اخبار 18 خرداد, 1401 9:21 ب.ظ
اخبار 18 خرداد, 1401 9:21 ب.ظ

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در همایش سالروز تاسیس موسسه:

توجه به کرامت اعضا باید سرلوحه استراتژی‌های کلان موسسه باشد

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه توجه به کرامت اعضا باید سرلوحه استراتژی‌ها و فعالیت‌های این مجموعه قرار گیرد، گفت: باید بدانیم که برد و موفقیت همه ما در موسسه در گرو خدمت صادقانه به جامعه معزز فرهنگیان عضو است و برای رسیدن به این هدف باید با مشی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی وارد میدان عمل شویم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موسسه، دکتر حمیدرضا نجف‌پورکردی روز چهارشنبه مورخ 11خرداد 1401 در همایشی که به مناسبت میلاد با سعادت فاطمه معصومه (سلام‌الله‌علیها) و بیست‌وهفتمین سالروز تاسیس موسسه با حضور مدیران و کارکنان موسسه، هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه برگزار شد، ضمن تبریک ایام دهه کرامت، میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر، افزود: از حضرت امام جواد (ع) نقل است که اگر به زیارت حضرت معصومه (س) بروید، بهشت بر شما واجب می‌شود.

وی ضمن اشاره به جایگاه متعالی زن در اسلام، تصریح کرد: زنان نقش محوری در ساخت جامعه دارند و به همین دلیل امام خمینی (ره) فرمودند از دامان زن، مرد به معراج می‌رود.

دکتر نجف‌پور همچنین ضمن تبریک سالروز تاسیس موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: در سال 1374 تصمیم درست و عاقلانه‌ای برای تاسیس این موسسه گرفته شد و بنده تبریک می‌گویم به فرهنگیان عضو موسسه، به افرادی که چنین تصمیمی گرفتند و همچنین افرادی که در حال حاضر در این مجموعه مشغول فعالیت هستند.

وی ضمن تشکر از اعتماد وزیر محترم آموزش و پرورش، هیات امنا و هیات مدیره موسسه که فرصت خدمت به قشر فرهیخته و معزز فرهنگیان را فراهم کردند، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم خادم خوبی برای فرهنگیان عزیز باشیم و بتوانیم به این اعتماد پاسخ درست و شایسته‌ای بدهیم.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به نقش تربیتی و انبیایی معلمان در جامعه، گفت: ماموریت موسسه تامین معیشت اعضا در زمان بازنشستگی است. بنابراین نقش ما این است که معیشت معلم را به گونه‌ای تقویت کنیم که نقش بالندگی جامعه را ایفا کنند.

دکتر نجف‌پور با اشاره به اینکه برای تحقق این ماموریت نیازمند برنامه‌ریزی استراتژیک هستیم که گام اول آن شناخت عوامل داخل و خارج سازمان، فرصت‌ها و تهدیدها با توجه به اسناد بالادستی است، تصریح کرد: مرکز ثقل همه زیبایی‌های عالم، مغزافزار مدیران توانمند است و در موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان هم باید دو رویکرد اقتصادی و خدماتی را با بهره‌مندی از ظرفیت‌های متعدد موسسه، از سرمایه انسانی گرفته تا برند و اعتبار و… در دستور کار قرار دهیم.

وی بر یکپارچه‌سازی و حاکمیت شرکتی در موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید و اظهار کرد: نظامات به رویکردها سازوکار عملیاتی می‌بخشد و باید در این مورد اهمیت و توجه کافی داشته و کار کارشناسانه و تخصصی انجام شود.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: استراتژی کلان ما این است که از اهداف و راهبردها تعریف درستی داشته باشیم تا رابطه چند وجهی برد-برد برای فرهنگیان معزز به عنوان اعضا و کارکنان مجموعه حاکم شود. همچنین باید بدانیم که برد همه ما در این مجموعه در گرو خدمت جهادی به جامعه هدف است و باید در این زمینه، هم‌راستایی‌هایی عالمانه داشته باشیم.

دکتر نجف‌پور بر اهمیت کار جهادی و مصداق بارز این روند در دنیای امروزی تاکید و اظهار کرد: در حل مسائل پیچیده، نگاه خطی برای حل مشکلات جواب نمی‌دهد، بلکه نگاه جهادی و تلفیق عقل و عشق می‌طلبد که تبلور آن در مشی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی عزیز است و باید با چنین رویکردی وارد میدان عمل شویم.

وی همچنین از برگزاری جلسه هیات امنا موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان طی هفته آینده خبر داد و گفت: در این جلسه و پیش از آن هم بر موضوعات پر چالش موسسه همچون محاسبه ارزش مالکانه و تعیین سهم اعضا پرداخته شده ولی تیم مدیریتی جدید تا حصول نتیجه و کسب رضایت اعضاء، پی‌گیری‌های جدی‌تری خواهد داشت.

در این جلسه تعاملی، همچنین حاضران در همایش، نظرات و دیدگاه‌های خود را درباره داشته‌ها (نقاط قوت و فرصت‌ها) و چالش‌ها (نقاط ضعف و تهدیدها) مطرح کردند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 5 =

پست های مرتبط