اخبار 18 مهر, 1402 3:47 ب.ظ
اخبار 18 مهر, 1402 3:47 ب.ظ

معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام اعلام کرد؛

حمایت همه جانبه آموزش و پرورش استان ایلام از راهبردهای صندوق ذخیره فرهنگیان

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام در یازدهمین جلسه کارگروه استانی صندوق ذخیره فرهنگیان بر حمایت همه جانبه آموزش و پرورش استان و ادارات تابعه از سیاست‌های راهبردی، برنامه‌ها و اقدامات تحولی موسسه تاکید کرد.

به گزارش اداره روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام،  حمید عبدی معاون مدیرکل و رئیس کارگروه صندوق ذخیره فرهنگیان در استان ایلام روز سه شنبه ۱۸ مهرماه در نشست اعضای کارگروه استانی صندوق عنوان کرد: فرآیند اجرای برنامه‌های صندوق ذخیره فرهنگیان منطبق بر برنامه‌های نظام‌مند و در اولویت آموزش و پرورش استان است.

حمید عبدی در این نشست ضمن تشکر از تشکیل به موقع جلسات کارگروه استانی، اقدامات انجام شده توسط همکاران و مجموعه نمایندگی استان در راستای پیگیری و اجرای برنامه‌های در دست اقدام صندوق ذخیره فرهنگیان و اعتمادسازی در بین اعضا را شایسته قدردانی دانست.

وی بر تعامل و هم‌افزایی بیشتر برای موفقیت در انجام وظایف و تحقق برنامه‌های پیش روی صندوق تاکید کرد و گفت: صندوق ذخیره در متن آموزش و پرورش است و مدیران سطوح مختلف ستادی و اجرایی استان و ادارات تابعه از آن حمایت همه جانبه خواهند داشت و  فعالانه برنامه‌های ابلاغی صندوق ذخیره فرهنگیان را در اولویت امور جاری خود قرار داده‌اند.

معاون مدیرکل و رئیس کارگروه استان ایلام در ادامه به تشریح جایگاه کنونی صندوق ذخیره در سطح استان و موفقیت‌های موسسه در سطح کشور پرداخت و خطاب به اعضای کارگروه اظهار کرد: افزایش حق عضویت اعضاء تا سقف 5 درصد، جذب افراد غیرعضو و جلوگیری از انصراف احتمالی و بویژه تسهیل در عضویت نیروهای جدید الاستخدام در اولویت پیگیری‌ها قرار گیرد و ضرورت موضوع در قالب بخشنامه‌ای به ادارات تابعه ابلاغ شود.

رویکرد تحولی صندوق ذخیره قابل قیاس با گذشته نیست

در ادامه نشست جبار قباد بیگی، نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان در استان ایلام به تشریح برنامه‌های در دست اقدام این نمایندگی پرداخت و گفت: عزم و اراده خوبی در همکاران و مجموعه کارگزاران آموزش و پرورش استان جهت تقویت برنامه‌های صندوق به وجود آمده و این رویکرد امیدبخش نیز زمینه‌ساز توفیقات صندوق در اجرای مطلوب ماموریت‌های محوله خواهد بود ودر این خصوص نتایج مثبتی نیز کسب شده است.

وی به اعتمادسازی و هدف‌گذاری تحقق برنامه‌ها به ویژه تدوین برنامه عملیاتی در سطح استانی به عنوان راهبرد و نقشه راه اجرای برنامه‌ها اشاره کرد و افزود: همکاران گرامی عضو صندوق ذخیره که دارای سهم‌الشرکه یک درصد بودند با پیگیری و درایت مجموعه‌های ذیربط به ۳، ۴ و ۵ درصد ارتقاء یافتند که از این منظر نیز از مزایا و منافع بیشتری در صندوق بهره‌مند می‌شوند.

قباد بیگی خاطرنشان کرد: موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان هم اکنون با مدیریت دقیق دارایی‌ها و تحول در نظام مالی از ضریب نفوذ بیشتری در کشور برخوردار است و این رویکرد تحولی قابل قیاس با گذشته نیست و از مصادیق بارز این اقدامات ارزنده، اجرای طرح ارزش مالکانه است که طی روزهای آتی همکاران با دریافت سهام خود از نتیجه عملی آن بهره‌مند خواهند شد.

نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان استان ایلام در پایان تاکید کرد: در راستای اعتمادسازی و تبیین راهبردهای تحولی صندوق ذخیره فرهنگیان باید از همه فضاهای تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی جهت عضویت افراد غیر عضو بویژه ورودی‌های جدید به آموزش و پرورش نیز استفاده شود.

در این نشست همچنین حاضرین در جلسه ضمن تاکید بر اهمیت ارائه خدمات رفاهی حین خدمت توسط شرکت لیزینگ فرهنگیان، تسریع در تخصیص سهام مالکانه، ارائه تسهیلات توسط بانک سرمایه و لزوم ارتقای سطح این خدمات و طرح‌های رفاهی پیشنهادات خود را مطرح کردند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + بیست =

پست های مرتبط