اخبار 20 شهریور, 1401 5:20 ب.ظ
اخبار 20 شهریور, 1401 5:20 ب.ظ

تولید ثروت برای اعضای موسسه در بستر اقتصاد دیجیتال

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با تاکید بر رویکرد اقتصاد دیجیتال، به ضرورت درآمدزایی از این بستر برای فرهنگیان و اعضای این موسسه اشاره کرد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، دکتر حمیدرضا نجف‌پورکردی در جلسه کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات با تاکید بر نگاه یکپارچه در موسسه اظهار کرد: براساس این دیدگاه اگر قرار است شرکتی کارهای نرم‌افزاری انجام دهد باید از ظرفیت‌های موجود در دیگر شرکت‌ها و هلدینگ‌ها موسسه بهره گرفته شود.

وی ادامه داد: این کار باید از جنس راهبری و با رویکرد بهینه‌سازی دنبال شود و جزو ماموریت‌هاست. البته مبتنی بر این رویکرد کلی، احکامی برای اعضای کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات صادر شده است.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه چالش‌های حوزه فناوری اطلاعات از حوزه فنی تا امنیت و … باید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: هر شرکت به یک کارشناس حوزه فناوری اطلاعات نیاز دارد؛ البته اگر قرار است جایگاه فناوری اطلاعات در میان مدیران سطوح مختلف موسسه شناخته شود، به کارکرد و آثار این مجموعه وابسته است و با این نگاه، آثار کارکردی هر واحد به تدریج  می‌تواند خودنمایی  کند.

دکتر نجف‌پورکردی با اشاره به اینکه در کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات باید اهداف، سیاست‌ها و راهبردهای کلان در حد زیرساخت برای شرکت‌ها و هلدینگ‌ها استخراج شود، گفت: بررسی و صحه‌گذاری برنامه‌های راهبردی هلدینگ‌ها و شرکت‌ها، برنامه‌های توسعه‌‌ای زیرساخت فناوری اطلاعات در شرکت‌ها و هلدینگ‌ها، بررسی وضعیت خدمات فناوری اطلاعات به وزارت آموزش و پرورش، باز طراحی تعاملات راهبردی برای ارائه خدمات موثر به کل شبکه آموزش و پرورش، بررسی ایده‌ها و طرح‌های فناورانه در حوزه اقتصاد دیجیتال از دیگر محورهایی است که در این کمیته بحث و بررسی می‌شود.

وی تصریح کرد: باید از طریق اقتصاد دیجیتال و بستر فناوری اطلاعات درآمدزایی و تولید ثروت برای موسسه و اعضا داشته باشیم.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان بیان کرد: اگر نگاه راهبردی به وزارت آموزش و پرورش داشته باشیم، بیش از ۵٠ درصد مسائل ما حل شده و در نتیجه تعاملات راهبردی و اهداف مشترک، تصاویر زیبا از صندوق ذخیره فرهنگیان ایجاد می‌شود.

دکتر نجف‌پورکردی به بستر آموزش دیجیتال در حوزه اقتصاد دیجیتال اشاره و تاکید کرد: امروز این نوع آموزش نیاز آموزش و پرورش است و معلمان هم به آن نیاز دارند، بنابراین موسسه با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد می‌تواند این نیاز را برای معلم برآورده کند.

در این جلسه همچنین اعضای جدید کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات اعلام و احکام آنها اعطا شد.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =

پست های مرتبط