اخبار 12 شهریور, 1402 9:44 ق.ظ
اخبار 12 شهریور, 1402 9:44 ق.ظ

جوابيه موسسه صندوق ذخيره فرهنگيان به يك يادداشت در روزنامه اعتماد

پیرو انتشار مطلبی با عنوان «صندوق ذخیره فرهنگیان و بیانیه‌ای که صفرا فزود» در شماره 5569 روز چهارشنبه ۸ شهريور 1402 روزنامه اعتماد به قلم رسول پاپایی، جوابیه‌ای به شرح زیر جهت شفاف‌سازی و تنویر افکار عمومی و به ویژه فرهنگیان عضو این موسسه منتشر می‌شود.

نویسنده این مطلب با هدف تحریک افکار عمومی و اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان به دریافت اضافه‌کاری 4 میلیارد تومانی در این موسسه اشاره می‌کند که این ادعای نویسنده کاملا دروغ و کذب محض می‌باشد.

پرداختی ماهانه به مدیران و کارکنان موسسه، هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه معادل میانگین صنعت و سایر بنگاه‌های اقتصادی کشور است و در همین چارچوب اضافه‌کاری نیز طبق قوانین و مقررات تعیین شده محاسبه و پرداخت می‌شود.
ضمنا حضور مدیران و کارمندان در ساعات غیراداری امری مرسوم در همه ادارات و نهادهای خصوصی و دولتی است که پرداخت‌های مربوط به آن چارچوب قانونی مشخص خود را دارد.
اضافه می‌گردد بر خلاف ادعای نویسنده، مبلغ پرداختی به معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار موسسه حدود 288 میلیون تومان و برای بازه زمانی 17 ماهه بوده که به ازای هرماه مبلغ 16 میلیون و 940 هزار تومان است.
از سوی دیگر نویسنده مطلب مذکور عامدانه تلاش کرده است که انتشار یک مطلب علیه بدخواهان صندوق ذخیره فرهنگیان را علیه فرهنگیان جا بزند در حالی که مدیران موسسه در طول یکسال گذشته از انتقادات فرهنگیان در سطوح مختلف استقبال کرده و بارها انتقادات و پیشنهادات فرهنگیان با گوش جان شنیده شده و دیدگاه‌های آنها در استراتژی‌ها و فعالیت‌های موسسه بازتاب پیدا کرده است. نمونه بارز آن، گردهمایی منتخبان فرهنگیان سراسر کشور با مدیران موسسه، هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه در مهر 1401 و اردیبهشت 1402 بود که به اذعان فرهنگیان، چنین تعاملاتی در طول فعالیت موسسه بی‌سابقه بوده است.

بنابراین فرهنگیان فریب چنین نمایشنامه‌هایی که یا از روی ناآگاهی به وضعیت صندوق و یا با اهداف خاص نوشته شده و از هر دری سخنی رانده است را نخواهند خورد و معیار قضاوت و ارزیابی آنها، فعالیت‌ها، اقدامات و برنامه‌هایی است که در صندوق ذخیره فرهنگیان در راستای منافع ایشان در جریان است.

روابط عمومی امور بین‌الملل

🔹جهت مشاهده جوابیه در سایت روزنامه اعتماد کلیک نمایید.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 14 =

پست های مرتبط