اخبار 11 مهر, 1397 8:57 ق.ظ
اخبار 11 مهر, 1397 8:57 ق.ظ

ترغیب معلمان تازه استخدام شده به عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان

نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان در استان البرز در جمع فرهنگیان تازه استخدام شده در آموزش و پرورش، ضمن برشمردن مزایای عضویت در این صندوق، این معلمان را به عضویت و سرمایه‌گذاری در این نهاد مالی ترغیب کرد.

عبدالرسول عباسی گفت: با توجه به اهمیت صندوق فرهنگیان و عضویت اکثریت فرهنگیان و اعتماد آنها به این صندوق به ویژه در استان البرز می‌توان دریافت که همه شایعاتی که درباره موسسه گفته می‌شود، بی اساس است.
وی در کانون شهید فهمیده کرج در جمع فرهنگیان تازه استخدام شده در آموزش و پرورش این استان با بیان اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان در سال 1374 بر اساس تبصره 63 قانون برنامه کشور تشکیل شده افزود: در این مدت همکاران عضو ضمن برخورداری از خدمات و تسهیلات این صندوق در دوران اشتغال، سر انجام در زمان بازنشستگی نیز با دریافت اصل و سود سرمایه‌گذاری خود و همچنین سهم دولت، از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.
عباسی با اشاره به شرایط و به منظور اطلاع‌رسانی کامل به همکاران در خصوص شرایط عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان به ویژه سهم دولت تاکید کرد: پس از یک وقفه 6 ساله (طی برنامه پنجم در سال‌های 90 تا 95 ) مجددا دولت بر اساس ماده 85 قانون برنامه ششم توسعه از ابتدای سال 96 مکلف شده است معادل حق عضویت هر یک از اعضاء به صندوق واریز کند.
وی در مورد میزان سودآوری صندوق برای اعضا نیز ضمن اشاره به میانگین سود 17 درصدی موسسه در 23 سال گذشته، گفت: همکارانی که از ابتدای تاسیس عضو صندوق بوده و در سال 96 بازنشسته شده‌اند، حداقل 6 برابر واریزی خود را دریافت کرده‌اند.
نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان در استان البرز با اشاره به شرایط جدید عضویت و امکان افزایش حق عضویت در صندوق، افزود: افزایش سهم‌الشرکه حداکثر به میزان 5 درصد حقوق و مزایای مشمول کسور احکام حقوقی، فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری هر یک از اعضاء را فراهم کرده است، بنابراین به همه فرهنگیان تازه استخدام شده توصیه می‌کنم از این فرصت بی‌نظیر استفاده کنند

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + هفت =

پست های مرتبط