اخبار 24 تیر, 1402 4:58 ب.ظ
اخبار 24 تیر, 1402 4:58 ب.ظ

دکتر نجف‌پورکردی در اراک:

حمایت از شرکت ماشین‌سازی اراک در دستور کار صندوق است

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در سفر به اراک با اشاره به اینکه در زنجیره ارزش مجموعه عظیم صندوق ذخیره فرهنگیان، هلدینگ‌ها و شرکت‌ها، ماشین‌سازی اراک باید نقش استراتژیک داشته باشد، گفت: نگاه عملی به حمایت از این شرکت در دستور کار صندوق بوده و خواهد بود و در این زنجیره ارزش، همه شرکت‌ها به ویژه پتروشیمی‌ها مکلف به استفاده از تولیدات و خدمات ماشین‌سازی اراک هستند.

به گزارش روابط‌ عمومی و صنعتی ماشین‌سازی اراک دکتر حمیدرضا نجف‌پورکردی عضو هیات مدیره و مدیرعامل، مهندس باقرنژاد عضو هیات مدیره و معاون برنامه‌ریزی و توسعه، دکتر زاهدی‌اول معاون مالی و سرمایه انسانی و دکتر فتحی‌نیا معاون امور شرکت‌های موسسه، دکتر شیرمحمدپور رئیس هیئت مدیره هلدینگ‌ سرمایه‌گذاری فرهنگیان و تعدادی از مدیران ارشد موسسه در سفر دو روزه به اراک در روزهای 21و 22 تیرماه، ضمن بازدید از شرکت‌ ماشین‌سازی اراک با برخی از مسئولان استانی دیدار و گفت‌وگو کردند.

از مهم‌ترین این دیدارها می‌توان به نشست مدیران موسسه با دکتر علی‌اکبر کریمی و دکتر محمدحسن آصفری نمایندگان مردم اراک در مجلس شورای اسلامی و دکتر مخلص‌الائمه استاندار مرکزی و همچنین جلسات و نشست‌هایی با هیئت مدیره، مدیران و کارکنان و اعضای شورای اسلامی کار ماشین‌سازی اراک برگزار اشاره کرد.

در ابتدای سفر، بلافاصله بعد از اقامه نماز جماعت مغرب در محل شرکت ماشین‌سازی اراک، جلسه تخصصی و فنی با حضور هیئت مدیره شرکت برگزار و تا اذان صبح به طول انجامید. سپس دکتر نجف‌پور و تیم همراه به اتفاق دکتر سرائی مدیرعامل ماشین‌سازی اراک، در جلسه‌ای با حضور دکتر مخلص الائمه در استانداری مرکزی حضور پیدا کردند.
همچنین دکتر نجف‌پورکردی و تیم همراه، روز پنج شنبه 22 تیرماه در نشست صمیمی در سالن آمفی تأتر مرکز آموزش ماشین‌سازی اراک حضور یافته و با کارکنان این شرکت دیدار و گفتگوکردند.
دکتر نجف‌پورکردی ضمن اظهار خرسندی برای حضور در میان زحمتکش‌ترین قشر جامعه یعنی کارگران، بر نقش معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان و توجه به ارتقای ارزش اقتصادی سرمایه‌های آنها در شرکت‌های موسسه منجمله ماشین‌سازی اراک تاکید کرد.
وی افزود: هدف اصلی صندوق انجام فعالیت‌های اقتصادی با سرمایه انباشته معلمان است و رهآورد این فعالیت‌های اقتصادی باید ارتقای معیشت و رفاه معلمان باشد. مجموعه ماشین‌سازی اراک متعلق به معلمان جامعه است که نقش اساسی در تربیت و ساخت جامعه دارند. بنابراین نقش‌آفرینی کارکنان این شرکت در حمایت از معلمان و تربیت جامعه موثر است.
دکتر نجف‌پورکردی گفت: نگاه به ماشین‌سازی اراک باید متناسب با عظمت و جایگاه آن باشد و در زنجیره ارزش مجموعه عظیم صندوق ذخیره فرهنگیان، هلدینگ‌ها و شرکت‌ها، ماشین‌سازی اراک باید نقش استراتژیک داشته باشد و در این زنجیره ارزش، تمام شرکت‌ها به ویژه پتروشیمی‌ها مکلف به استفاده از تولیدات و خدمات ماشین‌سازی اراک هستند.
در این نشست مهندس ابراهیمی رئیس هیئت مدیره ماشین‌سازی اراک ضمن تشکر از تلاش‌ها و زحمات دکتر نجف‌پور و تیم مدیریتی موسسه، بر اهمیت و قدمت ماشین‌سازی اراک در صنعت کشور تاکید کرد که با تلاش کارکنان و حمایت سهامداران به ایجاد رونق در این شرکت انجامیده است.
در ادامه این نشست دکتر سرائی مدیرعامل ماشین‌سازی اراک با ارائه برنامه‌های آتی هیئت مدیره گفت: همه سعی و کوشش هیئت مدیره محترم معطوف به توسعه توانمندی‌های صنعتی، تولیدی، پروژه‌ای و توسعه دانش و مهارت کارکنان و مدیران است. حفظ اشتغال، ارتقای رفاه و درآمد همکاران، ارتقای ارزش سهام و منافع سهامداران و ایجاد ارزش افزوده برای نوسازی و بازسازی شرکت نیز از اصول اساسی و بنیادین اعضای محترم هیئت مدیره شرکت است.
وی با بیان اینکه جلسات هم‌اندیشی با همه سطوح کارکنان شرکت برگزار شده و تاکید شده است که ماشین‌سازی اراک باید به فعالیت‌های نوآورانه بپردازد، اظهار داشت: این شرکت باید پیشران در صنعت باشد و اولویت اصلی هیئت مدیره اخذ مگاپروژه‌ها با حمایت مسئولین استانی و صندوق ذخیره فرهنگیان است که به واسطه آن بیش از 100 واحد صنعتی در استان ارتقا خواهند یافت و این مسیر یکی از تکالیف ضروری برای هیئت مدیره است.
در این نشست از تعدادی کارکنان واحد مهندسی گروه ساخت تجهیزات ماشین‌سازی اراک که در بومی‌سازی دانش فنی طراحی تجهیزات ویژه پتروشیمی‌های متانول دنا و سیراف که برای اولین بار در ایران انجام شده است، تقدیر بعمل آمد.
همچنین اعضای شورای اسلامی کار ماشین‌سازی اراک و کارکنان بخش‌های مختلف شرکت ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست‌ها، به بیان دیدگاه‌ها، نظرات و دغدغه‌های خود در حوزه‌های مختلف کاری و رفاهی پرداختند و دکتر نجف‌پورکردی، دکتر باقرنژاد، دکتر فتحی‌نیا، دکتر زاهدی‌اول، دکتر شیرمحمدپور و سایر مدیران ارشد موسسه با استماع دقیق نظرات و دغدغه‌های کارکنان شرکت، به بیان پاسخ و دیدگاه‌های خود پرداختند. 

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − سه =

پست های مرتبط