اخبار 9 خرداد, 1401 3:56 ب.ظ
اخبار 9 خرداد, 1401 3:56 ب.ظ

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در دیدار با مدیران هلدینگ سرمایه‌گذاری فرهنگیان:

حقوق قانونی فرهنگیان عضو موسسه باید ادا شود

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در سالروز تاسیس موسسه در هفتم خردادماه، در دیدار با مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری فرهنگیان و مدیران عامل شرکت‌های تابعه این هلدینگ گفت: حقوق قانونی اعضای صندوق باید ادا شود و این کار با نگاه به آینده و درس گرفتن از چالش‌های گذشته امکان‌پذیر است. بنابراین ما باید وارد میدان عمل شویم و با نگاه جهادی و انقلابی، امور شرکت‌ها را مدیریت کنیم.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل موسسه، دکتر حمیدرضا نجف‌پور کردی در دیدار با مدیران عامل هلدینگ سرمایه‌گذاری فرهنگیان که با حضور معاونان موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان برگزار شد، افزود: این جلسات با رویکرد شناخت کل سازمان برای بهبود و پیشبرد برنامه‌ها و اقدامات رو به جلو در نظر گرفته شده است، بنابراین باید به شکل مسئولانه، در جهت شناخت عالمانه گام برداریم و اقداماتی را در دستور کار قرار دهیم که به افزایش اعتماد موسسه نزد همه اعضا کمک کند.

دکتر نجف‌پور با اشاره به اینکه براساس فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) «تولید، مرکز ثقل اقتصاد ماست»، اظهار کرد: امسال هم سال تولید دانش بنیان نامگذاری شده و این موضوع به طور خاص مورد توجه است، بنابراین به شرکت‌های تولیدی باید توجه جدی شود تا با تقویت محصولات دانش بنیان جایگاه آن را در اقتصاد ملی شناسایی کرد و از طرفی با توسعه صادرات موجبات بهره وری سازمانی را ارتقاء بخشید.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کرد: مدیریت کل امور باید مُلهم از ارزش‌های کلی نظام و شهدای عزیز و با نگاه جهادی و انقلابی دنبال شود، در غیر این صورت تضییع حقوق اعضا را در پی خواهد داشت که چنین وضعیتی به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

دکتر نجف‌پور ادامه داد: در شرایط فعلی برای احقاق حقوق اعضا باید با برنامه‌ریزی عقلایی کارهای جهادی در عمل انجام شود. بنابراین در طراحی و اجرای راهبردها و برنامه‌ها و فعالیت‌ها در کل مجموعه از صندوق تا شرکت‌های زیرمجموعه، باید رویکرد و نظامات منسجمی از ماموریت‌ها، وظایف و پاسخگویی‌ها شکل بگیرد.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با تاکید بر اینکه موسسه و مجموعه تابعه باید مبتنی بر قانون تجارت فعالیت کنند و مسئولیت هیئت مدیره هم به لحاظ قانونی مشخص است، گفت: شرکت‌ها باید براساس قانون تجارت جایگاه خاص خود را داشته باشند و تابع آن عمل کنند اما بر اساس الزامات بالادستی و مطالبات عموم سهامداران و اعضای صندوق، نظامات راهبری شرکتی و ساختار سلسله مراتبی با رویکرد علمی باید بر مجموعه موسسه حکمفرما باشد.

به گفته دکتر نجف‌پور، هیئت امناء و هیات مدیره موسسه، سیاست‌های کلان را مشخص می‌کنند و باید اهداف و راهبردهای آن باز طراحی و برنامه‌های فعالیت‌ شرکت‌های تابعه بر اساس آن پیش برود. همچنین تعامل و همکاری بین بخش‌های ستادی موسسه و هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه، می‌تواند به پیشبرد بهتر امور کمک شایانی بکند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =

پست های مرتبط