابرسان منعقد شود.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 4 =

پست های مرتبط