اخبار 21 اردیبهشت, 1401 2:17 ب.ظ
اخبار 21 اردیبهشت, 1401 2:17 ب.ظ

تسریع در پروژه‌های هلدینگ ساختمانی معلم با استفاده از بتن الیافی

هلدینگ ساختمانی معلم وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان با استفاده از بتن الیافی در یکی از پروژه‌های ساختمانی خود، علاوه بر تسریع در روند عملیات بتن‌ریزی، با حذف عملیات آرماتوربندی، صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه‌های این پروژه داشته است.

بر این اساس، عملیات بتن‌ریزی مجتمع تجاری-اداری نگین سهند در سطح ۹۵۰۰ مترمربع کف در قالب ۷ طبقه پارکینگ با استفاده از بتن الیافی در ۱۸ روز تکمیل شد.

بتن الیافی، نسل جدید بتن است که در ساخت آن از الیاف استفاده شده و سیمان، آب، سنگدانه و مواد افزودنی را با الیاف مخلوط می‌کنند تا الیاف باعث افزایش پیوستگی، مقاومت کششی، کاهش ترک‌های بتن و افزایش نرمی بتن شود. قابلیت فوق‌العاده در جذب انرژی، همچنین سرعت بالای استفاده از الیاف در بتن و حذف عملیاف آرماتوربندی از مزایای مهم استفاده از الیاف pp در بتن است.

با استفاده از بتن‌های الیافی تا حدود ۴۰ درصد از زمان اجرای کف پارکینگ و سقف کاسته‌ و همچنین حذف میلگرد از این ساختار، منجر به صرفه‌جویی مبلغی در حدود یک میلیون و یکصد هزار ریال در هر مترمربع شده‌است.

نتایج حاصل از این پروژه در قالب مقاله‌ای در هشتمین کنفرانس ملی «مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری پایدار ایران» چاپ شده و در دسترس عموم قرار گرفته است.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + هفده =

پست های مرتبط