اخبار 13 دی, 1401 7:36 ب.ظ
اخبار 13 دی, 1401 7:36 ب.ظ

خدمت به فرهنگیان سنگر بسیار مقدس و جهاد در راه خداست

سردار صادقی همرزم سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با تاکید بر اینکه خدمت به فرهنگیان سنگر بسیار مقدس و جهاد در راه خداست، گفت: معلمان منشاء امیدآفرینی در جامعه هستند و بیشترین تاثیر را در تربیت، رشد و تعالی انسان دارند و خدمتگزاری و ایجاد انگیزه بین آنان بسیار ارزشمند است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، سردار صادقی از همرزمان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی روز 13 دیماه 1401 در مراسم سومین سالگرد شهادت ایشان با اشاره به آیات و روایاتی در خصوص جایگاه ویژه شهدا گفت: شهدا نمی‌میرند بلکه نزد پروردگارشان روزی می‌گیرند؛ شهید با شهادتش تکثیر ‌می‌شود چرا که از کالبد تن، زمان و مکان خارج می‌شود، همانطور که حاج قاسم هم با شهادتش همچنان در جامعه ماندگار است.

وی ادامه داد: شهدا در خط اول این نظام هستند و سایر افراد جامعه در رده‌های بعدی جامعه قرار می‌گیرند تا به همنوعان خود کمک کنند.
همرزم سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با تاکید بر اینکه شهید در جامعه بیدارگری خلق می‌کند و آن بیداری در رگ‌های جامعه تزریق می‌شود، گفت: مکتب اسلام، کاملترین مکتب است که در کنار آن مکتب‌های دیگر همچون مکتب حاج قاسم زاییده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه مکتب اسلام همواره در مسیر حق پیروز است، تصریح کرد: هر کس در مسیر اجرایی کردن مکتب اسلامی گام بردارد، پیروزی یا شهادت نصیبش می‌شود و در هر دو حالت طعم پیروزی را از آنِ خود کرده است.

سردار صادقی با برشمردن ویژگی‌های سردار حاج قاسم سلیمانی از زبان امام علی (ع)، افزود: برادران شهیدم نه تنها قرآن را قرائت می‌کنند بلکه در اجرای احکام الهی پا به میدان گذاشته و سینه سپر می‌کنند تا اسلام ناب را اجرا کنند. حاج قاسم نیز پا به میدان گذاشت تا با تمام وجود احکام اسلام ناب محمدی را اجرا کند و نهایت دقت را در واجبات و فرایض الهی بکار گیرد و خود، در اجرای آن صف‌شکن و پیش قدم بود.

وی اطمینان و یقین به رهبری و تبعیت محض و بی چون و چرا از رهبری را یکی دیگر از ویژگی‌های برجسته حاج قاسم سلیمانی دانست که با تمام وجود و با اخلاص، جهاد در راه خدا را برگزیده بود و تمام وجودش را هدیه کرد تا با بدعت‌های حرام مبارزه کند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 12 =

پست های مرتبط