اخبار 2 بهمن, 1401 5:02 ب.ظ
اخبار 2 بهمن, 1401 5:02 ب.ظ

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در دیدار با مدیرعامل موسسه تأکید کرد؛

تولید رقابتی لازمه شکوفایی اقتصاد کشور است

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: تولید رقابتی کلید توسعه پایدار و شکوفایی اقتصاد است لذا تمام ظرفیت‌های موجود در استان باید برای حمایت از تولید و تولید رقابتی به کار گرفته شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر یکشنبه در دیدار با دکتر حمیدرضا نجف‌پورکردی مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان کشور و اعضای هیأت مدیره شرکت ماشین‌سازی اراک، اظهار داشت: یکی از مهمترین راهبردهای اقتصاد مقاومتی ساماندهی تولید و تقویت بنیادی آن است و باید با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی این امر تحقق پیدا کند.

وی افزود: کاهش قیمت تمام شده، کیفیت‌بخشی و سرعت عمل در تولید همواره باید در دستور کار باشد و اینها لازمه تولید رقابتی هستند و تولید رقابتی می‌تواند اقتصاد کشور را به شکوفایی رساند.

دری نجف آبادی با بیان اینکه حضور در بازارهای جهانی با تولید رقابتی امکانپذیر است، گفت: صاحبان صنایع باید ضمن تأمین نیاز داخل برای حضور در بازارهای منطقه و جهان نیز برنامه‌ریزی کنند و در این راستا برنامه‌های بلند مدت و کوتاه مدت داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تأکید کرد: بهبود معیشت مردم، حل مشکل بیکاری، توسعه کلان اقتصادی و تقویت ارزش پول ملی تنها با توجه به تولید رقابتی محقق می‌شود، بنابراین باید نسبت به این مهم برنامه‌ریزی‌های کاربردی تدوین شود و قطعاً نیازمند عزم و اراده همه جانبه است.

وی افزود: تولید رقابتی کلید توسعه پایدار و شکوفایی اقتصاد است و لذا تمام ظرفیت‌های موجود در استان باید در جهت حمایت از تولید و تولید رقابتی به کار گرفته شود.

 

آموزش مهم‌ترین مؤلفه تربیت نیروی کار است

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با تأکید بر اینکه بهره‌وری نیروی کار ماهر و توانمند به خصوص در حوزه صنعت مورد توجه باشد، گفت: آموزش مؤلفه مهم تربیت نیرو برای حوزه صنعت است و باید در حوزه آموزش برنامه ریزی جدی انجام شود.

وی با اشاره به اهمیت کادرسازی نیروی انسانی کارآمد بیان کرد: مدیران صنایع باید توجه داشته باشند در کادرسازی و بکارگیری نیروی‌های مورد نیاز خود از افراد متخصص، توانمند، دلسوز، باانگیزه، پاکدست و بانشاط استفاده کنند.

دری نجف آبادی با بیان اینکه مدیران و صاحبان صنایع باید برای توسعه تولیدات خود برنامه‌ریزی داشته باشند، گفت: اگر تجهیزات و عوامل تولید فرسوده هستند در اسرع وقت آنها را به روزرسانی کنند و اجازه ندهند فرصت‌ها از دست بروند.

وی افزود: نظام پرداختی در واحدهای تولیدی دارای نواقصی است که باید با مشارکت دستگاه‌های مسئول برطرف شود و افزایش حقوق کارکنان باید بر مبنای بهره‌وری برنامه‌ریزی شود و افزایش حقوق کارگری که دارای بهره‌وری لازم نیست، هیچ توجیهی ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به ظرفیت‌های عظیم استان در حوزه‌های اقتصادی و صنعتی خاطر نشان کرد: استان مرکزی ظرفیت تولیدی چشمگیری دارد که در صورت بهره‌گیری منطقی و کاربردی از آن‌ها و از طرفی حمایت دستگاه‌های دولتی و بانک‌ها می‌توان کالاهای این استان را به تمام نقاط جهان صادر کرد و گامی اساسی در راستای تقویت بنیه اقتصادی مردم برداشت.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =

پست های مرتبط