اخبار 1 اردیبهشت, 1397 3:01 ب.ظ
اخبار 1 اردیبهشت, 1397 3:01 ب.ظ

درخشش صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت‌های تابعه در فاینکس 2018

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه از 27 الی 30 فروردین در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد و موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به همراه تعدادی از شرکت‌های تابعه به منظور معرفی ظرفیت‌های اقتصادی و گسترش همکاری با شرکای داخلی و خارجی در نمایشگاه حضور پر رنگی داشت.


اهداف کلان برگزاری نمایشگاه شامل گسترش فرهنگ سرمایه‌گذاری برای جذب نقدینگی وکاربرد آن در تولید، معرفی قابلیت‌های نهادهای مالی داخلی و خارجی، معرفى توانمندى‌ها و دستاوردهاى بازار سرمایه، پول و بیمه، معرفی سازو کارهای مناسب سرمایه‌گذاری در بورس و اوراق بهادار و کالا، معرفی محصولات و توانمندى شرکت‌هاى حاضر در بورس اوراق بهادار در صنایع مختلف، ارائه توانمندی‌های داخلی در هر سه حوزه بورس، بانک و بیمه از طریق آموزش و فرهنگ‌سازی بود.
مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان نیز با هدف معرفی قابلیت‌ها و توانمندی‌های این مؤسسه در بازار سرمایه، پول و بیمه، معرفی شرکت‌های زیرمجموعه فعال در عرصه بورس، بانک و بیمه به فرهنگیان و فعالان عرصه اقتصادی، ترغیب فرهنگیان به پس‌انداز، سرمایه‌گذاری و استفاده بهینه از تجمیع سرمایه‌های اندک خود برای تولید ثروت و در نهایت معرفی صندوق ذخیره فرهنگیان به‌عنوان برندی قابل اعتماد در عرصه ملی و بین‌المللی و استفاده از دیدگاه‌های نوین اقتصادی برای سرمایه‌گذاری‌های پربازده و کم‌ریسک و همچنین ارائه خدمات رفاهی هر چه مطلوب‌تر به فرهنگیان کشور، در این نمایشگاه حضور پیدا کرد.
نحوه حضور موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت های تابعه

صندوق ذخیره فرهنگیان به همراه هشت شرکت زیرمجموعه خود شامل شرکت پتروفرهنگ، شرکت سرمایه‌گذاری فرهنگیان، شرکت بیمه معلم و شرکت ساختمانی معلم، شرکت صنایع آموزشی، شرکت پژوهش و نوآوری، شرکتمدیریت فرآیند نیروگاهی ایرانیان(مفنا) و شرکت مسافرتی زاگرس در نمایشگاه‌ بین‌المللی بورس، بانک و بیمه حضوری فعال داشت.
غرفه موسسه و شرکت‌های تابعه در فضایی به وسعت 186 متر مربع در سالن 38 و در کنار شرکت‌هایی مانند ایران خودرو و سرمایه‌گذاری غدیر برپا شد و مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفت.
در این نمایشگاه همچنین 392 شرکت داخلی و خارجی حضور داشتند که شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها با حضور 60 شرکت بیشترین میزان مشارکت در فاینکس 2018 را به خود اختصاص دادند. در همین حال، تقریبا عمده شرکت‌های ایرانی فعال در حوزه بورس، بانک و بیمه در نمایشگاه حاضر شده بودند.
مراسم افتتاحیه
مراسم افتتاحیه نمایشگاه با حضور سورنا ستاری، معاون علمی‌وفناوری رئیس‌جمهور در روز دوشنبه 27 فروردین 1397 از ساعت 10 الی 12 در سالن همایش خلیج فارس برگزار شد. معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در آیین گشایش فاینکس ۲۰۱۸ ، با تاکید بر اینکه استارتاپ‌ها از طریق سرمایه‌گذاری خطرپذیر ارتقا خواهند یافت، گفت: دلیل استقبال و حمایت مردم از استارتاپ‌های خدماتی، فعالیت شفاف، بی‌واسطه، ارزان و رقابتی آن‌هاست. معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در پایان ابراز امیدواری کرد که فاینکس ۲۰۱۸ اتفاقی مبارکی را در توسعه بازار سرمایه، سیستم بانکی و بیمه کشور رقم بزند‌.

دکتر شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق نیز در مراسم افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه گفت: خشت خشت بازار سرمایه با تلاش و همکاری سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی بر روی هم بنا شده و اگر امروز شاهد یازده سالگی فاینکس هستیم محصول این تلاش‌ها و همت جمعی همه فعالان بازار سرمایه است. رییس سازمان بورس و اوراق بهادار هدف از برگزاری فاینکس را افزایش تعامل و ارتباط میان فعالان بازار سرمایه و همچنین ارتقای سواد مالی آحاد جامعه عنوان کرد و افزود: هر سال در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه شاهد معرفی آخرین دستاوردهای این سه حوزه مهم اقتصادی به مخاطبین داخلی و خارجی هستیم.
عبدالناصر همتی، رییس کل بیمه مرکزی نیز با اشاره به اهمیت تامین مالی در اقتصاد کشور گفت: سبک کارآمدی نظام تامین مالی در کشور به فعالیت سه بازار پول، بیمه و سرمایه بستگی دارد.
اهم رویدادها در غرفه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان
مدیران‌عامل شرکت‌های حاضر در نمایشگاه و سایر شرکت‌های مرتبط با موضوع نمایشگاه، فعالان بازار سرمایه، سهام‌داران شرکت‌هایی که مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان سهامدار عمده آن‌ها است، شرکت‌ها و یا سرمایه‌گذارانی که قصد مشارکت با موسسه و شرکت‌های تابعه را داشتند و در نهایت عموم مردم از بازدیدکنندگان غرفه موسسه و شرکت‌های تابعه بودند.

یکی از اقشار بازدیدکننده از غرفه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت‌های تابعه در هر نمایشگاهی فرهنگیان و به ویژه فرهنگیان عضو موسسه هستند. به دلیل مسائل مطرح‌شده پیرامون صندوق ذخیره فرهنگیان، معلمان زیادی جهت اطلاع از واقعیت‌های موضوع به غرفه موسسه مراجعه کردند. ارائه توضیحات لازم از سوی کارشناسان و مدیران حاضر در غرفه موسسه و شرکت‌ها، تا حد زیادی به فرهنگیان این اطمینان خاطر را داد که سرمایه آنها در صندوق محفوظ است. همچنین روابط‌عمومی و اموربین‌الملل موسسه با میسرکردن تجهیزات لازم امکان ارائه صورت وضعیت اعضا را به صورت آنلاین فراهم کرده بود که مورد استقبال معلمان قرار گرفت.
ارائه بروشور و کاتالوگ و هدایای تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی به بازدیدکنندگان به ویژه فرهنگیان باعث اطلاع‌رسانی گسترده شد. محتوای غنی کاتالوگ موسسه و شرکت‌های‌تابعه که نشان‌دهنده عظمت مجموعه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان و تنوع در شرکت‌های زیرمجموعه است، کمک شایانی به معرفی موسسه به سرمایه‌گذاران و بازدیدکنندگان اقتصادی از غرفه صندوق کرد.
پخش فیلم تبلیغاتی موسسه و شرکت‌های تابعه به دو زبان فارسی و انگلیسی در غرفه موسسه در تمام طول مدت نمایشگاه علاوه بر اطلاع‌رسانی، جلوه زیبایی به غرفه موسسه داده بود. شرکت‌های تابعه موسسه نیز هرکدام تیزرهای تبلیغاتی خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده بودند.
در همین حال تهیه گزارش تصویری از نمایشگاه، غرفه موسسه، میهمانان غرفه، فرهنگیان بازدیدکننده از غرفه و همچنین سایر شرکت‌های حاضر در نمایشگاه از دیگر فعالیت‌های روابط‌عمومی و اموربین‌الملل موسسه بود.
مهندس نیکدل مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در روز دوم نمایشگاه (سه‌شنبه 28 فروردین) ضمن بازدید از غرفه موسسه و شرکت‌های تابعه و همچنین غرفه برخی از شرکت‌های حاضر در نمایشگاه، طی مصاحبه‌ای به پرسش‌های خبرنگار روزنامه ایران پاسخ داد.

درهمین حال مصاحبه و ارتباط‌گیری با خبرنگاران رسانه‌ها اعم از خبرگزاری، روزنامه، هفته نامه و … باعث شد که در طول نمایشگاه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان نیز در اخبار مرتبط با نمایشگاه در رسانه‌ها بازتاب پیدا کند.
مدیران و کارشناسان موسسه و شرکت‌های تابعه علاوه بر میزبانی و پاسخگویی به مراجعه‌کنندگان به غرفه موسسه، جهت برقراری ارتباط بهتر با سایر مجموعه‌ها از شرکت‌های حاضر در نمایشگاه بازدید کردند.
مذاکره با مدیران و کارشناسان حاضر در غرفه‌ها، گردآوری بولتن آن‌ها برای بهره‌برداری و بررسی زمینه‌های همکاری مشترک در حوزه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری از اهداف حضور در غرفه سایر شرکت‌ها بود.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 1 =

پست های مرتبط