اخبار 29 خرداد, 1400 11:00 ق.ظ
اخبار 29 خرداد, 1400 11:00 ق.ظ

تشکیل کارگروه تدوین اساسنامه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان

کارگروهی با دبیری مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان برای اصلاح اساسنامه این موسسه تشکیل شده است.

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، بر اساس بند «ک» تبصره ١٢ قانون بودجه ١۴٠٠ مبنی بر بازنگری اساسنامه این مؤسسه‌ با هدف تقویت بنیه مالی فرهنگیان، رفع مشکلات معیشتی آنها، نقش‌پذیری فرهنگیان و هیأت امنا در مدیریت صندوق، ایجاد شفافیت مالی و محاسباتی و تعارض منافع و تعیین وضعیت حقوقی، کارگروهی با نام «تدوین اساسنامه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان» برای رسیدگی به این موضوع شکل گرفت.

این کارگروه ترکیبی از برخی اعضای هیات امنا شامل نمایندگان معلمان (لیلا نظرپور، امین الله سالاری و محسن مسعودی) و نیز مرتضی حاجی به همراه دو نفر از معاونان وزیر آموزش و پرورش، علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع و قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و امور مجلس و تعدادی دیگر از مدیران و معاونان وزارت آموزش و پرورش و موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان است. همچنین طی حکمی از سوی رئیس هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان، مهدی نیکدل مدیرعامل موسسه به عنوان دبیر آن منصوب شده است.

بنا بر حکم حاجی‌ميرزايی، دبیر کارگروه موظف است در ارتباطی موثر با سایر اعضای کارگروه و برای صلاح فرهنگیان، به نحوی اقدام کند تا اساسنامه با هدف رفع مشکلات گذشته و استفاده از تمام ظرفیت های قانونی برای تحقق اهداف در نظر گرفته شده تدوین شود.

در حکم وزیر آموزش و پرورش تاکید شده است که این کارگروه موظف است هر دو هفته یکبار گزارشی از وضعیت پیشبرد کارها ارائه کند.

تاکنون دو جلسه از این کارگروه با حضور اعضای آن برگزار شده است و درباره مقدمات تدوین اساسنامه برنامه ریزی کرده‌اند.
طبق قانون، زمان تکمیل اساسنامه و ارائه به مجلس شورای اسلامی سه ماه در نظر گرفته شده است.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

4 دیدگاه

 • Vahab :

  بهتراست بازنشستگان موردتوجه بیشتری قراربگیرند

  • Vahab :

   آیا بازنشستگان می توانند مقداری از پس انداز خود را خارج کرده و در بورس باقی بمانند

 • Vahab :

  آیا بازنشستگان می توانند مقداری از پس انداز خود را خارج کرده و دربورس باقی بمانند

  • با سلام
   ورود شرکت ها به بورس و محاسبه ارز روز دارایی های موسسه ارتباطی به پس انداز فعلی فرهنگیان ندارد و چیزی متفاوت از آن است. همه فرهنگیانی که عضو صندوق بوده اند از ارزش افزوده برخوردار می شوند و ارتباطی به پس انداز فعلی آنها در صندوق ندارد.
   با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + هجده =

پست های مرتبط