اخبار 19 شهریور, 1401 4:35 ب.ظ
اخبار 19 شهریور, 1401 4:35 ب.ظ

تحول در پرداخت سهم‌الشرکه اعضای بازنشسته موسسه از سه ماه به 15 روز

همه فرهنگیان اتفاق نظر دارند به دلیل زمان‌بر بودن فرآیند دایر شدن مستمری بازنشستگی، اولین وجهی که پس از بازنشستگی دریافت می‌نمایند سهم‌الشرکه خویش از موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان است که در یک زمان طلایی به دست آنها می‌رسد. بنابراین در راستای حفظ کرامت و جایگاه اعضای موسسه، بخشی از برنامه و تلاش مدیران جدید موسسه این بوده که مبلغ فوق هرچه سریع‌تر به حساب آنها واریز شود.

سهم‌الشرکه فرهنگیان عضو موسسه در زمان بازنشستگی و بدون نیاز به هیچ گونه اقدامی از سوی اعضا، معمولا در فاصله بین 70 روز تا 3 ماه پس از دریافت اطلاعات به حساب آنها واریز می‌شد اما از نظر مدیران تحول‌گرای موسسه، اعضای موسسه در صورت درخواست باید در کوتاهترین زمان ممکن سهم‌الشرکه خود را دریافت نمایند.

بررسی واریزی سهم‌الشرکه به حساب بازنشستگان از ابتدای سال 1401 نشان‌دهنده یک تغییر چشمگیر در این روند بوده است. در حالی واریز سهم‌الشرکه بازنشستگان فروردین 1401 تنها 33 روز پس از دریافت اطلاعات انجام شده که این مدیریت زمان برای بازنشستگان اردیبهشت 31 روز، بازنشستگان خرداد 36 روز، بازنشستگان تیر 23 روز و بازنشستگان مرداد به 15 روز کاهش پیدا کرده است.

همچنین سود سال مالی مربوط به دوره بیست و هفتم (از مهر 1399 لغایت شهریورماه 1400) و با تاخیر سه ماهه در برگزاری مجمع عمومی، دو ماه زودتر از سال‌های قبل و تنها دو هفته پس از برگزاری مجمع پرداخت و موجب رضایت و خشنودی اعضای بازنشسته شد.

اگرچه مبالغی که به حساب فرهنگیان بازنشسته واریز می‌شود، ممکن است گره‌گشای همه مشکلات مالی آنها نباشد اما واضح است این مبلغ پاسخگوی بخشی از نیازهای آنها در زمان بازنشستگی خواهد بود.

بنابراین سوالی که پیش می‌آید این است که چنین تحول بزرگی در کاهش مدت زمان واریز سهم‌الشرکه به حساب بازنشستگان از سه ماه به 15 روز و واریز سود سال مالی موسسه دو ماه زودتر از سال‌های گذشته چگونه اتفاق افتاده است؟

در یک کلام باید گفت که درایت، نگاه و دغدغه تیم مدیریتی موسسه برای حفظ کرامت فرهنگیان عضو، موجب تحول و اصلاح در فرآیند واریز سهم‌الشرکه بازنشستگان شده است. پیش از این، فرآیند واریز سهم‌الشرکه بازنشستگان توسط دو شرکت پژوهش و نوآوری و فرآیند نوین فرهنگیان صورت می‌گرفت که علاوه بر تحمیل هزینه بر موسسه، روندی نسبتا طولانی داشت. تا اینکه پس از شناسایی وضعیت موجود توسط تیم مدیریتی جدید، تصمیم مهمی در خصوص تشکیل واحد مدیریت حسابداری اعضا زیر نظر مجموعه معاونت مالی و سرمایه انسانی در موسسه گرفته شد که کلیه امور مرتبط با اعضا را یکپارچه کرد.

در گام بعدی، زیرساخت‌ها و سیستم اعضای موسسه تقویت شد و معاونت، مدیران و کارشناسان معاونت مالی و سرمایه انسانی با تلاش جهادی و شبانه‌روزی اقدام به اصلاح فرآیند کردند که صرفه‌جویی قابل توجهی در خصوص وقت و هزینه به دنبال داشته است. به طور نمونه اطلاعات بازنشستگان مردادماه 1401 تا تاریخ 12/06/1401 جمع‌آوری و در سیستم اعضا بارگزاری شد. همزمان اقدامات لازم جهت پرداخت تسویه بازنشستگان محترم تا 15 شهریورماه انجام شد و به این ترتیب مدت زمان پرداخت سهم‌الشرکه بازنشستگان به 15 روز کاهش یافته که گامی بلند در خصوص امر تسویه از ابتدای تأسیس مؤسسه تاکنون است.

اگرچه زمان واریز سهم‌الشرکه بازنشستگان در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود اما همزمان دقت و کنترل‌های داخلی بیشتر و کنترل‌های مالی در این فرآیند، با دقت و سرعت بیشتری انجام می‌شود.

در همین حال واریزی‌های فرهنگیان به موسسه نیز با سرعت بسیار بالاتری نسبت به گذشته در حال انجام است که نتیجه درایت، نگاه و دغدغه تیم مدیریت فعلی موسسه نسبت به خواسته‌ها و انتظارات فرهنگیان بوده و در آینده نزدیک، فرهنگیان آثار و نتایج پیاده‌سازی برنامه‌های راهبردی این تیم مدیریتی در راستای اهداف موسسه و در جهت تکریم و رضایت‌مندی هر چه بیشتر اعضا را مشاهده خواهند کرد.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

1 دیدگاه

  • محمدرضا موبد :

    حق مالکانه اعضا را حتما پیگیری وواریز نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + شانزده =

پست های مرتبط