اخبار 23 شهریور, 1398 11:43 ق.ظ
اخبار 23 شهریور, 1398 11:43 ق.ظ

تاکید بر هم‌افزایی میان شرکت‌های تابعه موسسه در بازدید مدیران ارشد از ماشین‌سازی اراک

اعضای هیات‌مدیره و مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت پتروفرهنگ از شرکت ماشین‌سازی اراک بازدید و بر استفاده از توانمندی‌ها و پتانسیل‌های این شرکت تاکید کردند.

رییس هیات‌مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان: با روحیه وطن‌دوستی و رویکرد اقتصاد مقاومتی، ما می‌توانیم

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، در این بازدید دکتر محمدهاشم رکن‌‌تهران، رییس هیات‌مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان با ذکر خاطره تجهیز ماشین‌سازی اراک در دهه ۶۰ بیان داشت: در آن زمان تیمی که از کشور ژاپن برای بازدید از شرکت‌های نظیر ماشین‌سازی اراک و تبریز به ایران آمده بودند اذعان داشتند که آن‌ها یک چهارم این تجهیزات را هم ندارند.

وی خاطرنشان کرد که به گفته مهندسان ژاپنی تجهیزات ماشین‌سازی اراک به حدی وسیع است که با آن می‌توان هواپیما و موتورهای سنگین جت را تولید کرد.

رکن‌تهران با بیان خاطره‌ای دیگر از دوران حضور در سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: در زمان راه‌اندازی خط تولید گلوله‌زنی در اینجا حضور داشته‌ام و آشنایی خوبی با این شرکت دارم. این شرکت باعث غرور ملی است چرا که امکانات فراوان و پتانسیل فراوانی دارد. بنابراین ظلم است اگر بتوانیم پروژه‌ای از طرح‌های صندوق ذخیره را به این شرکت واگذار کنیم و این‌کار را نکنیم.

وی با اشاره به روحیه ایثار و وطن‌دوستی که در زمان جنگ تحمیلی به اوج خود رسیده بود، اظهار داشت: آن زمان گاه تا سه ماه و بیشتر امکان پرداخت حقوق پیش‌ نمی‌آمد اما طرح‌های توسعه‌ای متوقف نمی‌شد.

وی شرایط کنونی کشور را خاص توصیف کرد و افزود: با وجود ظلم‌هایی که استکبار در حق مردم و صنعت این کشور دارد حیف است که اجازه دهیم اینگونه شرکت‌های صنعتی و تولیدی کشور دچار رکود شوند.

رییس هیات‌مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان، شرایط کنونی و پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود در شرکت ماشین‌سازی اراک را دلیل خوبی برای دریافت کمک و تسهیلات از دولت، صندوق توسعه ملی و … دانست و به مدیرعامل ماشین‌سازی پیشنهاد کرد از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.

رکن‌تهران افزود: صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان مجموعه‌ای برای فرهنگیان، از پتانسیل‌ بالا و مدیران توانمند، وطن‌دوست و مقید و متعهد برخوردار است و وظیفه موسسه است که در راستای تامین منافع فرهنگیان عضو، از امکانات و پتانسیل‌هایی نظیر شرکت ماشین‌سازی اراک استفاده حداکثری کند.

وی همچنین تصریح کرد: این شرکت با توانمندی‌هایی که دارد قطعا می‌تواند پروژه‌ها را زودتر از موعد به سرانجام برساند.

وی از مدیران شرکت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان خصوصا پتروفرهنگ خواست با نگرش «ما می‌توانیم» و با سرلوحه قرار دادن اقتصاد مقاومتی برای پتروشیمی‌ها و طرح‌های خود از جمله پتروشیمی‌های سیراف و دنا، شرکت ماشین‌سازی اراک را در اولویت مشارکت و همکاری قرار دهند.

رییس هیات‌مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان هم‌چنین از مدیران ماشین‌سازی اراک خواست تا به برنامه زمان‌بندی شرکت‌ها برای تکمیل پروژه‌ها مقید بمانند و طرح‌ها را همانند گذشته در موعد مقرر تحویل دهند.

وی در خاتمه با انتقاد از سیاست‌های حاکم بر فضای تولید که موانع فراوانی را بر سر راه کارفرمایان و تولیدکنندگان قرار می‌دهد از مدیران شرکت ماشین‌سازی اراک که توانسته‌اند تولید را سرپا نگهدارند تشکر کرد.

مهدی نیکدل: بهترین مدیران را جذب شرکت ماشین‌سازی اراک کردیم

در ادامه این جلسه، مهدی نیکدل مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: در جلسه دو سال پیش به مدیران ماشین‌سازی اراک قول دادم صندوق ذخیره فرهنگیان برای این شرکت هیات‌ مدیره‌ای کارآمد و پاکدست انتخاب خواهد کرد و البته غیر از این هم از عهده موسسه بر نمی‌آید. اکنون معتقدیم در این زمینه از بهترین مدیرانی که طی سال‌ها فعالیت در حوزه صنعت و تولید آن‌ها را می‌شناختم استفاده‌ کرده‌ایم و نتایج مثبت آن را هم در حال حاضر می‌بینیم.

وی افزود: از هیات‌مدیره ماشین‌سازی اراک تشکر می‌کنم که توانسته‌اند با همدلی شرکت‌ را سرپا نگهدارند، چرا که معتقدیم بزرگترین سرمایه این شرکت ماشین‌آلات و تجهیزات نیست بلکه نیروی انسانی با دانش و مهارت بالاست که آن را متمایز کرده است.

وی ابراز امیدواری کرد با تلاش‌های هیات مدیره، انگیزه پرسنل و نیروی انسانی آن شرکت بیشتر شود.

نیکدل ادامه داد: مدیرانی که از هلدینگ پتروفرهنگ و نیز هیات مدیره صندوق در این جلسه حاضر شده‌ایم همه سابقه کار و فعالیت در صنعت پتروشیمی دارند و افتخار می‌کنیم که به کمک این مجموعه، شرکت ماشین‌سازی اراک در عرصه صنعت و تولید کشور، به خصوص در بخش پتروشیمی حضور قوی‌تری داشته باشد و بیشتر شکوفا شود.

در ادامه محمدصادق عزیزی، عضو هیات‌مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان هم در این دیدار با تاکید بر امکانات خوب شرکت ماشین‌سازی اراک، خاطرنشان کرد: هم‌افزایی کلیدی است که در کنار مدیریت ریسک‌های موجود می‌توان از آن استفاده کرد و شرکت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان را فعال‌تر کرد.

عزیزی همچنین بر آموزش منابع‌انسانی شرکت ماشین‌سازی اراک تاکید کرد و آن را از بسترهای اصلی برنامه‌های توسعه‌ای این شرکت برشمرد.

 

مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی اراک: تهدید تحریم‌ها را به یک فرصت بی‌بدیل تبدیل خواهیم کرد

در ابتدای این بازدید، جعفر صفری، مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی اراک ضمن خیرمقدم به مدیران موسسه و شرکت‌های تابعه به معرفی توانمندی‌ها و پتانسیل‌های شرکت‌ پرداخت و برنامه‌های در دست اقدام و آینده این شرکت را ارائه کرد.

وی گفت: اکنون و با پیشرفت صنعت پتروشیمی در کشور، ماشین سازی اراک می‌تواند در تامین زیرساخت‌های پتروشیمی نقش اساسی داشته باشد همانطور که در اغلب پتروشیمی های فعال کشور حضوری فعال داشته و در حال حاضر توان طراحی و ساخت جدید‌ترین تجهیزات پتروشیمی بصورت 100 درصدی را داراست.

وی با بیان اینکه در صورت حمایت های لازم از ماشین سازی اراک، این شرکت می تواند به عنوان یک برند بین المللی برای طراحی و ساخت تجهیزات پتروشیمی تبدیل شود، افزود: برای اجرای این پروژه‌ها نیازی به دانش شرکت‌های خارجی در حوزه پتروشیمی نداریم و می‌توانیم بازوی قدرتمند اجرای پروژه‌های پتروشیمی در کشور به خصوص شرکت‌های پتروشیمی متعلق به صندوق ذخیره فرهنگیان باشیم.

مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی اراک با اشاره به حاکم بودن حفظ وضعیت موجود در دوره‌های قبلی شرکت، از تغییر این رویکرد به رویکرد توسعه‌ای و دانش‌بنیانی خبر داد و افزود: در حال حاضر ماشین سازی اراک در حوزه ارتباط صنعت با دانشگاه به صورت عملی تعریفی مشخص دارد و با دانشگاههای مختلف و معتبر کشور از جمله دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه صنعتی اراک و دانشگاه اراک و … ارتباطات خوبی برقرار شده تا جایی که دانشگاه صنعتی در داخل کارخانه یک دفتر دارد و ما هم در داخل دانشگاه دفتر ویژه ای ایجاد کرده ایم.

وی همچنین خبر داد که با توجه به اهمیت مبحث آموزش نیروی انسانی، دوره آموزشی MBA با همکاری دانشگاه‌های صنعتی اراک در مرکز آموزش شرکت برای کارکنان راه‌اندازی شده است.

صفری اظهار داشت: تقویت بخش مهندسی در دستور کار قرار گرفته و شاهد یک جهش برای این شرکت هستیم و قطعا تهدید تحریم‌ها را به یک فرصت بی‌بدیل تبدیل خواهیم کرد و بزرگترین استراتژی ماشین سازی اراک این است که با برنامه‌ریزی و مهندسی درست تبدیل به هلدینگ بزرگی جهت انجام پروژه های EPC وEPCF در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، صنایع معدنی و فولاد، تاسیسات حرارتی و دیگ های بخار، ریخته گری آلیاژی و آهنگری، نیروگاه ها و انرژی های تجدید پذیر، پل، سازه های فلزی و تاسیسات بندری کشور شود.

وی با اشاره به توسعه بازارهای جدید گفت: شرکت دانش بنیان ماشین سازی اراک  با درک ضرورت ورود به اقتصاد دانش بنیان، دارای محصولات دانش بنیان متعددی از جمله برجهاي طرح افزايش ظرفيت توليد بنزين، مبدل هاي حرارتي با جنس تيتانيوم، تفكيك‌گرهاي دو فازي و سه فازي، تفكيك‌گرها با جنس اينكونل، پل قوسي بزرگ كارون 4، سازه گنبدي (قوسي) سقف سالن نمايشگاه شهر آفتاب تهران، كريسمس تري، شیرهای سرچاهی و شيرهاي دروازه اي سر چاهي است که علاوه بر انجام این طرح‌ها، دارای طرح‌های توسعه‌ای جدیدی از جمله تجهیزات معدنی و تجهیزات سنگ بری، تولید بال ولو(شیر های توپی) و ماشین آلات ساخت آن، تولید چرخ یکپارچه قطار (منوبلوک)، ایجاد کارخانه تولید کود آهن از اکسید آهن در راستای اقدامات زیست محیطی شرکت، ایجاد کارخانه نوآوری آفتاب برای 100 طرح جدید دانش بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایجاد واحد تصفیه آب و فاضلاب های شهری و صنعتی، طراحی و ساخت دیگ بخار 55 تُن و ساخت بوژی قطار با سرعت  200 کیلومتر در ساعت است.

پس از پایان جلسه اعضای هیات‌مدیره موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، مدیرعامل موسسه و مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره شرکت پتروفرهنگ به همراه مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان به بازدید از کارگاه های تولیدی ماشین‌سازی اراک پرداختند و از نزدیک در جریان آخرین فناوری‌، تجهیزات و دستاوردهای این شرکت قرار گرفتند.

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =

پست های مرتبط