اخبار 20 اسفند, 1401 5:44 ب.ظ
اخبار 20 اسفند, 1401 5:44 ب.ظ

دکتر غلامحسین تقی نتاج؛

خدمت به معلمان افتخار است

عضو هیأت عامل صندوق توسعه ملی در همایش سراسری اعضای هیات مدیره و مدیران موسسه، هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اهمیت و جایگاه معلمان در کشور گفت: خدمت به معلمان به ویژه تلاش در زمینه سودآوری و تولید ثروت برای اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان افتخار بزرگی است.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل موسسه، دکتر غلامحسین تقی نتاج در همایش سراسری اعضای هیات مدیره و مدیران عامل موسسه، هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه در روزهای 13 و 14 اسفند 1401 در اردوگاه شهید باهنر تصریح کرد: حاکمیت شرکتی که از آن به عنوان راهبری گروهی نام می‌برم از الزامات شرکت‌داری است و مدیران حاضر در این همایش برای دستیابی به اهداف سازمان باید اصول آن را رعایت کنند.

وی مهم‌ترین دغدغه هر سازمان را تداوم حیات و پایداری برای تحقق اهداف سازمان دانست و اظهار داشت: اصلی‌ترین نگرانی و علاقه کارکنان یک سازمان نیز پایداری یا ماندگاری است، بنابراین سازمان و کارکنان یک رابطه دو سویه بر مبناب ماندگاری فایده‌مند دارند.

دکتر نتاج با اشاره به اینکه مهم‌ترین نیازمندی اهداف مورد نظر سازمان و کارکنان، وجود یک سازمان سالم است، گفت: سازمان سالم نیز نیازمند حاکمیت شرکتی یا همان راهبری گروهی مناسب است.

عضو هیأت عامل صندوق توسعه ملی افزود: در همین چارچوب، انضباط مالی با رویکرد یکپارچه‌سازی نظام مالی در سطح گروه، مدیریت نقدینگی با رویکرد مصرف بهینه، ابزارهای تامین مالی در بازارهای پول و سرمایه و تامین منابع ارزی و مدیریت قوانین و مقررات از مهم‌ترین مضوعات به شمار می‌روند.

وی مدیریت بهینگی در ذیل اصول حاکمیت شرکتی را دارای الزاماتی دانست و گفت: مدیریت حسابرسی، مدیریت ریسک، نقش‌دهی واقعی به اعضای هیات مدیره در کمیته‌های حاکمیت شرکتی و نقش‌دهی بیشتر به مدیر ارشد مالی از مهم‌ترین آنها هستند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − ده =

پست های مرتبط