اخبار 19 مهر, 1401 2:06 ب.ظ
اخبار 19 مهر, 1401 2:06 ب.ظ

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان:

تکریم عملی معلمان اساس عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان است

تهران – ایرنا – مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: اساس عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان مبتنی بر تکریم معلمان است.

به گزارش خبرنگار جامعه ایرنا، حمید رضا نجف پور کردی امروز در همایش صندوق ذخیره فرهنگیان با تاکید بر ضرورت تکریم معلم در جامعه اظهار کرد: توفیق خدمت برای قشر انبیایی معلم باید با نگاه امام خمینی (ره)، رهبری و حاج قاسم صورت گیرد و با این نگاه برای تحقق اهداف تلاش کرد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب بارها در بیانات خود فرموده‌اند که باید تکریم معلم و حرفه تعلیم در جامعه همگانی شود به گونه‌ای که همه به معلم بودن افتخار کنند.

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان با تاکید براینکه ارزش‌های آرمانی حاکم بر صندوق تکریم مبتنی بر عمل است، ادامه داد: در این راستا تبیین سیاست‌ها و راهبردهای عملیاتی و شنیدن صدای معلمان، شفاف‌سازی درباره مسائل و چالش‌ها باید صورت گیرد.

نجف‌پور کردی با بیان اینکه برای رسیدگی به مسائل صندوق باید از جنس استراتژیک به مسائل فرهنگیان توجه داشت، یادآور شد: در این زمینه نباید نسبت به مسائل اقتصادی فرهنگیان بی‌توجه بود.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه این صندوق با چالش‌هایی مواجه است، عنوان کرد: دستیابی به سود واقعی در شرکت ها و زیان سنواتی بانک سرمایه از جمله این چالش‌هاست، همچنین هرچند که تا به امروز اقدامات خوبی صورت گرفته اما مجموعه وسیع پتروشیمی ما اکنون دارای چالش‌های سنگینی است.

نجف‌پور کردی با تاکید بر اینکه همچنین برای تکمیل پروژه‌های ناتمام ۷ میلیون دلار نیاز است، گفت: نظام جامع ارتباطات و شفافیت ارتباطات باید صورت گیرد و همه باید برای قوانین حاکمیت شرکتی پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: صندوق ذخیره فرهنگیان ۴ هلدینگ دارد که از این میان یکی برای پتروشیمی است و بیش از ۵۵ درصد دارایی‌های صندوق در این شرکت است. این اقدام با توجه به نگاه ۲۰ سال پیش که صنعت نفت ایران فعال بود، جهت‌گذاری خوبی صورت گرفت اما اکنون با توجه به اقتضائات صنعت نفت و پتروشیمی بازدهی مناسبی ندارد.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: پس از آن تلاش شد که در حوزه متانول سرمایه‌گذاری شود که در این راستا نباید حجم عظیمی از سرمایه وارد این حوزه متانول می‌شد چراکه اقتضائات این صنعت به گونه‌ای است که دچار افت شده است. امروز ۸۰ درصد از ۵۴ درصد دارایی های موسسه در حوزه پتروشیمی، در متانول است.

نجف‌پور کردی عنوان کرد: همچنین اصول و قواعد شرکتی و مدیریتی عقلایی بخشی درست تبیین نشد و منجر به پرونده‌های سنگین در موضوعات کلان شده است.

وی خاطرنشان کرد: به منظور حل مشکل متانولی صندوق حداقل سه ماه شبانه روز وقت گذاشته شد، در حوزه بهبود مسائل سرمایه‌گذاری و بهبود وضعیت سرمایه‌گذاری متانول از رییس جمهوری تا هیات دولت و هیات مدیره و تیم مدیریتی بررسی‌هایی صورت گرفت و همچنین درباره حل این مسئله مشاوران حرفه‌ای در صنعت نفت را دیدیم تا چاره اندیشی صورت گیرد.

وی ادامه داد: برای حل مشکلات، رویکرد استراتژیک در پیش گرفتیم و هدفگذاری درست و استراتژی قوی پیش‌بینی شد که حل این چالش‌های اساسی نیازمند در نظر گرفتن منافع نیاز درک جمعی معلمان است.

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان یکی دیگر از برنامه‌های کلان صندوق را اداره این بنگاه مبتنی بر نظام شایستگی و عقلانیت دانست و گفت: نظام انتصابات مبتنی بر عقلانیت و شایستگی است و فرآیند جذب مبتنی بر ملاحظات و شایستگی به تخصص، تجربه و تبحر افراد تاکید دارد و اولویت با این افراد است.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + نه =

پست های مرتبط